Pošamies uz Lejaskurzemes derbiju?

Latvijas reģionālās basketbola līgas astotdaļfināla slieksni pārkāpušas abas mūspuses vienības. Izslēgšanas spēļu maratonu ”Grobiņa” turpinās pret ”East-Ball/RTDP”, kamēr ”Nīca/Bli” tikusi pie kumosiņa ”Rūjienas”.

13.04.2022 06:00

Roberts Džeriņš

”Grobiņa”, kas pamatturnīru noslēdza kā 3. labākā rietumu divīzijas komanda, ceturtdaļfinālā tika galā ar austrumu ieskaites tabulas vidusdaļas vienību ”Augšdaugavas novads”, divu spēļu summā uzvarot ar 145:136.

Regulārā čempionāta rietumu līderei ”Nīcai/Bli” gan astotdaļfināla atbildes cīņa izvērtās gaužām sarežģīta, tomēr beigu beigās ar viena punkta pārsvaru nolauzta austrumu 8. vieta – ”Salacgrīva” (154:153), turklāt uzvara divu spēļu summā nāca pēdējās sekundēs ar soda metienu pēc tehniskās piezīmes pretinieku soliņam.

Ceturtdaļfināla sērijā, kas ilgs līdz divām uzvarām, ”Grobiņa” savu pretinieci ”East-Ball/RTDP” vienreiz šosezon jau uzveikusi, turklāt ar pamatīgu pārsvaru (107:75), savukārt izbraukumā ciests zaudējums ar 69:79. ”Nīca/Bli” tikmēr pret ”Rūjienu”, kas austrumu divīzijā finišēja 4. pozīcijā, spēlējusi nav.

Sēriju abas Kurzemes komandas sāks mājinieku godā šovakar pulksten 20, bet izbraukuma mači gaidāmi piektdien.

Ja abas mūspuses vienības ceturtdaļfinālā triumfēs, vienā no abiem pusfināliem gaidāms Lejaskurzemes derbijs, jo tieši šo pāru uzvarētāji sadalīs fināla ceļazīmi.