Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Pusfināla pirmajā spēlē liepājnieces piedzīvo graujošu sakāvi

30.03.2019 20:14

Šovakar cīņu Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) divdesmit astotās sezonas pusfinālā sāka “Liepāja/LSSS” un septiņpadsmitkārtējās čempiones ”TTT Rīga”. Liepājnieces mājas spēlē piedzīvoja graujošu sakāvi ar 45:104. Sērija ilgs līdz divām uzvarām. Ar lielisku sniegumu izcēlās Šeja Pedija, kuras rēķinā 14 gūti punkti, 12 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles “double-double”.

Zīmīgi, ka spēles rezultātu atklāja rīdzinieces, kad pēc diviem precīzi izpildītiem brīvmetieniem Kate Karlīna Krēsliņa guva pirmos punktus spēlē (2:0), jo pirmajā ceturtdaļā vienīgā reize, kad liepājniecēm izdevās izlīdzināt rezultātu, bija tās pirmajā minūtē, kad Petermane realizēja divus punktus vērtu metienu (2:2). Turpmākajā spēles nogrieznī rīdzinieces turpināja krāt punktus, lielāko pārsvaru divdesmit četru punktu izteiksmē sasniedzot sešas sekundes pirms ceturtdaļas beigām (10:34) pēc Baibas Eglītes divpunktnieka. Ar šādu rezultātu arī ceturtdaļa tika noslēgta.

Savu lielisko spēles ritmu ”TTT Rīga” nezaudēja arī otrajā trešdaļā. Spēles piecpadsmitajā minūtē viņu pārsvars sasniedza 40 punktus – 58:18. Liepājniecēm izdevās gūt papildus sešus punktus, bet arī tos ātri vien atguva viesu spēlētājas. Rezultātā pārtraukumā dāmas no Vēju pilsētas devās ar 40 punktu deficītu (24:64).

“Liepāja/LSSS” tika atstāta bez variantiem, jo uzbrukumā nespēja tikt līdzi rīdziniecēm, kas turpināja bez problēmām palielināt rezultātu. Trešās desmitminūtes neslēgumā rezultāts uz tablo bija pieaudzis līdz pat 82:33 par labu viesu spēlētājām. Turpmākajā spēles nogrieznī netika sagaidīti neplānoti pārsteigumi. Rīdziniecēm izdevās uz tablo ieraudzīt trīsciparu skaitli pie savas komandas nosaukuma, kad Baiba Eglīte raidīja divpunktnieku liepājnieču grozā, atstājot tās ar 60 punktu deficītu (101:41). Spēles noslēdzošie metieni bija Karlīnes Pilāberes veikti – divi precīzi brīvmetieni, kas ļāva palielināt punktu pārsvaru līdz 59 punktiem (104:45). Uzvaru spēlē izcīnīja ”TTT Rīga” ar vairāk kā divas reizes vairāk punktiem nekā mājiniecēm (104:45).

Sērijas turpinājums būs vērojams 3. aprīlī pulksten 17.30 “Elektrum” Olimpiskajā centrā Rīgā.

Liepāja/LSSS– TTT Rīga 45:104 (10:34, 14:30, 9:18, 12:22)

Liepāja: Rozenboma 9, Ivaščanka 7 (10ab), Petermane 5 (7ab), Vihmane 5, Bula 4, Trankale 4, Kalna 4, Loceniece 3, Meļķe 2, Baumane 2, Ruperte.
TTT Rīga : Pulvere 16 (2p 3/4, 3p 2/5), Slotere 15, Pedija 14 (12ab, 7rp), Krēsliņa 13, Pilābere 12, Eglīte 11, Brumermane 10, Bulāne 7, Kūlīte 6, Jasa.

Tiesneši: Jānis Sudmalis, Valters Čerņevskis, Ģirts Splīte.