Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Ričardss nostāda “Ventspili” bezdibeņa malā

25.05.2016 17:45

Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas sērijā otro uzvaru, pateicoties Krisa Ričardsa 39 gūtajiem punktiem, izcīnījusi “Liepāja/Triobet”, kas pieveica “Ventspili” ar 98:90 un nonāca vienas uzvaras attālumā no medaļām.

Sērijas pirmajā spēlē liepājnieki izmantoja ventspilnieku spēku un emociju izsīkumu pēc smagās pusfināla sērijas. Pirmajā puslaikā izdevās iekrāt pietiekami lielu pārsvaru, lai, neskatoties uz pretinieku ofensīvu, uzvarētu maču ar 83:75. Lai nenonāktu atkal iedzinējos sērijā ar 0-2, “Ventspilij” izbraukumā vajadzēja uzvaru.

Spēle sākās ar vairākiem abu komandu nerealizētiem uzbrukumiem. Rezultātu ar precīzu tālmetienu atklāja Mikus Sokolovs, bet otrā laukuma galā groza apakšā pirmos divus punktus šajā sērijā guva Māris Gulbis. Līdz ceturtdaļas vidum komandas punktus guva regulāri, nelielu vadību saglabājot mājiniekiem (11:8). Produktīvi turpināja spēlēt Gulbis, kurš panāca izlīdzinājumu. Liepājnieki atkal izvirzījās vadībā ar 16:12, bet “Ventspils” atjaunoja izlīdzinājumu. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 23:23.

Vēl otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs “Ventspils” cīnījās līdzīgi ar saviem pretiniekiem, bet tad eksplodēja Kriss Ričardss, kurš ar nelielu komandas biedru atbalstu izvirzīja savu komandu vadībā ar 45:29. Gulbis centās glābt komandu uzbrukumā, bet Ričardsu neviens nespēja apturēt. Pēdējā minūtē tālmetienu trāpīja arī Jānis Antrops, bet puslaiks noslēdzās ar Demijera Pita trīspunktu raidījumu – 61:42.

Līdzīgi kā pirmo, arī otro puslaiku ar precīzu tālmetienu sāka Sokolovs, bet otrā laukuma galā ar to pašu atbildēja Artis Ate. Abas komandas jau pirmajās trīs minūtēs tika pie piezīmju normas, kas nozīmēja daudz izpildītu soda metienu. Līdzīgi kā pirmajā spēlē, “Ventspils” otrajā puslaikā atjēdzās un sāka deldēt deficītu. Tā pēc četrām spēlētām minūtēm rezultāts bija 67:53. Liepājnieku uzbrukums bija pamatīgi iestrēdzis, kas “Ventspilij” ļāva sadeldēt deficītu zem 10 punktiem. Īstajā brīdī iniciatīvu uzņēmās Ričardss, kurš īsā laikā atzīmējās ar diviem tāliem metieniem un gūtiem septiņiem punktiem. Ventspilnieki slikti aizvadīja pēdējās divas minūtes, rezultāta starpība pieauga līdz 15 punktiem, bet pamatīgu triecienu pēdējā sekundē viesiem vēl sagādāja Ričardss, realizējot metienu teju no laukuma centra – 86:68.

“Ventspilij” priekšā bija neiespējamā misija 10 minūšu garumā. Līdzīgi kā trešajā ceturtdaļā, viesi spēja sadeldēt rezultāta starpību. “Liepājai/Triobet” jau pēc divām ar pusi minūtēm bija piezīmju norma. Rihards Lomažs deva savu artavu, realizējot tālmetienu pēc ātras pārejas. Liepājnieki bija atstāti sausā, kamēr “Ventspils” veica 17:0 izrāvienu, pilnībā atgriežoties spēlē. “Liepāja/Triobet” netika galā ar pretinieku ciešo aizsardzību, šķietamajai uzvarai slīdot ārā no rokām. Ingars Aizpurs ar diviem soda metieniem guva savas komandas pirmos punktus, kad spēlētas bija sešas ar pusi minūtes (88:85). Drīz pēc tam Ričardss guva vēl trīs punktus, neļaujot pretiniekiem panākt izlīdzinājumu. Mazliet diskutabli sodus pret mājiniekiem nesvilpa tiesneši, kas varēja salauzt spēli, bet Ričardss pameta laukumu ar piecām piezīmēm.

Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Žanis Peiners realizēja soda metienus, rezultātam kļūstot 91:90. Pēc Jāņa Antropa diviem punktiem spēle kļuva nervoza. Ventspilnieki kļūdījās, bet Aizpurs atjaunoja piecu punktu pārsvaru. Andrejs Gražulis nerealizēja brīvu tālmetienu, kas varēja vēl dot cerības. Pēdējā pus minūte sākās ar sešu punktu pārsvaru “Liepājai/Triobet”. Ar to pietika uzvarai notikumiem bagātā spēlē ar rezultātu 98:90 un izvirzīšanos vadībā sērijā līdz trīs uzvarām ar 2-0.

Liepājas komandas rindās, iespējams, karjeras spēli nospēlēja Kriss Ričardss, gūstot 39 punktus, bet attiecīgi 14 un 13 punkti Mikum Sokolovam un Ingaram Aizpuram. “Ventspils” labā 28 punktus guva Māris Gulbis.

“Liepāja/Triobet” – “Ventspils” 98:90 (23:23, 38:19, 25:26, 12:22), Sērijā: 2-0.