Rietumiem uzvara Zvaigžņu spēlē

21.02.2009 18:39

Rietumu izlase izcīnījusi uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) 14. Zvaigžņu spēlē, kas sestdien norisinājās Ventspils Olimpiskā centra basketbola hallē, apspēlējot Austrumu izlases komandu ar rezultātu 137:118. Spēlē piedalījās arī basketbola kluba “Liepājas lauvas” spēlētāji Jevgēņijs Kosuškins un Kērtiss Nešs, kuri iemeta attiecīgi 8 un 2 punktus. Jāpiebilst, ka Treneru konkursā Armandam Misum izdevās iekļūt superfinālā, taču uzvarēja “ASK/Buki” komandas treneris Edmunds Valeiko.

Laukumā nedevās ne tikai Adomaitis, kurš jau iepriekš pavēstīja par nepiedalīšanos slimības dēļ, bet arī Ernests Kalve, kurš smagi savainojis roku. Viņa vietā laukumā starta pieciniekā nāca Rīgas VEF aizsargs Jevgēņijs Koļesņikovs. Jānis Strēlnieks, lai arī vēl pirms dažām dienām pret Rīgas ASK Arēnā Rīga laukumā devās ar augstu temperatūru, spēlē piedalījās. Tālmetienu konkursa līderis Uvis Helmanis bija ievēlēts par Austrumu komandas kapteinis. Tikmēr Rietumiem kapteiņa lomā iejutās Kaspars Bērziņš.

Pirmā spēles ceturtdaļa aizritēja šādai spēlei raksturīgā stilā – bija gan tālmetieni ar atsitienu pret vairogu (nevis Vairogu) Viļuma izpildījumā, gan bloķēti metieni Bērziņa veikumā, gan pārtvertas bumbas un skaistas piespēles Šķēles izpildījumā, gan arī laikam jau pašmāju līmeni raksturojoši neveiksmīgi triecieni no augšas. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar Zaķa triecienu – 34:32 par labu Rietumiem.

Arī otrā ceturtdaļa turpinājās ļoti brīvā atmosfērā un mūzikas pavadībā, šķiet, visvairāk atmiņā palika Zaķa daudzie un arī efektīgie triecieni no augšas. Lielā mērā pateicoties Jāņa Bambja sniegumam pēdējās minūtēs rietumniekiem izdevās labs atrāviens un pirmo puslaiku tie noslēdza pie jau plus 19 – 83:64.

Pēc ieilgušā pārtraukuma komandām spēlei tika piešķirtas vien astoņas minūtes ceturtdaļā… Koļesņikovs iesāka ar tālmetienu, nedaudz samazinot mājinieku pārsvaru, bet kopumā spēle kļuva vēl nebaudāmāka kā pirmajās 20 minūtēs. Spilgtākā epizode – Koļesņikova tiešām iespaidīgais trieciens no augšas. Pēc ceturtdaļas 109:92 Rietumu labā.

Pēdējā ceturtdaļā Rietumi ātri vien sasniedza jaunu gūto punktu rekordu, bet kopumā mačs turpinājās tikpat izklaidīgi, cik līdz tam, jo ātri iegūtais pārsvars bija pārāk liels, lai šādā spēlē to Austrumi varētu atgūt. Spēl noslēdzās ar rezultātu 137:118.