Rovs ar 37 punktiem spēles izskaņā atved “Liepājai” otro uzvaru pēc kārtas

22.12.2018 18:22

“Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā pie ceturtās uzvaras tika BK “Liepāja” basketbolisti, kuri pateicoties leģionāra Torensa Rova rezultatīvajai spēlei ar rezultātu 93:87 izbraukumā tika pie uzvaras pret “Valmiera Glass/ViA”.

Valmierieši spēli uzsāka ar sev neierastu starta sastāvu, veicot divas izmaiņas līdz šim regulārajā starta pieciniekā. Savukārt liepājnieki maču sāka ar četriem leģionāriem ierindā. Pati spēle sākās rezultatīvi abu komandu spēlētājiem izceļoties ar precīziem metieniem. Pēc nepilnām trīs nospēlētām minūtēm liepājnieku garais spēlētājs Teilors Besiks trieca bumbu grozā no augšas, sasniedzot kurzemniekiem labvēlīgu rezultātu 10:7. Turpmākajās minūtēs valmierieši atbildēja ar precīziem trejačiem komandas līderu Jāņa Kaufmaņa un Edmunda Elkšņa izpildījumā, kas mājiniekiem ļāva pārņemt mača vadību ar 18:12. Pēc šāda pretinieku izrāviena Artūrs Štālbergs pieprasīja minūtes pārtraukumu un uzzīmēja sadarbību, kurā Besiks satricināja groza konstrukciju ar spēcīgu danku. Liepājnieki pirmās ceturtdaļas otrajā pusē izlīdzināja spēles rezultātu, bet Jānis Engers ar stūra tālmetienu atguva vadību valmieriešiem. Pēc rezultatīvām pirmajām desmit minūtēm Roberta Zeiles trenētā komanda bija vadībā ar rezultātu 27:26.

Spēles otro periodu ar trīs punktu metienu ievadīja Engers, sasniedzot mājiniekiem četru punktu pārsvaru, bet liepājnieku leģionārs Torenss Rovs ar individuālu sniegumu spēles rezultātu izlīdzināja. Izmantojot pretinieku kļūdas, “Liepāja” pārņēma mača vadību un Atis Ate sasniedza Kurzemes vienībai +5. Mājiniekiem arī pēc minūtes pārtraukuma neizdevās mainīt spēles ritējumu, liepājniekiem vairāk nekā dubultojot savu iepriekšējo pārsvaru. Puslaika izskaņā rezultatīvajam Rovam ar vairākiem precīziem metieniem pievienojās Džastins Džonsons, panākot 12 punktu pārsvaru “Liepājai”. Otrās ceturtdaļas pēdējā minūtē Roberts Krastiņš, ejot caurgājienā pa gala līniju, satricināja groza konstrukciju ar triecienu no augšas, bet pēc tam komandas kapteinis pievienoja trīs punktu metienu, kas “Liepājai” spēles vidū deva drošu vadību ar 57:42.

Trešās ceturtdaļas sākumā valmierieši samazināja savu deficītu līdz desmit punktiem, taču izrāvienu apslāpēja Kaufmanim piešķirtā nesportiskā piezīme, valmieriešu līderim apturot pretinieku ātro uzbrukumu. Perioda vidū Māris Ziediņš raidīja grozā trīs punktu metienu, sadeldējot starpību līdz vairs tika septiņiem punktiem, bet pretējā laukuma pusē uzreiz ar tādu pašu darbību atbildēja Krastiņš – 64:54. “Valmiera Glass/ViA”, pateicoties Elkšņa caurgājienam, uz brīdi pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam, taču metienu garšu sajutušais Rovs turpināja rezultatīvi apšaudīt mājinieku grozu. Punktu trešajam ceturksnim pielika Oto Grīnbergs, izpildot efektīgu māņkustību un raidot grozā trīs punktu metienu. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm valmierieši atradās iedzinējos ar 70:74.

Pēdējo ceturtdaļu ar sev raksturīgo tālmetienu pēc atkāpšanās ievadīja Kaufmanis, samzainot savas komandas deficītu līdz vairs tikai trīs punktiem. Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Valters Liepiņš pietuvoja valmieriešus līdz divu punktu atstatumam (75:77), bet turpinājās ierastais scenārijs – “Liepājai” atbildot ar savu precīzu uzbrukumu. Četras minūtes līdz cīņas beigām Liepiņš aukstasinīgi raidīja grozā trīs punktu metienu, kas panāca mača rezultāta izlīdzināšanu (81:81). Liepājnieku leģionārs Džonsons vairākkārt pieļāva ļoti līdzīgas kļūdas, izdriblējot bumbu ārpus laukuma robežām. No līdzsvara uz rezultāta tablo svaru kausus savai komandai par labu nosvēra Rovs, kurš guva astoņus punktus pēc kārtas, neļaujot vidzemniekiem izvirzīties vadībā. Punktu mačam pielika Krastiņš ar pārtvertu bumbu un diviem punktiem ātrajā uzbrukumā. Līdz ar to “Liepāja” ar spēles beigu rezultātu 93:87 svinēja savu sezonas ceturto panākumu.

Liepājnieku uzvaru ar 37 punktiem kaldināja komandas saspēles vadītājs Torenss Tovs, kuram ar 18 punktiem piebalsoja Roberts Krastiņš. Valmieriešu rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Māris Ziediņš.