Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Šausmīgs sākums un Locenieces superminūte: Liepāja decembrī svin ceturto uzvaru

20.12.2018 22:52

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā ceturtdien, 20. decembrī, notika viena spēle. Liepāja līdz 19. minūtei nevarēja atraisīties uzbrukumā, taču turpinājumā uzlaboja sniegumu un pieveica Jelgavu ar 58:40.

Septiņi netrāpīti metieni un piecas kļūdas – tik pieticīgi liepājnieces sāka spēli. Pirmo grozu izdevās gūt piektās minūtes izskaņā (Marina Ivaščanka), bet Katrīnas Trankales pieci gūtie punkti pēc kārtas nebija pietiekami, lai pirmo ceturtdaļu pabeigtu savā spēlē – 7:9.

Pa īstam atraisīties uzbrukumā mājiniecēm neizdevās līdz pat 19. minūtei, kad pārsvars bija tikai četri punkti – 20:16. Situāciju mainīja Līnas Locenieces sekmes uzbrukumā. Tālmetiens, izprovocēta piezīme un divi punkti ar sodu – meitene 50 sekundēs sameta astoņus punktus pēc kārtas – 28:16!

Jelgavnieces turpināja agresīvi cīnīties par atlēkušajām bumbām, trešās ceturtdaļas otrajā pusē samazinot starpību līdz 10 punktiem – 38:28. Pusstundas izskaņā Loceniecei izdevās vēl viena piecu punktu sērija, bet Enija Meļķe panāca plus piecpadsmit – 45:30. Atlikušajās desmit minūtēs Jelgavai neizdevās apstrīdēt Liepājas uzvaru.

Kaspara Mājenieka un Mārtiņa Līča-Līcīša trenētā komanda decembrī izcīnījusi uzvaras visās četrās spēlēs, otrās divīzijas kopvērtējumā nostiprinoties trešajā vietā. Jelgavniecēm šogad paredzēta vēl viena spēle – 23. decembrī viesos jātiekas ar Latvijas U16 izlasi.

Liepāja/LSSS – Jelgava/BJSS 58:40 (7:9, 21:7, 17:14, 13:10)

Liepāja: Ivaščanka 17 (2p 5/10, 3p 2/5, 1p 1/2; 13ab), Loceniece 15 (2p 3/5, 3p 2/7, 1p 3/3; 4ab, 3ip), Baumane 7, Trankale 5, Lalonde 4 (5pb), Petermane 4 (5rp), Pelše 4, Meļķe 2, Ansone (5ab), Grigorjeva (3ab).
Jelgava: Dude 10 (2p 4/14, 3p 0/2, 1p 2/4; 16ab, 3pb), Blūma 8 (3p 2/2), Kārkle 7 (5ab), Ķīvīte 6 (5rp), Brunava 5, Laugale 2, Lejiņa 2, Milta, Beitāne, Stallite, Staņuna.
Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Valters Čerņevskis, Ģirts Splīte.