Šiliņš netrāpa potenciālo uzvaras trejaci, “Liepāja” atzīst Raplas pārākumu

”Pafbet” Latvijas un Igaunijas apvienotajā basketbola līgā zaudējumu savā laukumā piedzīvoja basketbola klubs ”Liepāja”, kas spēles galotnē nespēja atspēlēties un atzina ”Avis Utilitas Rapla” pārākumu – 61:63 (17:25, 12:11, 16:18, 16:9). Kārlis Šiliņš liepājnieku noslēdzošajā uzbrukumā netrāpīja potenciālo uzvaru nesošo trīspunktnieku.

"Liepājas" centra pozīcijas spēlētājs Kārlis Šiliņš. (Foto: Ģirts Gertsons)
12.03.2022 21:18

Liepājnieki piedzīvoja 18. zaudējumu šajā sezonā, savā laukumā zaudējot Ričarda Vanaga pārstāvētajai ”Avis Utilitas Rapla” – 61:63 (17:25, 12:11, 16:18, 16:9).

Ričards Daniels Vanags uzvarētāju rindās nospēlēja nepilnu 21 minūti, sev atvēlētajā laikā kļūstot par dalītu rezultatīvāko viesu basketbolistu ar 12 punktiem (2p. 2/4, 3p. 1/3). Latvietim arī piecas atlēkušās bumbas un efektivitāte desmit.

Produktīvākais uzvarētājiem bija Demažeo Viginss, kuram double-double ar 12 punktiem un 11 zem groza savāktām bumbām. Liepājniekiem rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Oskars Hlebovickis. Pa 11 punktiem sameta Kārlis Šiliņš un Roberts Krastiņš, bet desmit punkti Zigmāra Raimo rēķinā.

Mājiniekiem šīvakara cīņā nevarēja palīdzēt Renārs Birkāns, bet Igaunijas komandā nespēlēja līgas rezultatīvākais basketbolists Džerons Martins un latviešu garā gala basketbolists Arnolds Helmanis.

Spēles ievadā labāki bija viesi no Raplas, kas maču sāka ar 10:2 izrāvienu. Turpinājumā liepājnieki spēja panākt līdzsvaru (14:14), tomēr vēl viens izrāviens ceturtdaļas izskaņā deva astoņu punktu pārsvaru igauņiem – 25:17.

Līdzīga mača gaita saglabājās arī otrajā desmitminūtē, viesiem atrodoties priekšā. Pēc pārtraukuma ”Avis Utilitas Rapla” pirmo reizi sasniedza divciparu pārsvaru.

Izšķirošajā desmitminūtē ”Liepāja” metās atspēlēties un neizmantoja divus uzbrukumus, lai panāktu neizšķirtu. Kļūdījās arī ”Rapla” un nepilnas 18 sekundes līdz pamatlaika beigām bumba bija mājinieku rīcībā.

Artūrs Visockis-Rubenis minūtes pārtraukumā uzzīmēja sadarbību, kas noveda pie brīva Kārļa Šiliņa trejača, tomēr centrs bija neprecīzs, spēles instrumentam pārejot viesu rīcībā. Raplas komanda nopelnīja sodu uzbrukumā un Oskara Hlebovicka trīspunktnieks no savas laukuma puses bija neprecīzs.

”Liepāja” – ”Avis Utilitas Rapla” 61:63 (17:25, 12:11, 16:18, 16:9)

Liepāja: Hlebovickis 12, Krastiņš 11, Šiliņš 11 (8 ab, 2 bm), Raimo 10 (6 ab, 2 bm, 4 pb), Vītols 8, Bērziņš 7 (8 ab, 6 rp, 4 pb, 9 kļ), Meinarts 2, Salmiņš.
Rapla: Viginss 12 (11 ab), Vanags 12, Takers 11, Pāsoja 7 (6 rp, 10 kļ), S. Kaldre 6, Rūbels 5, Valbs 5, Ojamā 3, T. Kaldre 2.