Sviedriem izmocīta uzvara Rīgā

23.01.2007 21:26

0

Šodien otro uzvaru Latvijas Basketbola līgas otrā posma pirmajā divīzijā izcīnīja BK “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā ne bez pūlēm ar 76:59 (14:11, 10:19, 23:19, 29:10) pārspēja “Falco/Ķeizarmežs” basketbolistus. Kā pastāstīja “Liepājas lauvu” galvenais treneris Armands Misus, mūsējie šo spēli iesākuši ar Jāni Graudiņu, Klāvu Ansonu, Mārtiņu Luiku, Mareku Jureviču un Vairi Pusaudzi, kurš atklāja spēles rezultātu ar precīzu tālmetienu.

Pirmās desmit minūtes aizritēja ļoti līdzīgā un mazrezultatīvā cīņā, tomēr ceturtdaļas pēdējā sekundē nelielu pārsvaru ieguva liepājnieki – tikko uz maiņu uznākušais Māris Citskovskis kārtējo reizi apliecināja savas snaipera dotības.Otrā ceturtdaļa iesākās mājinieku zīmē, kas ne tikai ātri izlīdzināja rezultātu, bet arī ieguva sešu punktu pārsvaru. Aizsardzībā lauvām īsti neizdevās tikt galā ar rīdzinieku līderiem Ģirtu Spēlmani un Ģirtu Lediņu, kuri pirmajā puslaikā guva lielāko daļu savas komandas punktu. Nopietnas problēmas mūsējiem bija arī uzbrukumā, jo, lai arī liepājniekiem bija labas metienu pozīcijas, bumba biežāk lidoja grozam secen.

Mača otrā puse iesākās ar vairākām mums nelabvēlīgām un neizprotamām tiesnešu darbībām. Visvairāk no tām cieta Klāvs Ansons, kas vispirms tika sodīts ar divām personīgajām piezīmēm, bet vēlāk viņš nesavaldības dēļ tika sodīts arī ar tehnisko pārkāpumu, pēc kura mūsu basketbolists atstāja laukumu. Mājiniekiem šāds scenārijs bija pa prātam, un viņi pirmā puslaikā iegūto pārsvaru veikli palielināja divtik – plus 15. Laukuma saimnieku prieki gan bija īsi, jo pēc A.Misus pieprasītā minūtes pārtraukuma liepājnieki sāka spēlēt daudz aktīvāk un pretiniekiem radās problēmas ar mūsu komandas pielietoto zonas aizsardzību. Kā jau tas nereti apstiprinājies, ātrā spēlē kā zivs ūdenī jūtas Mareks Jurevičus. Tā tas bija arī šajā cīņā – pirmajā puslaikā nevienu punktu neguvušais uzbrucējs nepilnu trīs minūšu laikā īstenoja četrus tālmetienus un atgrieza lauvas spēlē. Izšķirošās desmit minūtes mūsējie aizvadīja daudz pārliecinošāk un jau sākumā pārņēma iniciatīvu. M.Jurevičus stafeti pārņēma Dainis Oberšats, kurš lielā mērā pielika punktu šai cīņai.

Rezultatīvākais mūsējo rindās bija Mareks Jurevičus ar 24  punktiem, bet Daiņa Oberšata kontā 20.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs 29.janvarī turpat Rīgā, kad mūsējie sacentīsies ar “ASK/Juniors” basketbolistiem.

Viens no “Liepājas lauvu” līderiem Mareks Jurevičus, palīdzot lauzt spēles gaitu, visus 24 punktus guva otrajā puslaikā.