Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Trankale un Loceniece izrauj Liepājai uzvaru Tartu

16.12.2018 19:14

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā svētdien, 16. decembrī, “Liepāja”/LSSS pēdējā minūtē guva piecus punktus un viesos ar rezultātu 61:59 (11:19, 18:13, 14:14, 18:13) pārspēja “Tartu Universitāti”.

Līdzvērtīgā cīņā viss izšķīrās galotnē. Ceturtās ceturtdaļas vidū liepājniecēm divreiz bija piecu punktu pārsvars (51:46 un 54:49), tomēr Vaino tālmetieni drīz vien deva priekšroku Kaires Asi trenētajām Tartu meitenēm – 54:55.

Sandra Reinvalda un Anna Asi divreiz panāca Tartu trīs punktu pārsvaru (54:57 un 56:59), otrajā gadījumā 54 sekundes pirms pamatlaika beigām. Šajā brīdī labāko sniegumu sezonā parādīja 16 gadus vecā aizsardze Katrīna Trankale – izprovocēja piezīmi, iemeta abus brīvmetienus, bet 43 sekundes pirms finālsvilpes ar tālmetienu panāca neizšķirtu 59:59!

Tartu pēdējais pilnais uzbrukums beidzās ar neprecīzu Kals tālmetienus. Kristīna Petermane savāca atlēkušo bumbu, bet 16 gadus vecā Līna Loceniece pretuzbrukumā guva uzvaras grozu – 61:59! Mājinieces izmantoja minūtes pārtraukumu, iesāka uzbrukumu pretinieku laukuma pusē, taču Vaino mēģinājums izraut uzvaru bija nesekmīgs.

Liepājniecēm 22 punktus guva Līna Loceniece, bet 13 punkti un 12 atlēkušās bumbas bija baltkrievietei Marinai Ivaščankai.