U-20 izlasei mīnus 23 pret Krievijas vienaudžiem

18.07.2011 23:27

Latvijas U-20 basketbola valstsvienība Agra Galvanovska vadībā šovakar ar maču pret Krievijas vienaudžiem uzsāka FIBA Eiropas čempionāta otro kārtu. E grupas pirmajā mačā Latvijas jaunajiem basketbolistiem nācās samierināties ar zaudējumu – 58:81.

Mareks Mejeris spēli uzsāka pamata pieciniekā un nospēlēja 24 minūtes, kurās guva 14 punktus, realizējot 5 no 8 divpunktu metieniem un 1 no 4 trīs punktu metieniem. Uz soda metieniem Mareks devās vienreiz un realizēja vienu no diviem mēģinājumiem. Bez gūtajiem punktiem, kur tika uzrādīts labākais rezultāts komandā, Mareks savāca arī 3 atlēkušās bumbas, divreiz kļūdījās, divreiz pārtvēra bumbu, trīsreiz bloķēja pretinieku metienus un trīs reizes izpelnījās soģu nelabvēlību.

Kamēr tādas basketbola lielvalstis kā Serbija, Horvātija un Lietuva cīnīsies par palikšanu A divīzijā, un viena no viņām nākamgad noteikti tur nespēlēs (laba ziņa mūsu 1992. gadā dzimušajiem spēlētājiem), Latvija šovakar turpināja cīņu par tikšanu čempionāta ceturtdaļfinālā.

Mača rezultātu atklāja Krievijas izlase, taču Dāvis Lejasmeijers atbildēja ar precīzu tālmetienu, izvirzot vadībā Latvijas izlasi – 3:2. Kā vēlāk izrādījās tā bija pirmā un pēdējā reize, kad Latvijas jaunajiem basketbolistiem bija lemts pabūt vadībā. Lai gan tuvojoties pirmās ceturtdaļas beigām mūsējiem bija izdevies izlīdzināt rezultātu (12:12), pirmās desmit spēles minūtes ar sešu punktu vadību noslēdza krievi – 21:15. Arī otrajā ceturtdaļā Krievijas U-20 izlase turējās drošā vadībā un rezultāta pārsvars auga par labu krieviem. Pirmā puslaika beigās Latvijai jau 13 punktu deficīts – 30:43.

Arī atpūta un pārrunas ģērbtuvēs Latvijas jaunajiem basketbolistiem par labu nebija nākušas. Pretinieki veica vēl vienu nelielu izrāvienu (6:0) un puslaika ievadā viņu pārsvars bija jau 19 punkti – 30:49. Trešās ceturtdaļas otro pusi mūsu puiši aizvadīja krietni veiksmīgāk. Pateicoties Artjoma Butjankova precizitātei no soda metienu līnijas, kā arī Artūra Briča un Mārtiņa Meiera precizitātei, Latvija prata pietuvoties līdz mīnus 11, taču turpinājums nesekoja. Krievijas izlase ātri atguva drošu vadību un uzvarēja arī trešo ceturtdaļu (19:14), summā – 44:62. Arī pēdējās desmit spēles minūtes labāk aizvadīja Krievijas jaunie basketbolisti, svinot pārliecinošu uzvaru visā mačā – 81:58.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Pāvels Antipovs, bet Latvijas izlasē veiksmīgākais Artūrs Bricis, kura rēķinā 14 punkti. 12 punkti Mārtiņa Meiera rēķinā.