Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Ukrainietēm pēriens latviešu pirtī

17.07.2010 20:16

Dainis Grīnbergs

Šovakar Eiropas U-20 čempionātā basketbolā sievietēm Grobiņas Sporta centrā Latvijas izlase tiekas ar Ukrainu un mūsējās izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 90:61 (23:12; 23:16; 26:18; 18:15). 15 punktus guva liepājniece Sabīne Niedola.

Tikpat arī Ievas Krastiņas rēķinā, bet 14 puntus sameta Laura Puriņa.

Latvijas izlase bija vienīgā no konkurentēm, kas šodien neiemēģināja Grobiņas Sporta centra parketu. Treneri izlēma, ka šajā karstajā laikā nav vērts tērēt spēkus un braukt uz Grobiņu dodot priekšroku pastaigai Liepājā pa ielas ēnaino pusi. Ugunsdzēsēju izlietās 30 tonnas ūdens uz zāles jumta deva tikai daļēju efektu un hallē bija ļoti sutīgs. Zālē dežurēja neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kas karstuma skartajiem bija gatava palīdzēt ar ožamo spirtu, ledu un vienkārši aukstu ūdeni. Skatītāji tribīnes sāka aizpildīt jau Krievijas – Zviedrijas spēles laikā.

Latvijas izlases starta sastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Karlīne Nīmane, Laura Puriņa, Ieva Krastiņa.

Spēles sākums bija ļoti nervozs ar daudzām kļūdām. Spēlējām labi, bet iemest neko nevarējām. Tribīnes uzsprāga emocijās, kad pirmo grozu guva Sabīne Niedola. Spēles 5.min. pie rezultāta 7: 11 savas padotās malā sauca Ukrainas izlases treneris. ”Grauzām” parketu, bet diemžēl uzbrukumā pievīla precizitāte. Latvijas izlases treneri mainīja spēlētājas, meklējot optimālo spēles zīmējuma risinājumu, bet Krastiņa ar diviem tālmetieniem nolika pie vietas ukrainietes.Pirmā ceturtdaļa – 12 : 23.

Pēs nelielas atpūtas  otrā puslaika sākumā laukumā devās Ukrainas komandas līdere Malašenko. Otrajā ceturtdaļa turpinājās līdzīga spēle, bet aktīvi kapājām pie pretinieču groza. Sekoja izrāviens 10 :2, kuru Ukraina centās slāpēt ar sastāva variēšanu. Tomēr Latvijai spēle gāja no rokas. Visa karmīnsarkanā izlase ar savu cīņassparu un agresīvo darbību aizsardzībā lika ukrainietēm nolaist rokas. Tomēr vairākas nepiedodamas Latvijas izlases paviršības piespieda Mārtiņu Zībartu ņemt divus minūtes pārtraukumus pēc kārtas. Ļāvām Ukrainai nedaudz attapties zaudējot spēles posmu 2 :11 , bet puslaikā Latvijai tomēr gandrīz dubults pārsvars – 46 : 28.

Otrā puslaika sākumā Sabīne Niedola un Anete Klintsone turpināja dzīt naglas Ukrainas cerību zārkā.  Jautājums bija tikai, cik ilgi Ukraina izturēs Latvijas izlases spiedienu izmantojot septiņas laukuma spēlētājas. Fantastiskas bija Grobiņas Sporta centra tribīnes, kuras kopējā līdzjušanā organizēja SDK ”Namejs” atraktīvākie pārstāvji. Ukrainietes sīksti turējās latvietēm līdzi līdz pašām ceturtdaļas beigām. Pēc 3.spēles posma – 46 : 72.

Pēdējās desmit minūtēs pie spēles laika tika visas mūsu meitenes un laukumā notiekošais bija tikai formalitāšu kārtošana. Gala rezultātā pārliecinoša un skaista uzvara – 90 : 61.

Latvijas izlase U – 20 EČ basketbola turnīru turpinās ”E” kvalifikācijas grupā, kur tai būs jātiekās ar Francijas, Polijas un Nīderlandes valstsvienībām. Nākamā spēle mūsu izlasei būs pirmdien Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 20:45 pret Poliju.

Sabīne Niedola: ”Šodien izdevās realizēt visus trenera dotos norādījumus. Nākotni zīlēt negribas, bet ar visām pretiniecēm var spēlēt un ir jācīnās. Tas ir sieviešu basketbols, tāpēc kaut ko prognozēt ir ļoti grūti.”

Mārtiņš Zībarts, Latvijas U-20 izlases galvenais treneris: ”Brīvdiena tiks veltīta nākamo pretinieku komandu izpētei. Viena no nākamā etapa spēlēm būs jāspēlē Grobiņā, gribētu, lai tā būtu spēle ar Francijas izlasi, lai pretiniekam radītu smagākus spēles apstākļus.”