Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Vega 1/Liepāja” otrajā ceturtdaļā “nogrimst” pret Baltkrievijas čempionēm

25.09.2016 16:31

Svētdien, 25, septembrī, Rīgas 49. vidusskolā un “Elektrum” Olimpiskajā centrā risinās Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas (EEWBL) spēles. Turnīra debitantes “Vega 1/Liepāja” neveiksmīgi aizvadīja otro ceturtdaļu un zaudēja Baltkrievijas čempionēm “Horizont Minsk” ar rezultātu 57:70.

Armanda Misus komandai izdevās labākais sākums trīs dienu laikā. Saspēles vadītājas postenī Ilzei Jākobsonei pēc vienas dienas pārtraukuma palīdzēja Maija Gertsone, bumba labi staigāja apkārt, 10 minūšu laikā tika pieļauta tikai viena kļūda, turklāt liepājnieces uzbruka ar 57% precizitāti. Maijas Gertsones pirmās ceturtdaļas pēdējā sekundē iemeta tālmetienu – 24:20.

Nākamajā ceturtdaļā Baltkrievijas čempiones agresīvāk spēlēja aizsardzībā un pastiprināja spiedienu groza apakšā. Liepājnieces, saskārušās ar ciešu segšanu, biežāk kļūdījās, atļaujot Minskai gūt vieglus punktus, kā arī zaudēja cīņā soda laukumā. ”Horizont” spēlētājas Hanna Briča un Nadežda Nadeška sekmēja savas komandas izrāvienu, tā gaitā nopelnot 10 soda metienus un perimetra iekšienē realizējot 6 no 9 divpunktu metieniem. Puslaikā 32:43 Baltkrievijas komandas labā.

Trešajā ceturtdaļā Liepājas uzbrukumu atdzīvināja Ilze Jākobsone, vienatnē gūstot deviņus punktus jeb par vienu vairāk, nekā visa komanda iespēja otrajā desmitminūtē. Vairākas reizes starpību izdevās samazināt uz pusi (38:43, 47:53) un kļuva skaidrs, ka cīņas iznākums tiks noskaidrots pēdējās desmit minūtēs.

Izšķirošais nogrieznis liepājniecēm sākās pagalam neveiksmīgi – trīs minūtēs ielaisti astoņi punkti pēc kārtas un summā mīnus četrpadsmit (47:61). Situāciju uzlaboja Kristes Druskītes uzņemšanās un divi trīspunktu gājieni pēc kārtas – 53:63. Lūzums tomēr nesekoja. Minskas spēlētājas turpināja izmantot savas iespējas uzbrukumā, atjaunoja 14 punktu pārsvaru (55:69) un droši tuvojās pirmajai uzvarai.

Vega 1/Liepāja – Horizont Minsk 57:70 (24:20, 8:23, 15:10, 10:17).

Vega 1: Druskīte 14 (3rp, 10ab, 4pb, 4ip), Jākobsone 13, Vītola 11, Silarāja 9, Gertsone 5, Petermane 5, Audere, Grava, Lipe, Meilus, Ķergalve, Lībeka.

Horizont: Nadeška 22, Briča 13, Ritikova 10 (6ab), Zjuzkova 10 (5ab, 5rp), Kress 9 (5ab), Ciruļova 4, Šiloviča 2, Panasjuka; Hromika, Adaščika.

Tiesneši: Jolanta Mikuļska, Martins Karaļūns, Juris Brūveris.