Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

“Vega1/Liepāja” pēdējā minūtē zaudē Igaunijas čempionēm

06.12.2013 19:59

Piektdien, 6. decembrī, Nordea Basketbola līgā notika viena spēle. “Vega 1/Liepāja” komanda ļoti spraigā spēlē zaudēja Igaunijas čempionēm “Eclex Tallinn/1182” ar rezultātu 67:71, apgrūtinot cīņu par iekļūšanu “Top 6”. Pirmā apļa pēdējā spēlē liepājnieces izbraukumā spēlēs pret “RSU/Merks” vienību.

Piektdien laukumā atgriezās spēka uzbrucēja Laura Pelše, taču slimības dēļ komandai nevarēja palīdzēt snaipere Alise Strausa. Par spīti viņas prombūtnei, liepājnieces pirmajā puslaikā ļoti sekmīgi uzbruka perimetrā, iemetot 6 no 11 tālmetieniem. Suknarovskas un Krugas daudzie trāpījumi ļāva daļēji neitralizēt igauniešu auguma pārsvaru, bet Cirša un Stelfoksa agresīvi devās cīņā par bumbām.

Otrās ceturtdaļas vidū Armanda Misus komanda ieguva četru punktu pārsvaru – 26:22. To nostiprināt neļāva Suknarovskas nesportiskā piezīme. Pretinieču saspēlniece Pībura iemeta abus soda metienus, bet viešņu rezultatīvākā spēlētāja Pokka bumbas kontroli pārvērta pustālajā metienā – 26:28. Tobrīd Pokka bija guvusi 16 punktus, bet Suknarovska ātri reabilitējās, iemetot tālmetienu. Tallinietes no jauna aizskrēja priekšā, taču Līva Laima Kazāka tūlīt iemeta trīspunktnieku, izlīdzinot rezultātu – 34:34. Puslaikā liepājnieces ieguva plus četri – 40:36.

Bezkompromisa cīņa turpinājās visu trešo ceturtdaļu, rezultātām daudzas reizes kļūstot neizšķirtam. Dažas reizes ar partnerēm nesapratās Suknarovska, tomēr kapteines Kristīnas Ciršas pārliecība noturēja komandu spēlē. Ceturtdaļas galotnē rezultāts no jauna bija neizšķirts – 55:55, bet Liepājas rīcībā palika pēdējais uzbrukums. Igaunietes pārkāpa noteikumus, taču Suknarovskai neizdevās iemest nevienu no soda metieniem.

Izšķirošajā ceturtdaļā komandas punktus guva reti. Igaunietes pārgāja uz zonas aizsardzību, bet Liepājas spēlētājām vairs neveicās metienos no distances. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieces bija vadībā ar 64:61, taču nākamos deviņus punktus guva Tallinas basketbolistes. Pokkas tālmetiens izvirzīja pretinieces vadībā, bet Pīburas soda metieni palielināja pārsvaru. Suknarovskas trīspunktnieks neļāva sasmelt izlieto ūdeni – 67:71.

Vega 1/Liepāja – Eclex Tallinn 67:71 (21:19, 19:17, 15:19, 12:16)

Liepāja: Suknarowska 19 (5rp, 6ip, 7kļ., 4pb), Stelfox 16 (9ab, 3rp), Cirša 15 (2p 5/10, 3p 1/3, 1p 2/2; 10ab, 1bm), Kruga 10 (5ab), Pelše 4 (5ab), Kazāka 3 (3ab), Misus; Būmeistare, Šēna.

Eclex: Pokk 28 (8ab), Koster 12 (9ab), Piibur 12 (3ab, 3rp, 4pb), Mesila-Kaarmann 6 (5ab), Rosenfeldt 5 (6rp), Valikoski 5, Uprus 3; Poldmaa, Maaring.