Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Ventspils” Kurzemes derbijā izcīna svarīgu uzvaru pār “Liepāju”

19.03.2016 16:50

“Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar svarīgu uzvaru viesos pret “Liepāju/Triobet” guva vicečempione “Ventspils”, pārspējot otru Kurzemes komandu ar rezultātu 83:70. Rezultatīva debija ventspilnieku rindās padevās komandas jaunieguvumam Vilijam Dīnam, kura kontā 17 punkti, tikmēr mājinieku labā ar 16 punktiem un sešiem bloķētiem metieniem izcēlās Klāvs Čavars.

Deviņkārtējā Latvijas čempione “Ventspils” pirms šī vakara cīņas pēdējā mēneša laikā LBL bija piedzīvojusi jau trīs zaudējumus, ievērojami sarežģījot sākotnēji šķietami itin drošo ceļazīmi uz LBL pusfinālu. Ventspilnieki negaidīti paklupa gan mājās pret “Jūrmalu/Fēnikss”(80:89), gan viesos pret “Barons/LDz”(69:75), kā arī iepriekšējā kārtā principiālā duelī Ventspilī atzina Rīgas VEF pārākumu (80:92). Tikmēr liepājnieki, neskatoties uz neveiksmi, joprojām saglabā reālas izredzes pacīnīties par kādu no pirmajām divām vietām regulārā turnīra noslēgumā.

Pirmās ceturtdaļas ievadā pamanāmākā figūra laukumā bija mājinieku centra spēlētājs Klāvs Čavars, kurš ne tikai ātri vien sakrāja septiņus punktus, bet arī otrā laukumā galā izcēlās, efektīgi bloķējot Andreju Gražuli (11:7). Ventspilniekiem pirmajās minūtēs ar metienu realizāciju īpaši nesekmējās, tomēr aktīvā cīņa par atlēkušajām bumbām pie pretinieku groza radīja atkārtotas izdevības uzbrukumiem. Viesu rindās debitēja arī amerikānis Vilijs Dīns, tikmēr Liepājas publikai bija iespēja pirmoreiz darbībā redzēt serbu uzbrucēju Džordžu Dželetoviču. Pirmajā ceturtdaļā nevienai no komandām nopietnu pārsvaru iegūt tā arī neizdevās, un vadības maiņas sekoja cita pēc citas, tāpēc neizšķirts rezultāts bija uzskatāms par ļoti objektīvu (19:19).

Otro periodu ar precīzu grozu uzsāka liepājnieku līderis Kriss Ričardss, taču sekojošo trīs minūšu laikā ciemiņu rindās ar trejačiem izcēlās gan Dīns, gan Māris Gulbis, izvirzot Kārļa Muižnieka vīrus priekšā 30:24. Vēlāk Kristaps Janičenoks panāca pat +10 (36:26). Mājinieki pēc šāda pavērsiena neapjuka un atbildēja ar Ričardsa un Deivida Hiksa tālmetieniem (32:36), taču turpināt šādā garā atlikušajās trīs puslaika minūtēs neļāva ventspilnieku aktīvā un agresīvā aizsardzība, bet uzbrukumā ventiņu sastāvā līdera lomu uzņēmās Janičenoks, palīdzot komandai līdz lielajam pārtraukumam atkal atjaunot +10 (46:36).

Trešās ceturtdaļas sākumā viesu pārsvars pieauga par vēl četriem punktiem (50:36), līdz “Liepāja/Triobet” atbildēja ar diviem Jāņa Antropa groziem, tomēr Jāņa piemēram uzbrukumā sekotāji gandrīz visa perioda garumā tā arī neatradās. Tikmēr ventspilnieki vairākkārt sekmīgi savas izspēles noslēdza ar metieniem no izdevīgām pozīcijām groza tuvumā un tikai ceturkšņa izskaņā mazliet zaudēja koncentrēšanos, ko izmantoja laukuma saimnieki, no -16 (40:56) pirms izšķirošās ceturtdaļas pietuvojoties līdz mīnus desmit (51:61).

Mājinieki turpināja sadeldēt handikapu arī noslēdzošajā spēles nogrieznī, kad pāris viesu kļūdas ātri vien tika pārvērstas rezultatīvos uzbrukumos otrā laukuma galā (55:61). Šāda scenārija turpinājums tomēr nesekoja, un ventspilnieki pēc pāris Dīna precīziem raidījumiem ceturkšņa vidū atkal ieguva itin drošo +12 (67:55), bet vēlāk Gulbis ar skaistu danku un diviem punktiem no soda līnijas panāca 71:55 noslēdza 10:0 izrāvienu. Pēdējos jautājumus par šī mača uzvarētāju izslēdza Žaņa Peinera un Janičenoka trejači (81:63), bet visā spēlē “Ventspilij” uzvara ar rezultātu 83:70.

”Liepāja/Triobet” – “Ventspils” 70:83 (19:19, 17:27, 15:15, 19:22)