Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Ventspils revanšējas pieviltajai Liepājai

Ventspils basketbolisti sestdien, 29. janvārī, uzvarēja Liepāju ar 87:72, divu spēļu summā bija pārāki ar 152:143 un iekļuva “Užavas” kausa pusfinālā. Tajā ventspilniekus gaida duelis pret Ogri.

29.01.2022 19:08

Pirmajā spēlē 2021. gada 15. decembrī Liepāja savā laukumā bija pārāka ar 71:65. Vecgada priekšvakarā sākās vīrusa uzliesmojums. Liepājai pauze ievilkās 24 dienu garumā (spēles 22. decembrī un 15. janvārī), bet Ventspilij – pat 29 dienas (spēles 22. decembrī un 20. janvārī).

Latvijas basketbola līga pārrunu procesā piedāvāja trīs datumus kausa spēles norisei. Ventspils atteicās no Liepājai pieņemamā 24. janvāra – desmitkārtējai Latvijas čempionei divas dienas vēlāk bija izbraukuma spēle Ogrē. Liepāja no federācijas puses līdzīgu pretimnākšanu nesaņēma.

Artūra Visocka-Rubeņa trenētā komanda 2022. gadu sagaidīja bez savainotajiem spēlētājiem – Renāra Birkāna un Kārļa Žundas. Janvāra otrajā pusē no ierindas izkrita Roberts Bērziņš un Juris Vītols, bet pēc spēles pret Valmieru ”lazaretē” nokļuva Kārlis Šiliņš un Gustavs Jakubauskis.

Liepāja riskēja – Žunda devās laukumā pirmo reizi kopš 22. decembra, savukārt Birkāns nebija spēlējis kopš 7. novembra. Lai aizpildītu robus, starta pieciniekā spēlēja Pēteris Salmiņš, bet rezervē, neskaitot Oskaru Hlebovicki, bija pārsvarā 17-18 gadus veci spēlētāji.

Ventspilnieku snaiperiem sākumā lāgā neveicās metienos, tādēļ Liepāja pirmajā ceturtdaļā turējās dažu punktu attālumā – 21:17. Nākamajās 10 minūtēs sāka izpausties Ventspils pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (25-16, uzbrukumā 11-3), bet perimetrā ”atvērās” Artūrs Ausējs. Aizsargs īsā laikā realizēja trīs tālmetienus. Deniss Krestiņins darbojās ar līdzīgu rezultativitāti – 48:33.

Otrajā puslaikā situācija būtiski nemainījās. Liepāja ilgi netika pie otrajām iespējām, kamēr Ventspilij strādāja viss uzbrukuma spektrs. Ātrie uzbrukumi, pārsvars soda laukumā, Ausēja ceturtais tālmetiens – mājinieku atrāviens sasniedza 20 punktu atzīmi. Trešās ceturtdaļas beigās liepājnieki nedaudz atguvās, taču pēdējās 10 minūtēs īsti nespēja apdraudēt ventspilnieku pārākumu.