Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Ventspils” uzveic “Liepāju/Triobet”

09.11.2013 14:55

Šodien Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē Liepājā vietējais “Liepāja/Triobet” uzņēma BBL čempionvienību “Ventspils”. Lai gan ceturtās ceturtdaļas sākumā Liepājas basketbolistiem vēl bija iespēja pacīnīties par uzvaru, izšķirošajos mirkļos pārāki bija ventspilnieki, uzvarot ar 75:62.

BBL spēle starp “Liepāju/Triobet” un “Ventspili” sākās ar viesu izteiktu pārākumu pirmajā ceturtdaļā – BBL čempioni pirmajās 10 minūtēs uzvarēja ar 25:6. Tomēr arī pēc tik smaga starta liepājnieki negrasījās padoties.

Mača turpinājumā ventspilnieku galvenais treneris Roberts Štelmahers vairāk paļāvās uz komandas rezervistiem, viesu spēle nedaudz atslāba, un liepājnieki soli pa solim sāka tuvoties. Otrajā ceturksnī “Liepāja/Triobet” uzvarēja ar +12 (25:13), puslaika pārtraukumā dodoties jau pie krietni pozitīvāka -7 (31:38).

Otrajā puslaikā liepājnieki centās turpināt iesākto, tomēr ventspilnieki turēja spēles grožus savās rokās, neļaujot laukuma saimniekiem panākt kāroto izlīdzinājumu un vadību. Arī trešajā ceturksnī pārāki bija liepājnieki (18:17), tomēr pirms izšķirošajām 10 minūtēm sešu punktu pārsvars ventspilniekiem (55:49).

Ceturtajā ceturksnī Jakoviča individuālās darbības vairākkārt spēja pievilkt liepājniekus līdz viena metiena attālumam, tomēr “Ventspils” basketbolisti prata ne tikai noturēt vadību, bet arī spēles izskaņā palielināt savu pārsvaru līdz divciparu skaitlim, beigās uzvarot ar 75:62.

Ventspilniekiem labākais ar 18 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Jānis Timma, bet pa 12 punktiem pievienoja Ronalds Zaķis, Lorenco Viljamss un Sandis Valters. Zaķim arī 11 atlēkušās bumbas, savukārt Viljamss pievienoja septiņas rezultatīvas piespēles.

Liepājnieku rindās ar 15 punktiem izcēlās Ingus Jakovičs, lielāko daļu no šiem punktiem (13) gūstot pēdējā ceturtdaļā.

Ventspilnieki tika pie ceturtā panākuma piecās spēlēs, šajā ziņā panākot B grupas līdervienību “Nevežis”. Tikmēr Liepājas komandai šī bija jau piektā neveiksme piecās spēlēs. “Liepāja/Triobet” ir vienīgā B grupas komanda, kas vēl nav tikusi pie uzvaras.

“Liepāja/Triobet” – “Ventspils” 62:75 (6:25, 25:13, 18:17, 13:20)

“Liepāja/Triobet”: Jakovičs 15, Ate 13, Miglinieks 8, Leiteris 8, Magone 7 (7ab), Blaus 6 (6ab), Helmanis 5 (6ab), Krastiņš, Freimanis.

“Ventspils”: Timma 18 (9ab), Zaķis 12 (11ab), Viljamss 12 (7rp), Valters 12, Butjankovs 11, Lejasmeiers 6 (9rp), Kaširovs 2, Gražulis 2, Štelmahers, Gromovs, Leimanis.