“Ventspils” vēlreiz uzkāpj Liepājas grābeklim

21.10.2009 20:40

Latvijas čempione “Ventspils” trešdienas vakarā piedzīvoja zaudējumu Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas mačā pret “Liepājas lauvām” – 73:82.

“Ventspils”: Strēlnieks, Bertāns, Jurevičus, Zaķis, Petvejs.
“Liepājas lauvas”: Pusaudzis, Viļums, Kiseluiss, Ansons, Kojenets.

Lai arī mājinieki pirmie tika pie uzbrukuma, rezultātu atklaja Kojenets pēc tam, kad Jurevičus savā laukuma pusē kļūdījās. Tomēr mājinieki atbildēja ar vairākām veiksmīgām epizodēm pēc kārtas un drīz vien jau bija vadībā ar 6:2. Kiseliusa divi precīzi metieni pēc kārtas ļāva atkal izlīdzināt rezultātu, un līdzīgā cīņā pagāja pirmās ceturtdaļas pirmā puse. Ar 8:0 izrāvienu ceturtdaļas vidū ventspilnieki gan sasvēra uzvaras kausus uz savu pusi – 21:13. Tam sekoja liepājnieku pieprasīts pārtraukums, kas gan tūlītēju rezultātu nedeva, jo Petvejs ar triecienu no augšas panāca jau plus desmit. Ar ciešu aizsardzību liepājniekiem izdevās nedaudz pietuvoties, tomēr punktu pirmajam cetukrsnim pielika Bertāns ar ”slam dunk” ātrajā – 28:20.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēkošanās un ne viena, ne otra komanda neieguva nozīmīgu pārsvaru. Ceturtdaļas ceturtajā minūtē Kravčenko ar pieciem punktiem pēc kārtas un Pusaudzis ar trejaci panāca neizšķirtu (33:33). Pāris minūtes rezultātam augot līdzīgi, divas minūtes un 17 sekundes līdz puslaika beigām Kravčenko ar savu otro trīspunktnieku izvirzīja vadībā ”lauvas” – 41:39. Līdz puslaika izskaņai ventspilnieki nespēja atgūties un lielajā pārtraukumā devās pie mīnus četri – 41:45.

Otro puslaiku apņēmīgi saka ventspilnieki, ko labi raksturo Jureviča trieciens no augšas astoņas sekundes pēc mača atsākšanās. Tomēr Latvijas čempionus atvēsināja kārtējais liepājnieku trejacis, šoreiz Pusaudža izpildījumā, kas ”lauvām” atkal deva iespēju attālināties (49:43). ”Ventspils” turpināja nesekmēties uzbrukumā, kamēr liepājniekiem krita grozā teju visi metieni.Izrāviens 13:3 pirmajās sešās ar pusi otrā puslaika minūtēs ļāva ”lauvām” panākt jau plus 14 (58:44). Nevar teikt, ka slikta būtu bijusi ”Ventspils” aizsardzība, taču Liepājas spēlētāju metienu precizitāte bija vairāk nekā apskaužama un pirms pēdējās ceturtdaļas 66:53 par labu ”Lauvu’ komandai.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Kravčenko turpināja savu garām neaizmesto metienu sēriju, panakot jau plus 16 liepājniekiem. Arī ķeršanās pie zonas presinga nedeva cerēto rezultātu – liepājnieki to samērā viegli pārvarēja spēlēja droši un pārliecinoši, kas palīdzēja uzveikt “Ventspili” otro reizi astoņu dienu laikā – 82:73.