Liepājas basketbolistes trešdien, 20. martā, sāks “BioSil” Sieviešu Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sēriju pret Klaipēdas “Neptūnas”.

20.03.2024 13:28

Uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā. Spēles sākums Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 18:30.

Rūdolfa Rozīša un Ģirta Rozīša trenētā komanda pamatturnīrā nopelnīja bilanci 11-11 un izcīnīja sesto vietu.

Liepājnieces regulārajā sezonā apsteidza četras Latvijas komandas, kā arī Lietuvas klubus ”Aistes LSMU” un ”Panevežys”.

Klaipēdas ”Neptūnas” pamatturnīra pēdējā spēlē zaudēja TTT un atkāpās no otrās uz trešo vietu. Martina Airošus trenētā komanda pērn Baltijas līgā finišēja ceturtā, savukārt šogad jau tikusi pie viena titula.

Pirms 10 dienām, 10. martā, ”jūras valdnieka meitas” izcīnīja Karalienes kausu.

”Neptūnas” ir nosacīti parocīgāka pretiniece Liepājai nekā ”LCC International University”.

Regulārajā sezonā kurzemnieces mājās zaudēja pretiniecēm ar 64:74, savukārt viesos piekāpās ar 57:73. Sešās savstarpējās cīņās rezultāts ir 1-5 Lietuvas kluba labā.

Liepāja ”play-off” sacentīsies trešo reizi un pirmo reizi spēlēs pret Lietuvas komandu. Pirmajā iznācienā 2020. gadā kurzemnieces divu spēļu summā uzvarēja Rīgas Stradiņa Universitāti ar 166:136.

Divus gadus vēlāk spraigā cīņā tika atzīts Rīgas komandas pārākums – 137:146.

Astronomiskā pavasara pirmajā dienā gaida tikšanās ar labi zināmu viešņu. Rūta Stiprā bija Liepājas līdere 2019.-2020. gada sezonā un palīdzēja izcīnīt bronzas medaļu Baltijas līgā. Šosezon garā spēlētāja vidēji 29:05 minūtēs guvusi 10,4 punktus un izcīnījusi 7,6 atlēkušās bumbas.

Atbildes spēle notiks 22. martā Klaipēdā. Uzvarētājas pusfinālā spēlēs pret ”LCC International University” un Kauņas ”Aistes LSMU” pāra stiprāko komandu.