Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Otro zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Bostonas “Celtics”. Tā viesos ar atspēlējās no -15, tomēr nespēja uzvarēt Filadelfijas “76ers”, atdodot arī Austrumu konferences līderes godu (103:106). Porziņģim 29 punkti, kas bija labākais rādītājs starp visiem spēlētājiem.

Kristaps Porziņģis izpilda metienu. (Foto: AP/Scanpix)
09.11.2023 09:24

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret “76ers” (103:106) uz parketa pavadīja 31 minūti, kuras laikā guva 29 punktus (1p. 7/8, 2p. 8/13, 3p. 2/6) un kļuva par rezultatīvāko spēlētāju spēlē.

Latvietis sev atvēlētajā laikā izcīnīja sešas bumbas zem groziem (četras no tām uzbrukumā), atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, saņēma četras piezīmes un spēli noslēdza ar otro labāko +/- rādītāju komandā (+8).

“Celtics” uzvarēja pirmo ceturtdaļu ar piecu punktu pārsvaru (27:25), Porziņģim realizējot tikai vienu no pieciem metieniem.

Otrajā ceturtdaļā “76ers” izskatījās krietni labāk, atspēlējot deficītu un pārņemot vadību spēlē. Otro ceturksni mājinieki uzvarēja ar 39:27, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 61:54 par labu “76ers”.

Bostona pirmajā puslaikā metienus realizēja ar 40.4% precizitāti. Porziņģis otrajā ceturtdaļā guva 12 punktus, noslēdzot puslaiku ar 16 punktiem.

Trešā ceturtdaļa bija mazrezultatīva. “Celtics” realizēja tikai sešus no 24 metieniem, tiekot pie 17 punktiem, bet “76ers” 20 punkti, pateicoties astoņiem realizētajiem metieniem (8/25 metienos, 2/10 tālmetienos).

Ceturtajā ceturtdaļā “76ers” pārsvars sasniedza par 15 punktus, tomēr “Celtics”, pateicoties Porziņģa 11 gūtajiem punktiem ceturtdaļā, spēja atspēlēties un nonākt viena metiena attālumā no pagarinājuma. Latvietim tika uzticēts izšķirošais metiens, bet metiens bija nedaudz par īsu.

“Celtics” piedzīvoja zaudējumu ar 103:106. Bostona zaudējusi otro spēli pēc kārtas. Pateicoties uzvarai, “76ers” pārņēmusi vadību Austrumu konferencē, bet “Celtics” ar bilanci 5-2 ir otrā.

Džeisons Teitums realizēja sešus no 14 metieniem, noslēdzot spēli ar 16 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām, sešām piespēlēm un trim pārtvertajām bumbām, Džeilenam Braunam 11 punkti (1p. 1/2, 2p. 2/6, 3p. 2/7), Derikam Vaitam 19 punkti (6/18 metienos), bet Drū Holidejam 12+5+5.

Aizvadītās sezonas MVP Embīds guva 27 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un bloķēja četrus metienus, bet Tairīzs Maksijs nospēlēja teju 40 minūtes, tiekot pie 25 punktiem, deviņām bumbām un piecām piespēlēm.

Porziņģim trešdien NBA mačā bija teicama iespēja izraut neizšķirtu pēdējās sekundēs, par nerealizēto metienu teica Latvijas basketbolists.

Sešas sekundes pirms pamatlaika beigām Porziņģis izpildīja tālmetienu, taču metiens bija par īsu un latvietim neizdevās panākt neizšķirtu.

“Apmāniju pretinieku, taču tas bija vairāk kā pustālais metiens. Izlecu pārāk augstu, ko parasti nedaru, izpildot tālmetienus. Tiklīdz, kā atlaidu bumbu, sapratu, ka metiens būs par īsu. Bija brīvs metiens, neko labāku nevarēja vēlēties,” preses konferencē pēc spēles teica Porziņģis.

Spēles plāns pret viena no spēcīgākajām konkurentēm Austrumu konferencē esot izdevies, tāpat bijušas iespējas divatā segt Džoelu Embīdu, atzina Porziņģis.

“Pratām atspēlēties izbraukuma mačā pret “76ers”, kas nav viegli. Varam no šīs spēles ņemt gan pozitīvo, gan negatīvo,” teica basketbolists.

“Celtics” ar piecām uzvarām septiņās spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, kur līdere ar sešiem panākumiem septiņos mačos ir “76ers”.