“Wizards” atzīst “Knicks” pārākumu

Zaudējumu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 109:115 atzina latvieša bijušās komandas Ņujorkas “Knicks” pārākumu. Porziņģis spēli noslēdza ar 23 gūtajiem punktiem.

25.02.2023 09:16

Kristaps Porziņģis nospēlēja nepilnas 36 minūtes, kuru laikā guva 23 punktus (1p. 8/8, 2p. 0/1, 3p. 5/9), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva trīs kļūdas, tika pie divām piezīmēm un spēli noslēdza ar sliktāko +/- rādītāju komandā (-16).

Pirmā ceturtdaļa tika aizvadīta Latvijas basketbolista zīmē. Porziņģis realizēja piecus no pieciem trejačiem, noslēdzot ceturtdaļu ar 19 gūtajiem punktiem. Tas ir jauns Porziņģa karjeras rekords ceturtdaļā.

“Wizards” pirmo ceturtdaļu noslēdza ar +11 (38:27), tomēr otrajā labāk spēlēja “Knicks”, kas prata atspēlēt septiņus punktus no deficīta. Pirms otrā puslaika rezultāts uz tablo 64:60 par labu “Wizards”.

Rezultatīvākais spēlētājs bija no Ņujorkas vienības. Džuliuss Rendls 18 minūšu laikā paguva gūt 25 punktus. Viņš realizēja 10 no 15 metieniem. Porziņģis otrajā ceturtdaļā punktus neguva.

Rendls turpināja būt rezultatīvs, palīdzot komandai pārņemt vadību trešajā ceturtdaļā, kas tika uzvarēta ar 29:24. Porziņģis trešajā ceturtdaļā nospēlēja tikai četras minūtes un 56 sekundes, metienus pa grozu neizpildot.

Latvietim ceturtdaļā tik mazs spēles laiks bija tāpēc, ka viņam virsū uzkrita komandas biedrs Deni Avdija. Porziņģis devās uz ģērbtuvēm, bet bija spējīgs atgriezties uz parketa.

Noslēdzošajās 12 minūtēs vadībā bija abas komandas, tomēr “Knicks” labāk nospēlēja spēles beigas un tika pie uzvaras – 115:109.

Porziņģis noslēdzošajās 12 minūtēs garām aizmeta visus četrus izmestos tālmetienus, bet prata četras reizes atzīmēties no soda metiena līnijas. Latvietis spēles laikā tikai vienreiz uzbruka no pustālās distances.

“Wizards” rindās 23 punktus guva arī Kails Kuzma. Bredlijs Bīls realizēja sešus no 14 metieniem, gūstot 16 punktus. Viņam arī sešas rezultatīvas piespēles. Avdija atzīmējās ar 11+7+5.

Uzvarētāju rindās jāizceļ Rendls, kurš “Wizards” grozā salādēja 46 punktus. Double-double uzvarā pievienoja Mičels Robinsons (10+12), bet Džeilenam Bransonam 6/20 metienos, kas summā deva 13 punktus. Viņam arī deviņas piespēles mačā.

“Wizards” aizvadīja pirmo spēli pēc Zvaigžņu spēles pārtraukuma. Tā šobrīd ar 28 uzvarām un 31 zaudējumu ieņem 10. vietu Austrumos. Tai uz papēžiem min “Bulls”, kuras bilance ir 27-33.