Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Bots/Plūme Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā ieņem ceturto vietu divniekos

Latvijas divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Oberhofā Pasaules kausa kamaniņu sportā septītā posma sacensībās divniekos ieņēma ceturto vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās 11.vietā.

17.02.2024 13:11

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza austrieši Tomass Šteijs un Volfgangs Kindls, kuri trasi veica 41,552 sekundēs. Viņi par 0,099 sekundēm apsteidza vāciešus Tobiasu Vendlu un Tobiasu Arltu un par 0,134 sekundēm – vāl vienu vācu ekipāžu Hanness Orlaminders/Pauls Gubics.

Bots/Plūme ieņēma piekto vietu, līderiem zaudējot 0,223 sekundes, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts – 12.vietu, austriešiem piekāpjoties 0,543 sekundes.

18 no 21 divnieka nodrošināja tiesības piedalīties otrajā braucienā.

Otrajā braucienā Bots/Plūme sasniedza ceturto labāko laiku, pakāpjoties pozīciju augstāk un ieņemot ceturto vietu.

Uzvarēja Šteijs un Kindls, kuri gan braucienā bija tikai trešie, taču divu braucienu summā sasniedza labāko rezultātu minūte un 23,648 sekundes un par 0,315 sekundēm apsteidza Latvijas ekipāžu.

Otrie 0,073 sekundes aiz austriešiem finišēja otrajā braucienā labāko rezultātu sasniegušie Vendls un Arlts, bet trešie – Orlaminders/Gubics (+0,119).

Piektie bija Ivans Naglers/Fabians Malleiers (+0,391), sestie – austrieši Jurijs Gats/Rikardo Šepfs (+0,538).

Ševics-Mikeļševics/Krasts otrajā braucienā sasniedza astoto labāko laiku, summā pakāpjoties uz 11.vietu. Viņi uzvarētājiem divu braucienu summā zaudēja 0,852 sekundes.

Pirmajā Pasaules kausa posmā Oberhofā pirms nedēļas Bots/Plūme bija ceturtie, bet otra Latvijas ekipāža ierindojās astotajā vietā.

Sievietēm otrais brauciens divniekos sāksies plkst.12.51, bet vīriešu vieninieku sacensībās braucieni sāksies plkst.14.15 un plkst.15.45. Pasaules kausa sacensības tiešraidē pārraida televīzijas kanāls TV6.

Lai novērstu situāciju, kāda bija iepriekšējā posmā, kad siltajos laika apstākļos vairāki sportisti pirmajā braucienā tīši bremzēja, lai otrajā braucienā startētu pēc iespējas vēlāk, Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) šai nedēļas nogalei mainīja starta kārtību.

Vieniniekos pirmie pieci startē piektdienas Nāciju kausā pirmās piecas vietas ieņēmušie sportisti apgrieztā secībā, pēc tam startē izsēto braucēju grupas (7.-12./1.-6.vieta kopvērtējumā), bet noslēgumā startē pārējie Nāciju kausa dalībnieki, sākot no sestās pozīcijas. Otrajam braucienam kvalificējas tikai 20 labāko rezultātu īpašnieki, kuri noslēdzošajā braucienā startē no 20.vietas līdz pirmajai.

Divniekos sākumā brauc trīs Nāciju kausa dalībnieki, tad izsētie sportisti, un beigās trasē dodas Nāciju kausa dueti, sākot ar ceturto vietu. Otrajam braucienam kvalificējas 18 labākie dueti.

Svētdien vieniniekos sacentīsies sievietes, kā arī tiks aizvadītas sprinta sacensības.

Otro nedēļu pēc kārtas sportisti sacenšas Oberhofā, un sacensībām ir pieteikušies 19 valstu 122 sportisti – 29 sievietes, 29 vīrieši, 11 sieviešu ekipāžas un 21 vīriešu divnieks. Latviju Pasaules kausa posmā pārstāv 11 sportisti.

Sezonas pēdējie divi Pasaules kausa posmi februāra beigās un marta sākumā notiks Siguldā.