Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Bots/Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā; Ševics-Mikeļševics/Krasts ceturtie

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā uzvarēja Pasaules kausa astotā posma divnieku sacensībās, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās ceturtajā vietā, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs ieņēma 17. vietu.

24.02.2024 16:55

Bots/Plūme trasi pirmajā braucienā veica 41, 516 sekundēs, uzrādot labāko laiku.

Tikai par 18 sekundes tūkstošdaļām atpalika vācu ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, bet par 0,204 sekundēm – amerikāņi Zakarijs di Gregorio/Šons Holanders.

Piektie 0,222 sekundes aiz līderiem bija Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs 21 divnieka konkurencē krita, taču finišēja kamanās, ieņemot 19. vietu un līderiem zaudējot 11,581 sekundi.

Otrajā braucienā Bots/Plūme uzrādīja tādu pašu rezultātu kā Vendls/Arlts un divu braucienu summā svinēja uzvaru, trasē pavadot minūti un 23,308 sekundes.

Viņi par 0,018 sekundēm apsteidza Vendlu un Arltu un par 0,274 sekundēm – austriešus Tomasu Šteiju un Volfgangu Kindlu.

Piektie finišēja austrieši Janniks Millers un Armīns Fraušers (+0,501), sestie – di Gregorio un Holanders (+0,528).

Baltgalvis/Jegorovs ieņēma 17. vietu, uzvarētājiem zaudējot 12,672 sekundes, taču nekvalificējoties svētdienas sprinta sacensībām, kurās startēs 15 ātrākie dueti.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar 841 punktu ir austrieši Tomass Šteijs un Volfgangs Kindls, 715 punkti ir vāciešiem Tobiasam Vendlam un Tobiasam Arltam, bet trešo vietu ar 676 punktiem ieņem Bots/Plūme.

Ševics-Mikeļševics/Krasts ar 315 punktiem ieņem 11., bet Baltgalvis/Jegorovs ar 73 punktiem – 23. vietu.

Sieviešu divnieki otro braucienu aizvadīs pulksten 15.30. Pasaules kausa sacensības tiešraidē translē televīzijas kanāls TV6.

Piektdien Nāciju kausa sacensībās finišu nesasniedza Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, taču kvalificējās Pasaules kausa sacensībām, bet Jānis Gruzdulis-Borovojs/Ēdens Eduards Čepulis finišēja sestajā vietā, nepretendējot uz startu Pasaules kausa posmā.