Cipuļa četrinieks ieņem ceturto vietu Pasaules kausa sacensībās bobslejā; Kalendas ekipāža – desmitā

Latvijas ekipāža ar pilotu Emīlu Cipuli sestdien Insbrukā ieņēma ceturto vietu Pasaules kausa posmā bobslejā, bet Jēkaba Kalendas pilotētais četrinieks ierindojās desmitajā vietā.

Emīla Cipuļa vadītā bobsleja četrinieku ekipāža trasē. (Foto: Mayk Wendt/ EPA/ Scanpix)
11.02.2023 18:23

Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi startēja ar astoto numuru, pirmajā braucienā sasniedzot labāko laiku starta metros un trešo labāko laiku brauciena finišā, no līderpozīcijās esošā vācieša Frančesko Frīdriha pilotētā četrinieka atpaliekot 0,18 sekundes.

Frīdrihs ar stūmējiem Torstenu Margisu, Kendiju Baueru un Aleksandru Šilleru laboja trases rekordu, finišējot 50,28 sekundēs.

Starta rekords kopš 2013. gada joprojām pieder latviešiem Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem un Intaram Dambim – 4,93 sekundes.

Otro vietu pēc brauciena ieņēma britu pilota Breda Hola ekipāža, līderiem zaudējot 0,15 sekundes, bet Cipulim sekoja mājinieks Markuss Treihls (+0,22), kā arī vācieši Johanness Lohners (+0,23) un Kristofs Hāfers (+0,33).

Kalenda ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Mareku Lazdānu 21 ekipāžas konkurencē startēja ar 12.numuru un ierindojās devītajā vietā braucienā, līderiem piekāpjoties 0,49 sekundes.

Otrajā braucienā Cipulis pieļāva vairākas nelielas kļūdas, kas ļāva viņam garām paspraukties Lohneram.

Uzvaru izcīnīja Frīdrihs, kas arī otrajā braucienā bija ātrākais, divu braucienu summā finišējot ar laiku minūte un 40,65 sekundes.

Viņš divu braucienu summā par 0,19 sekundēm apsteidza Hola ekipāžu, par 0,34 sekundēm – Lohneru un par 0,42 sekundēm – Cipuli, kurš braucienā sasniedza ceturto labāko laiku.

Kalenda otrajā braucienā ierindojās desmitajā vietā, desmito vietu ieņemot arī summā. Viņš Frīdriham zaudēja 1,03 sekundes.

Par līderi ar 1512 punktiem ir kļuvis ir četros posmos uzvarējušais Frīdrihs. Uz uzvaru kopvērtējumā pretendē arī brits Hols, kurš sakrājis trīs uzvaras un 1497 punktus. Trešais ar 1370 punktiem ir vācietis Johanness Lohners.

Cipulis ar 648 punktiem četros posmos pakāpies uz devīto vietu, bet Kalenda ar 552 punktiem – uz 12.vietu.

Svētdien plkst.15.30 un plkst.17 pēc Latvijas laika sportisti četriniekos tiksies atkārtoti, aizvadot pēdējā posma sacensības. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “TV3 Sport Open”.

2022./2023. gada Pasaules kausa sezona nākamnedēļ Siguldā tiks noslēgta, bobslejistiem divreiz spēkojoties divnieku sacensībās.

Cipuļa četrinieks šādā pašā sastāvā pagājušajā nedēļā Sanktmoricā pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļu. Cipulim, Spriņģim un Nemmem tā bija pirmā medaļa pasaules čempionātos, bet Miknis 2019. gadā kļuva par vicečempionu Oskara Ķibermaņa četrinieka sastāvā.

Kalenda ar stūmējiem Bebrišu, Kaufmani un Kristu Lindenblatu pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, finišēja ar sliktāko laiku 21 ekipāžas konkurencē un sacensības neturpināja.

Pirmos trīs Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā latvieši izlaida. Pēc tam Cipulis Vinterbergā bija septītais, bet Altenbergā – sestais un septītais. Debitants Kalenda sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās ierindojās 14.vietā, otrajās piedzīvoja kritienu, bet trešajās ieņēma 16.vietu.

Latvijas pēdējo gadu labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē.