Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Dienvidkurzemes derbijā uzvar grobiņnieki

Latvijas florbola 1. līgas Dienvidkurzemes derbijā LOC manēžā satikās principiālie sāncenši FK “Kurši FSS” un SK “Leģions/Grobiņas SC”. Lielisku otro trešdaļu aizvadīja viesi un uzvarēja ar 8:6 (3:1, 4:1, 1:4).

04.12.2023 06:15

Pirmā apļa mačā grobiņieki uzvarēja ar 6:3, bet atbildes cīņā liepājnieki bija noskaņoti revanšēties.

Laukuma saimniekiem gan Dienvidkurzemes derbijā slimības, diskvalifikācijas vai aizņemtības dēļ nevarēja piedalīties vairāki vadošie spēlētāji.

Pirmā trešdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, un iniciatīvu cikliski pārņēma te viena, te otra komanda.

Tās vairāk domāja par kvalitatīvu aizsardzību, bet rezultātu pirmajās 20 minūtēs iespaidoja disciplīnas pārkāpumi.

Spēles sākumā skaitlisko vairākumu laukuma saimniekiem realizēja Gatis Frišmanis, bet arī dzērves atbildēja ar golu nevienādos sastāvos, kā arī Oskars Bergmanis iemeta soda metienu.

Savukārt skatāmāko epizodi šajā laika posmā nodemonstrēja Kārlis Pupils, kurš ar velkošo metienu no laukuma centra guva elegantus vārtus.

Otrajā trešdaļā aina laukumā būtiski mainījās – grobiņnieki laukumā saimniekoja, spēlēja agresīvi, savukārt liepājnieki nebija gatavi šādam spiedienam un izskatījās nedaudz apjukuši.

11 minūšu laikā viesi guva četrus vārtus visām gaumēm un dvēseles noskaņojumiem un panāca 7:1.

Šajā laikā sekoja Mārtiņa Krūma pieprasītais pārtraukums, notika arī vārtsargu maiņa. Sasnieguši jūtamu pārsvaru, viesi nedaudz pazemināja reduktora apgriezienus un pasīvi aizvadīja perioda galotni.

Neilgi pirms otrā pārtraukuma, brīdī, kad komandas cīnījās nepilnos vienādos sastāvos, savus pirmos vārtus sezonā iemeta Andrejs Čertogonovs.

Mača noslēdzošā perioda sākumā grobiņnieki atjaunoja sešu vārtu pārsvaru un šķita, ka intriga ir zudusi. Turklāt viesi spēlēja pragmatiski un vienkārši, neļaujot laukuma saimniekiem tikt pie bumbiņas kontroles.

Šādā mierīgā spēlē iemiga arī paši Grobiņas spēlētāji, bet mājinieki, pilnu tribīņu atbalstīti, lēnām lauza cīņas gaitu. Pakaļdzīšanos iesāka Raitis Bušs, bet 4:8 vairākumā panāca Markuss Lēvalds.

Sekoja mājinieku spēle ar sešiem laukuma spēlētājiem, kas attaisnojās, un šādā formātā “Kurši” atspēlēja vēl divus golus.

Nu jau rūpju rievas parādījās viesu sejās, tomēr liepājniekiem pietrūka laika un nācās nožēlot, ka pārāk daudz tika izliets otrajā periodā.

Par laukuma saimnieku labāko spēlētāju atzina Kristapu Eišmontu, kurš stājās vārtos otrajā trešdaļā un savā cietoksnī ielaida vienu bumbiņu. Savukārt viesu rindās vērtīgākā florbolista balva nonāca divu vārtu autora Oskara Bergmaņa rokās.

1. līgas Rietumu zonas tabulā “Leģions/Grobiņas SC” ar 11 spēlēs iekrātiem 26 punktiem atrodas 2. vietā, bet “Kurši FSS” ar astoņās spēlēs nopelnītiem 12 punktiem ieņem 7. pozīciju.

Liepājniekiem ar sešiem mačiem paredzēts ražīgs decembris, bet nākamo spēli “Kurši FSS” aizvadīs 8. decembrī viesos ar “LU/FS Masters”.

Savukārt grobiņniekiem šajā mēnesī būs vien trīs cīņas, bet nākamo maču “Leģions/Grobiņas SC” spēlēs 9. decembrī savā laukumā ar “RTU Rockets 1”.