FK “Kurši FSS” iekļūst Latvijas florbola čempionāta vīriešu 1. līgas finālā

Latvijas florbola 1. līgā uz pozitīvas nots noslēgušās abas pusfināla sērijas. FK “Kurši FSS” negaidīti viegli tika galā ar Austrumu zonas uzvarētāju FK “Valka/Iglu”, bet SK “Leģions/Grobiņas SC” asa sižeta cienīgā ceturtā spēlē pret “Kuldīgas NSS/Linde Grupa” uzvaru izrāva pēdējā sekundē.

24.03.2024 12:07

FK “Kurši FSS” pusfinālā saņēma pretī 1. līgas uzvarētāju FK “Valka/Iglu” un sērijā uzvarēja ar 3:0.

Pēc divām pārliecinošām uzvarām izbraukumā sērija pārcēlās uz Liepāju, kur mūsējie trešajā mačā bija pārāki ar 11:5 (4:0, 4:1, 3:4).

Līdz pirmās trešdaļas vidum intriga jau bija pagaisusi, jo mājinieki ātri panāca 4:0, bet pēc nospēlētām 40 minūtēm liepājnieku pārsvars sasniedza septiņus vārtus.

Viesi vēl pievilka līdz 5:8, tomēr nanointriga tika ātri dzēsta un mūsējie iesoļoja finālā. Ar hat-trick atzīmējās Raitis Bušs, kurš tika atzīts par vienības vērtīgāko spēlētāju.

Krietni saspringtāka un līdzvērtīgāka spēkošanās izvērtās starp “Leģionu/Grobiņas SC” un “Kuldīgas NSS/Linde Grupa” vienībām, kur pēc pirmajām divām spēlēm rezultāts bija 1:1.

Sērijas trešā un ceturtā cīņa aizritēja Kuldīgā, un abos mačos uzvarēja dzērves. Vispirms viesi bija pārāki ar 5:4 (1:0, 1:2, 3:2), bet turpinājumā dramatiskā galotnē izrāva uzvaru ar 4:3 (0:2, 1:0, 3:1).

Sērijas trešajā mačā grobiņnieki izvirzījās vadībā ar 2:0, bet, sākoties trešās trešdaļas vidum, mājinieki panāca 4:2.

Mūsējie pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu un pēc motivējošām uzrunām galotnē iemeta trīs golus. Vērtīgākā spēlētāja balvu nopelnīja Edgars Freimanis, kurš atzīmējās ar 3 (2+1) punktiem.

Nākamajā cīņā, kas izrādījās izšķirošā, grobiņnieki nonāca iedzinējos ar 0:2, tomēr 47. minūtē minimālā vadībā jau atradās mūsējie.

Galotne bija dramatisma pilna. Viesi nopelnīja noraidījumu, un kuldīdznieki vēl pēdējā minūtē nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Mājinieki savu panāca, un 38 sekundes līdz pamatlaika beigām rezultāts līdzsvarojās.

Šķita, ka papildlaiks ir neizbēgams, bet tā nedomāja mača varonis Lauris Zaicevs, kurš laukuma centrā apzaga mājinieku aizsargu, aizskrēja pretuzbrukumā un pēdējā sekundē izrāva uzvaru spēlē un sērijā.

Fināla cīņa starp liepājniekiem un grobiņniekiem norisināsies 13. aprīlī “Arēnā Rīga”.