Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

FK “Kurši” izcīna svarīgu uzvaru pār spēcīgiem SK “Tahe” florbolistiem

16.11.2009 13:55

Sestdien, 14. novembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā svarīgu uzvaru Latvijas florbola virslīgā izcīnīja FK “Kurši”, kas ar rezultātu 6:4 uzvarēja spēcīgo igauņu vienību SK “Tahe”.

Pateicoties šim panākumam, “Kurši” turnīra tabulā ir pakāpušies vienu vietu augstāk.

Situācija liepājniekiem līdz šai spēlei nebija iepriecinoša, jo pēdējās spēlēs komandai neizdodas tikt pie uzvarām, savukārt, igauņu florbolisti turnīra tabulā atradās augstajā 6. vietā, turklāt, turpat nieka divus punktus atpaliekot no 5. vietas īpašniekiem.

Mačs liepājniekiem neiesākās veiksmīgs, jo jau spēles ceturtajā minūtē rezultātu atklāja viesi, tādējādi, liekot mājiniekiem mainīt spēles gaitu. Perioda vidū “Kurši” nonāca mazākumā, kas vēlāk izrādījās, izstrādāja ļauni joku ar pretiniekiem, jo mājinieki spēja ne tikai veiksmīgi aizsargāties, bet arī gūt vārtus, izcēlās Elans Zīverts. Liepājnieki iedvesmoti turpināja uzbrukt un pēc nepilnas pusotras minūtēs mājinieku atbalstītāji varēja uzgavilēt vēlreiz – Miķelis Krūms vadībā izvirzīja jau “Kuršus”. Perioda noslēgumā gan viesi spēja atspēlēties un pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta – 2:2.

Otrais periods iesākās līdzīgi kā pirmais – tā sākumā “Tahe” florbolisti guva vārtus, taču šoreiz vadību neatdeva un pirms izšķirošajām 20 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 2:3 viesu labā.

Trešo periodu ļoti aktīvi iesāka Liepājas florbola klubs, kas piecu minūšu intervālā spēja gūt divus vārtus (izcēlās Mārtiņš Gross un Aigars Krickis), atgūstot vadību 4:3. Taču prieki nebija ilgi un igauņiem atkal izdevās panākt līdzsvaru spēlē. Kā vēlāk izrādījās, pēdējais vārds tomēr piederēja liepājniekiem. Piecas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām ļoti svarīgus vārtus “Kuršu” labā guva Edžus Bunka, bet punktu spēlei pielika Gints Siliņš, kurš ar vārtu guvumu uzstādīja šīs spēles galarezultātu – 6:4.

Pateicoties šim panākumam, liepājnieki turnīra tabulā pacēlušies vienu vietu augstāk un ar izcīnītiem deviņiem punktiem šobrīd atrodas 11. vietā.

Ļoti svarīga “Kuršiem” būs nākošā spēle pret valmieriešiem, kuri turnīra tabulā no liepājniekiem atpaliek tikai trīs punktus. Šī spēle būs jāaizvada izbraukumā, 21. novembrī, pulksten 20:00.

Savukārt, nākošo mājas spēli FK “Kurši” aizvadīs 28. novembrī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies “Telms/Energokomplekss” florbolisti. Spēles norises vieta paliek nemainīga un tās sākums pulksten 18:30.