FK “Kurši” noslēdz regulāro turnīru, visas jauniešu komandas cīnīsies “play-off”

Aizvadītajā nedēļā regulārās sezonas kulmināciju piedzīvoja Latvijas jaunatnes čempionāts, kur visas sešas FK “Kurši” komandas spēlēja sekmīgi, nopelnot iespēju sezonas turpinājumā cīnīties par medaļām, informē florbola kluba pārstāvis Normunds Krūmiņš.

12.03.2024 18:28

Pēdējos gados jau ierasti FK “Kurši” kuplā skaitā pārstāvēti jaunatnes čempionātos un arī šis gads nav izņēmums. 2023./2024. gada sezonā laukumos devušās 12 liepājnieku komandas dažādās vecuma grupās.

Jaunākajās grupās spēles notiek bez rezultāta, bet sākot no 12 gadu vecuma komandas sacenšas par Latvijas jaunatnes čempionātu medaļām.

Pērn liepājnieki aizvadīja vēsturisku gadu, vienā sezonā izcīnot zeltu U12 un bronzu U15 vecuma grupas, bet šī gada mērķi noteikti nav pieticīgāki.

Pēc pagājušā gada bronzas viļņveidīgu sniegumu demonstrējusi Mārtiņa Krūma vadītā FK “Kurši” U16 komanda.

Liepājnieki ar 18 spēlēs izcīnītām 9 uzvarām regulāro turnīru noslēdza 6. vietā, taču tieši U16 čempionāts tiek uzskatīts par vienu no aizraujošākajiem, jo visas astoņas komandas savstarpēji spējušas cita citu pārsteigt.

Ceturtdaļfinālā gaidāma spēkošanās ar “Talsu NSS/Krauzers” vienaudžiem, kurus regulārajā turnīrā izdevies pārspēt abās spēlēs – 5:1 viesos un 3:2 mājās.

Lai arī uz papīra favorīti būs talsinieki, tomēr nešaubīgi kurši gribēs vismaz atkārtot pērn iespēto, tāpēc ceturtdaļfināls solās būt ļoti neprognozējams.

Par šīs sezonas lielāko pozitīvo pārsteigumu parūpējušies trenera Kaspara Klamera vadītā FK “Kurši” U15 komanda.

Pēc septītās vietas regulārajā turnīrā un izstāšanās pirmajā kārtā pērn – šogad jaunie kurši piedzīvojuši milzīgu progresu un ar 12 uzvarām 18 mačos uzrāpušies uz tabulas 3. vietu.

Sezonas garumā demonstrēts ne tikai stabils sniegums ar otro labāko aizsardzību līgā, bet arī vairākkārt pārspēti ierastie favorīti.

Ceturtdaļfinālā gaidāma spēkošanās ar FS “Masters/Ulbroka Red”, kas abas reizes pārspēti ar minimāliem rezultātiem – 4:3 un 3:2.

Pēc zaudējuma pagājušās sezonas bronzas mačā, FK “Kurši” U14 atzīstamu sniegumu demonstrējuši arī šogad.

Spert lielus soļus uz priekšu nav izdevies, bet ar 9 uzvarām 16 mačos bijis pietiekami, lai K. Klamera vadītā komanda pamatturnīru noslēgtu 4. vietā un “play-off” turnīru sāktu ar mājas spēļu priekšrocību pret “Rīgas Lauvas/Stars” vienību.

Pamatturnīra savstarpējās spēlēs komandas uzvaras dalījušas uz pusēm – Rīgā ar 4:3 un Liepājā ar 6:3 uzvaras svinēja mājinieki.

Tikt pie tik ļoti kārotajām medaļām varētu būt liels izaicinājums, taču lai par to sapņotu – vispirms jāpārvar ceturtdaļfināla barjera.

Vēl vienu spīdošu sezonu U13 vecuma grupā aizvada FK “Kurši X”, kas 18 spēlēs izcīnījuši 17 uzvaras, pārliecinoši uzvarot pamatturnīrā.

Trenera K. Klamera vadītā komanda ceturtdaļfinālā tiksies ar “Kocēnu Rubeni”, kas regulārajā sezonā pārspēti ar 8:2 un 5:1.

Paredzams, ka ceturtdaļfināla barjeru liepājnieki varētu pārvarēt salīdzinoši bez lielas spriedzes un droši iesoļot pusfinālā.

Debiju izslēgšanas spēlēs šogad pirmo reizi piedzīvos arī U13 vecuma grupas 2. divīzijas komanda FK “Kurši Y”.

Jaunie liepājnieki 20 spēlēs tikuši pie 11 panākumiem, noslēdzot to komandu sarakstu, kas iekļūst “play-off” turnīrā, kur gaidāma spēkošanās ar 1. dīvizijas 9. spēcīgāko vienību – “Lekrings” no Cēsīm.

Savu pirmo sezonu ar ieslēgtu spēles rezultāta tablo aizvadījusi FK “Kurši” U12 komanda, kas ar 6 uzvarām 18 mačos izpildījuši sezonas minimālo uzdevumu, iekļūstot “play-off” turnīrā.

Tur liepājniekus sagaidīs pamatturnīra spēcīgākā vienība “Rīgas Lauvas/Stars”. Sezonas laikā jaunie kurši ar 1:10 kapitulēja viesos, bet mājās aizvadīja spraigu dueli un atzina pretinieku pārākumu vien ar 2:4.

Lauvas ir galvenie favorīti U12 vecuma grupā, taču sagaidāms, ka Liepājas florbolisti tik viegli vietu pusfinālā neatdos.

Jaunatnes čempionāta “play-off” sacensībās piedalīsies visas sešas FK “Kurši” komandas.

Izredzes iekļūt pusfinālā katrā grupā ir ļoti atšķirīgas, tomēr sagaidāms, ka šis varētu būt viens no retajiem gadiem, kad liepājnieki cīņā par medaļām varētu iesaistīties ar vairāk nekā trim komandām.