Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns

FK “Kurši” regulāro sezonu noslēdz ar uzvaru pār FK “Rīga” florbolistiem

15.02.2010 12:37

Sestdien, 13. februārī, ar uzvaru Latvijas florbola virslīgas regulāro sezonu Liepājas Olimpiskajā centrā ir noslēguši FK “Kurši”, kas ļoti spraigā un interesantā cīņā tikai pēcspēles metienos ar rezultātu 7:6 pārspēja spēcīgo FK “Rīga” vienību.

Liepājnieki pirms pēdējās spēles ar rīdziniekiem turnīra tabulā bija garantējuši sev 11. vietu 13 komandu konkurencē, kas nozīmē vietu izslēgšanas spēlēs jeb “play-off”. Taču vēl nebija zināms galējais vietu sadalījums no 5. līdz 9. vietai, kas ļoti būtisks bija arī liepājniekiem (pretinieki izslēgšanas spēļu 1. kārtai).

Daudz nedomājot par citu spēļu rezultātiem, “Kurši” regulāro sezonu vēlējās noslēgt uz patīkamas nots, neskatoties uz spēcīgajiem sestdienas spēles pretiniekiem – FK “Rīga” florbolistiem. Un jāsaka godīgi, tas viņiem tiešām izdevās ar uzviju.

“Kurši” jau no pirmajām minūtēm apliecināja savu lielo vēlmi uzvarēt šajā mačā un pirmie vārti tika gūti spēles 4. minūtē, kad vārtus liepājnieku labā guva Elans Zīverts. Perioda beigās “Kuršu” pārsvaru dubultoja Kaspars Kalns un pirmās 20 minūtes noslēdzās uz patīkamas nots – 2:0. Otrajā periodā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem un bija skaidrs, ka mača uzvarētājs tiks noskaidrots pēdējā periodā.

Kā vēlāk izrādījās, pēdējais periods izvērtās par īstu vārtu birumu abu komandu izpildījumā. Perioda vidū viesi jau bija noķēruši mūsējos un rezultāts uz tablo vēstīja 4:4, taču tas nebija viss un liepājnieki atkal izvirzījās vadībā. Vēl nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām rezultāts vēstīja 6:5 par labu ”Kuršiem”, taču 19. sekundes pirms pamatlaika beigām viesi panāca izlīdzinājumu, kas nozīmēja, ka šim trillerim būs vēl 5 minūšu pagarinājums.

Tajā nekas būtisks nemainījās, līdz ar to, viss tika izšķirts pēcspēles metienos. Vēl pēc sešām sērijām rezultāts vēstīja 3:3, taču punktu mačam pielika Miķelis Krūms, tādējādi, liepājniekiem atnesot skaistu uzvaru ar rezultātu 7:6.

Šajā nedēļas nogalē noslēdzās arī visas pārējās regulārās sezonas spēles un pēc tām noskaidrojās, ka “Kuršu” pretinieki pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā būs “Telms/Energokomplekss” florbolisti, kuri regulāro sezonu noslēdza augstajā 6. vietā.

Pirmās divas spēles piektdien (19.02.10.) un svētdien (21.02.10.) abas komandas aizvadīs “Telms/Energokomplekss” mājvietā Irlavā, savukārt, trešo un, ja būs nepieciešams, ceturto spēli “Kurši” aizvadīs savās mājās 27. un 28. februārī. Atgādinām, ka pāra uzvarētājs tiks noskaidrots līdz vienas komandas trīs uzvarām un ja rezultāts pēc šīm četrām spēlēm būs neizšķirts, tad izšķirošā piektā spēle tiks aizvadīta izbraukumā, bet spēles datums tiks precizēts nedaudz vēlāk.