Florbolisti no Valkas atgriežas ar vienu uzvaru

Latvijas florbola 1. līgā sācies izslēgšanas spēļu karuselis. FK ”Kurši FSS” cīņas uzsāks ar pusfinālu, bet ”Leģiona/Grobiņas SC” ceturtdaļfināla pirmās divas spēles notika viesos ar FK ”Valka/Iglu”.

08.03.2023 06:00

Regulāro turnīru abas vienības aizvadīja dažādās divīzijās, bet sezonu noslēdza ar līdzīgu statistiku.

FK ”Valka/Iglu” Austrumu konferencē deviņu komandu konkurencē izcīnīja deviņas uzvaras un ierindojās 3. vietā, bet ”Leģions/Grobiņas SC” Rietumu konferencē desmit vienību sāncensībā tika pie deviņiem panākumiem un finišēja 4. pozīcijā.

Ceturtdaļfinālā komandas cīnās līdz trim uzvarām, un pirmās divas cīņas norisinājās Valkā.

Pirmajā mačā mājinieki uzvarēja ar 10:5 (2:3, 4:1, 4:1), bet nākamajā duelī mūsējie revanšējās ar 5:4 (4:0, 0:1, 1:3), un sērijā rezultāts šobrīd ir 1:1.

Pirmajā spēlē līdzīga cīņa norisinājās līdz otrās trešdaļas vidum, kad Edgars Freimanis 30. minūtē panāca 4:4.

Turpinājumā vidzemnieki nosvēra svaru kausus sev par labu un uzvarēja visnotaļ pārliecinoši.

Ar diviem rezultativitātes punktiem stārķiem izcēlās Edgars Freimanis (2+0) un Aivars Dēvics (1+1), kurš tika atzīts par savas vienības labāko spēlētāju.

Otrajā cīņā spēles scenārijs mainījās un iniciatīvu no pirmajām sekundēm pārņēma viesi.

Mūsējie 11 minūšu laikā iemeta četras bumbiņas pretinieku vārtos, ieliekot drošu pamatu uzvaras izcīnīšanā.

Spēles turpinājumā šis pamats gan sāka pamazām irt, un sešas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts.

Panākuši līdzsvaru, Valkas florbolisti ieguva tiesības spēlēt vairākumā, bet mūsējie parādīja raksturu, iemeta golu mazākumā un izrāva uzvaru.

Grobiņnieku rindās par vērtīgāko spēlētāju atzina Edgaru Freimani.

Sērijas trešā un ceturtā cīņa norisināsies Grobiņā 11. un 12. martā.