Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Florbolisti turpina panākumu sēriju

Latvijas florbola 1. līgas Rietumu zonas regulārās turnīra spēles sekmīgi aizvadīja FK “Kurši FSS” un SK “Leģions/Grobiņas SC”.

17.01.2024 05:40

Liepājnieki savā laukumā pārspēja viesus no Talsiem, bet grobiņnieki izbraukumā cīņas galotnē pieveica komandu no Slampes. Abas mūspuses vienības šogad izcīnījušas pa divām uzvarām.

FK “Kurši FSS”‒”Talsu NSS/TX koks” 8:5 (2:1, 4:1, 2:3)

Oktobra izskaņā pirmā apļa spēlē Talsos ar 6:4 pārāki bija liepājnieki, un arī šoreiz mūsējie uzvarēja komandu, kura turnīra tabulā atrodas līdzās.

Pēc izcīnītā panākuma Mārtiņa Krūma trenētā vienība ar 12 spēlēs izcīnītu 21 punktu pakāpās uz 5. vietu.

Gatis Frišmanis un Patriks Bliska ar diviem ātri gūtiem vārtiem izvirzīja mājiniekus vadībā, bet viesi trešdaļas vidū vienu golu atspēlēja.

Uz oponentu vārtiem 17. minūtē tika piešķirts soda metiens, bet Toms Jānis Dzērve savu iespēju neizmantoja.

Lai gan talsinieki cīņas otrajā posmā realizēja skaitlisko vairākumu, tomēr laukuma saimnieki pilnībā apliecināja savu pārākumu, četras reizes sarūgtināja viesu vārtsargu un ielika labu pamatakmeni septītās uzvaras izcīnīšanā.

Trešās trešdaļas ievadā Toms Peniķis nevienādos sastāvos panāca jau 7:2, un pretinieki gana laikus pēc iespējas pārgāja uz spēli ar sešiem laukuma spēlētājiem.

Daļēji šāda taktika attaisnojās, un viesi nedaudz samazināja rezultāta starpību, bet mājinieku uzvaru tas neapdraudēja.

Liepājnieku rindās par labāko spēlētāju tika nosaukts Toms Peniķis, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija ražīgākais savā vienībā. Mūsējo vārtos Oskars Venckus atvairīja 17 no 22 sāncenšu metieniem.

19. janvārī LOC manēžā FK “Kurši FSS” uzņems FK “Ozolnieki/JN”.

SK “Slampe/Zevid”‒SK “Leģions/Grobiņas SC” 6:7 (1:3, 1:2, 4:2)

Vēl vienu smagu cīņu Latvijas florbola 1. līgā aizvadīja grobiņnieki, uzvaras vārtus gūstot nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām.

Cīņas gaitā dzērves iekrāja četru vārtu handikapu, bet šo pārsvaru pamanījās izsēt un mača izskaņa bija intrigu pilna.

Līdz pirmā perioda 15. minūtei viesi izvirzījās vadībā ar 3:0, bet trešā perioda sākumā Ingars Jansons panāca jau 6:2.

Laukuma saimnieki plinti krūmos nemeta, nepilnu deviņu minūšu laikā atspēlējās, un 54. minūtē tablo vēstīja neizšķirtu.

Mūsējiem talkā nāca noraidījums mājinieku nometnē, un pieredzējušais Jansons apliecināja savu meistarību, izraujot grobiņniekiem uzvaru.

Ingars ar “hat-trick” un vienu rezultatīvu piespēli kļuva par vienības rezultatīvāko florbolistu un nopelnīja vērtīgākā spēlētāja balvu. Mārtiņš Saulītis vārtos atvairīja 28 no 34 pretinieku raidījumiem.

15 spēlēs mūsējie iekrājuši 34 punktus, turnīra tabulā saglabāja 1. vietu. 20. janvārī SK “Leģions/Grobiņas SC” savā laukumā sacentīsies ar “Kuldīgas NSS/Linde Grupa”.