Florbolistiem gada sākumā pārtrūka uzvaru sērija

Pirmajā periodā kuršus divreiz vadībā izvirzīja Ingars Jansons, tomēr pēc sekmīgā cīņas ievada mūsējie netika galā ar Lielvārdes komandas uzbrukumu un pārtrauca sešu uzvaru sēriju. (Foto: Ģirts Gertsons)
08.01.2020 07:00

Andris Sudmalis

“Kurši/Ekovalis” savā 2020. gada pirmajā spēlē viesos ar 3:4 (2:1, 1:1, 0:2) zaudēja “Lielvārdei/FatPipe” un neizmantoja iespēju pakāpties uz Latvijas florbola virslīgas kopvērtējuma 2. vietu.

Vārti: 6:23 Jansons – 0:1, 6:48 Mihailovskis – 1:1, 15:56 Jansons – 1:2, 27:39 Jēgers – 2:2 (vair.), 34:07 Kostusevs – 2:3, 40:14 Mihailovskis – 3:3, 41:46 Nazarovs – 4:3.

Liepājnieki bija uzvarējuši sešās spēlēs pēc kārtas un nomināli bija šī mača favorīti. Šo statusu mūsējie Lielvārdes sporta centrā sākotnēji apliecināja un trīsreiz šajā mačā izvirzījās vadībā.

Pirmajā periodā divus vārtus guva aizsargs Ingars Jansons, kurš sekmīgi pieslēdzās uzbrukumiem un īstajā brīdī atradās īstajā vietā pretinieku vārtu tuvumā. Kuršu cietoksnī kopumā labu spēli aizvadīja Edgars Rimarenko, taču pirmajos divos zaudētajos golos viņam nepadevās mača sekmīgākās epizodes. Tiesa, vairāk pārmetumu pelnījusi liepājnieku aizsardzība, kas vispirms atzīmējās ar kļūdainu piespēli savā aizsardzības zonā, bet tad pietiekami agresīvi nenocīnījās savu vārtu priekšā. Tik mazrezultatīvā spēlē šādām niansēm ir dubulta vērtība.

Otrajā periodā Mihails Kostusevs ar metienu no šaura leņķa atrada peles caurumu mājinieka Jāņa Salceviča mūrī, taču laukuma saimnieki pēdējā trešdaļā sagrieza cīņas gaitu kājām gaisā. Lielās vardes divreiz precīzi meta no vidējas distances un pārņēma vadību, bet liepājnieku lieliskie atbildes pretuzbrukuma viļņi izšķīda pret Salceviča molu.

Svētdien, 12. janvārī, mūsējie viesos tiksies ar virslīgas vicelīderi “Latvijas hipotēku/Oxdog Ulbroku”.

KOMENTĀRS

“Kuršu/Ekovaļa” galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Pirmais, kas man nāk prātā, ir Jānis Salcevičs, kurš izdarīja lielu darbu Lielvārdes komandas vārtos. Prieks par Latvijas izlases pirmā numura gatavību pasaules čempionāta kvalifikācijai. Viņš bija Lielvārdes komandas atslēgas figūra, kas mums neļāva atslēgt mājinieku vārtus.

Mūsu uzdevums atkal bija ilgi kontrolēt bumbu un samazināt lielvārdiešu pretuzbrukumu skaitu. Mēs sarunājām to, kā iziet no mājinieku presinga, bet tikai 55. minūtē mums divreiz izdevās labi iziet no zonas. Mums šī taktiski bija zema līmeņa spēle. Neizpildījām to, ko sagatavojām mājasdarbos. Neizdevās vairākums, bet ielaidām vārtus vienīgajā mazākumā. Arī vienādos sastāvos nenospēlējām, kā gribējām. Mums arī labi aizvadītās spēlēs ir raksturīgi uz vairākām minūtēm atslābināties.

Neuzskatu, ka bijām labāki. “Lielvārde” vairāk gribēja uzvarēt. Domāju, ka savu lomu nospēlēja zemteksti – Akmeņlauka, Kostuseva, Krūmiņa spēlēšana mūsu sastāvā. Spēles laikā bija vārdu apmaiņa, mazliet arī roku palaišana. Tas šādai spēlei bija vajadzīgs. Man patika lielvārdiešu sniegums. Viņu sastāvs ir atjaunināts, bet komanda rāda simpātisku spēli. Pretinieki mums deva vielu pārdomām par to, kas mēs esam, kur mēs esam. Mums vēl vairāk jādomā par taktiskām niansēm, jācenšas izvairīties no biežajiem atslābināšanās periodiem. Izslēgšanas spēlēs mēs to nedrīkstam atļauties.