Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

6. aprīlī noslēdzies Liepājas 26. čempionāts florbolā, kur finālā “Tornado Titans/CF Liepāja” vien pēcspēles metienos ar 2:1 apspēlēja “FK Kurši FSS” komandu. Tikmēr bronzas spēlē “BEL CIBO/MBR” ar 6:3 uzveica “Dunalku” un izcīnīja bronzas godalgas, informē čempionāta organizators Normunds Krūmiņš.

08.04.2024 15:04

Sestdien Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Manēžā norisinājās Liepājas čempionāta florbolā otrais finālposms, kas bija sezonas noslēdzošās sacensības.

Turnīra noslēdzošajā dienā tika aizvadītas četras cīņas un noskaidroja vietu sadalījumu noslēguma tabulā.

Spēlē par 5. vietu uzvarētājs tika noskaidrots vien pagarinājumā, bet lielais fināls sarūpēja izšķirošo pēcspēles metienu sēriju.

Finālposma pirmajā spēlē “Aver/Liels Auto” salīdzinoši bez lielas aizķeršanās ar 6:0 pieveica “Kuršu vecākus”.

Pirmajā puslaikā Nīmanis nokārtoja “hat-trick” un palīdzēja komandai izcīnīt 7. vietu, bet “Kuršu vecākiem” čempionātu noslēdza 8. vietā.

Par “Aver/Liels Auto” sezonas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts uzbrucējs Ralfs Grīnbergs, savukārt “Kuršu vecākiem” apbalvojumu saņēma Ringolds Kurvins.

Krietni aizraujošāka izvērtās cīņa par 5. vietu. Spēles gaitā “Liepājas Karaļi” izvirzījās vadībā ar 2:0, taču Priekules florbolisti mērķtiecīgi centās panākt izlīdzinājumu un viņiem tas izdevās – 2:2.

Mača pagarinājumā pie momentiem tika abas komandas, bet pēdējā minūtē pretiniekus pārsteidza Artūrs Strēlis, atnesot “Priekulei” uzvaru un vietu aiz labāko četrinieka.

Uzvarētāju rindās par sezonas vērtīgāko atzīts uzbrucējs Valdis Bārtnieks, bet karaļiem par vērtīgāko nominēts komandas “šefs” Mārtiņš Solovjovs.

Bronzas duelī pirmajā cīņā ar 3:2 pārāki bija “BEL CIBO/MBR”, tāpēc “Dunalkai” derēja tikai uzvara, lai turpinātu cīņu par godalgām.

Atbildes mačs iesākās ne mazāk spraigi un līdzvērtīgi, pēc nospēlētām 20 minūtēm tablo vēstīja par kaujiniecisku 2:2.

Otrā puslaika ievadā dunalcniekiem izdevās panākt vadību ar 3:2 un likt panervozēt sanākušajiem skatītājiem.

Turnīra noslēdzošajā desmitminūtē “BEL CIBO/MBR” tomēr spēja nolauzt spēles gaitu sev par labu un galotnē jau svinēt drošu uzvaru ar 6:3, izcīnot bronzas medaļas.

Šosezon “Dunalkas” rindās par vērtīgāko spēlētāju atzīts aizsargs Markuss Senius, bet “BEL CIBO/MBR” komandas vārtu vīrs Dāvis Straupenieks.

Un kā saldais ēdiens pēc bronzas mača sekoja ažiotāžu apvītais fināls. Pirmajā duelī komandas spēlēja neizšķirti 3:3 un visi jautājumi par uzvarētāju bija jāatrisina turnīra pēdējā spēlē.

Maču LOC Manēžā bija ieradušies vērot vairāk nekā 230 skatītāji, kas parūpējās par fināla cienīgu līdzjušanu.

Spriedze laukumā valdīja no pirmās līdz pat pēdējai sekundei. Ar tālu velkošo metienu rezultātu atklāja “FK Kurši FSS” aizsargs Gints Finks.

Otrajā puslaikā “Tornado Titans/CF Liepāja” ar lieliem spēkiem metās atspēlēties un tikai 31. minūtē pēc cīņas vārtu priekšā veiksmīgākais izrādījās Jurģis Liepnieks-Liepiņš, kurš lēkājošu bumbiņu pārvirzīja pretinieku vārtu tīklā.

Mača pamatlaika izskaņā titāni nopelnīja noraidījumu un Florbola sporta skolas komandai bija 13 sekundes, lai noslēgtu spēli jau pamatlaikā, taču iespēja palika neizmantota.

Savukārt pagarinājumā tieši “FK Kurši FSS” tika pie 2 minūšu mazākuma, kurā jau šķita, ka spēles liktenis būs izšķirts, tomēr teicami vārtos darbojās Markuss Nerets.

Atskanot 5 minūšu pagarinājuma finālsirēnai, uzvarētājs aizvien nebija zināms.

Pēcspēles metienu sērijā pieredze tomēr ņēma virsroku – vārtos izcili darbojās Edgars Rimarenko, bet Edžus Bunkas, Mihaila Kostuseva un Mārtiņa Jurgeviča precīzie metieni ļāva priekā gavilēt jaunajiem čempioniem “Tornado Titans/CF Liepāja”.

Čempionāta noslēguma ceremonijā komandām tika pasniegtas godam nopelnītās medaļas un kausi.

Tāpat pie uzvarētājiem “Tornado Titans/CF Liepāja” līdz nākamās sezonas sākumam devās arī ceļojošais “Viesuļa” kauss.