Liepājas florbola čempionātā noskaidroti pusfinālisti

“Dunalkai” tiekot galā ar “Priekuli” un pārējos ceturtdaļfināla pāros uzvaras izcīnot favorītiem, noskaidrotas četras spēcīgākās Liepājas čempionāta florbolā komandas, kas iekļuvušas pusfinālā.

26.02.2024 13:56

Aizvadītajās brīvdienās tika izspēlētas ceturtdaļfināla atbildes spēles, lai noskaidrotu četras labākās komandas, kas turpinās cīņu par ceļojošo “Viesuļa” trofeju.

Trijos no pāriem atbildes spēles tika gaidītas ar lielu nepacietību, tomēr daudzu gaidītā intriga īsti nepiepildījās, vēsta čempionāta organizators Normunds Krūmiņš.

“BEL CIBO/MBR” otrreiz nepieļauj kļūdu un iesoļo pusfinālā

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē pērnie čempioni “BEL CIBO/MBR” ilgstoši nespēja uzlauzt “Liepājas Karaļu” pretestību un svinēja nepārliecinošu uzvaru ar 5:3.

Otrajā spēlē viņi tādu kļūdu vairs nepielaida. Lai arī spēles sākumā karaļi varonīgi turējās pretī, tomēr puslaika otrajā pusē BEL CIBO prata nokārtot 5:0 vadību.

Pēc pārtraukuma “Liepājas Karaļi” vēl centās vērst notikumus par labu, tomēr zemā realizācija liedza atgriezties spēlē un beigās piedzīvots zaudējums 0:10.

Uzvarētājiem ar trīs vārtiem izcēlās Renārs Eglītis.

Regulārā čempionāta uzvarētāji nerada jautājumus

Cik pārliecinoši komanda uzvarēja pamatturnīrā, tikpat droši pie panākuma ceturtdaļfinālā pret pastarīti “Kuršu vecāki” tika “Tornado Titans/CF Liepāja”.

Pēc pārliecinošās uzvara 12:1 pirmajā mačā nevienam nebija jautājumu arī par otrās spēles iznākumu.

Jau pirmajās 20 minūtēs titāni izvirzījās vadībā ar 7:1 un “kruīzā” izbrauca cauri arī otrajam puslaikam, svinot panākumu ar 14:1.

Čempionāta rezultatīvākā spēlētāja Edžus Bunkas prombūtnē iniciatīvu uzņēmās Mihails Kostusevs (5+3) un Uģis Savickis (1+4).

“Dunalka” iztur spiedienu un spēlēs par medaļām

Potenciāli aizaujošāko ceturtdaļfināla atbildes spēli solīja Dunalkas un Priekules komandu tikšanās, kaut arī pirmajā spēlē ar 5:1 pārāki bija dunalcnieki.

Jau no pirmajām minūtēm abas komandas spēlēja aizrautīgi.

Mača 3. minūtē rezultātu atklāja “Priekules” ierastais uzbrukuma līderis Ralfs Grīnbergs. Pirmā puslaika turpinājumā Daniels Juksis panāca izlīdzinājumu, kas jau garantētu vietu pusfinālā, ja spēle noslēgtos pēc 20 minūtēm.

Pēc pauzes “Dunalkai” bija iespēja izpildīt soda metienu un pietuvināties pusfinālam, taču tas netika realizēts.

Turpinājumā abas komandas apmainījās ar asiem pretuzbrukumiem, tomēr tikai 31. minūtē Markuss Vadekaitis panāca 2:1 par labu Dunalkas florbolistiem.

Mača izskaņā “Priekule” atdeva visus spēkus, vairākkārt bīstami uzbrūkot pretinieku vārtiem, taču vēlamo rezultātu tas nedeva.

Pagājušās sezonas finālisti “Dunalka” arī šogad cīnīsies par medaļām, tikmēr priekulniekiem turpinājumā gaidāma cīņa par 5.-8. vietu.

Kalniņš, Ronis un Blumbergs ievelk “FK Kurši FSS” pusfinālā

Par aizraujošu un asu ceturtdaļfināla atbildes spēli parūpējās “FK Kurši FSS” un “Aver/Liels Auto”.

Līdzīgi kā pirmajā mačā arī otrā spēle iesākās ar spriedzi un fizisku spēli abās laukuma pusēs. Florbola sporta skolas jaunieši daudz spēlēja ar bumbiņu, bet Liels Auto atbildēja ar dzēlīgiem pretuzbrukumiem.

Pirmā puslaika vidū Tomass Krists Kalniņš ar metienu atklāja spēles rezultātu, izvirzot vadībā kuršu jauniešus. Trīs minūtes vēlāk Kalniņš vēlreiz bija precīzs, panākot 2:0.

Drīz vien pēc pārtraukuma Emīls Ronis rezultātu trīskāršoja, taču “Aver/Liels Auto” nepalika parādā, izceļoties Kristam Kristoferam Bergmanim.

Pēc Bermaņa vārtiem jau šķita, ka intriga ir atgriezusies, tomēr 40 sekundes vēlāk Ronis vēlreiz raidīja bumbiņu pretinieku vārtos, panākot 4:1 uz rezultāta tablo.

Izskaņā Liels Auto ar agresīvu presingu centās mainīt cīņas gaitu, tomēr jaunieši nenotrīcēja un nopelnīja ceļazīmi uz pusfinālu.

Šoreiz “FK Kurši FSS” vārtos teicami darbojās Roberts Blumbergs, kurš tika galā ar 19 no 20 pretinieku metieniem.

Cīņu par lielo finālu komandas sāks jau 10. martā, bet noslēgs – 24. martā.

Pusfināla pāros tiksies regulārā turnīra uzvarētāji “Tornado Titans/CF Liepāja” un “Dunalka”, bet otrā pārī spēkosies titula turētāji “BEL CIBO/MBR” un “FK Kurši FSS”.

Tikmēr turnīru ar cīņām par 5. līdz 8. vietu turpinās komandas “Priekule”, “Aver/Liels Auto”, “Liepājas Karaļi” un “Kuršu vecāki”.

Turnīra noslēgums plānots ar diviem Finālposmiem 1. un 6. aprīlī.