Grobiņas leģions gremdē Kuršu kuģi

Latvijas florbola 1. līgas pusfināla sērijas pirmās divas spēles starp FK ”Kurši FSS” un ”Leģions/Grobiņas SC” norisinājās Rietumu zonas uzvarētāju mājvietā Liepājas Olimpiskā centra manēžā. Smago ceturtdaļfināla barjeru pārvarējušie grobiņnieki negaidīti viesos uzvarēja abos mačos un sērijā izvirzījās vadībā ar 2:0.

29.03.2023 06:02

Regulārā turnīra uzvarētājiem FK ”Kurši FSS” ceturtdaļfināla kārta bija brīva, bet ”Leģions/Grobiņas SC” smagā piecu spēļu sērijā ar 3:2 pieveica Austrumu zonas trešo spēcīgāko vienību FK ”Valka/Iglu”.

Lai gan abas mūspuses vienības regulārajā turnīrā šķīra 12 punkti un dzērves tabulā ieņēma vien 5. pozīciju, tomēr divās savstarpējās cīņās bija līdzsvars.

Reizi ar 6:5 uzvarēja liepājnieki, bet grobiņnieki bija pārāki ar 7:4.

Ieilgusī pauze starp spēlēm liepājniekiem nenāca par labu, un pirmajos mačos ”Kurši” piekāpās ar 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) un 3:4 (1:1, 2:1, 0:2), sērijā nonākot jau bezdibeņa malā.

Abās spēlēs mājinieku vārtos stājās Mārcis Zanders, bet viesiem cietoksni sargāja Miks Urstiņš.

Liepājnieki nedaudz ražīgāk uzbruka oponentu vārtiem (28:25 un 33:29), tomēr grobiņnieki savas iespējas izmantoja lietderīgāk. Kopumā cīņas bija līdzvērtīgas un visu izšķīra nianses.

Liepājnieki abās cīņās izvirzījās vadībā, tomēr mazrezultatīvās spēlēs uzvaras laurus plūca dzērves.

Pirmajā duelī pie rezultāta 3:3 laukuma saimnieki 57. minūtē nerealizēja soda metienu, bet jau nākamajā uzbrukumā Ingars Jansons viesiem izrāva uzvaru. Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Patriks Bliska un Madars Plepis.

Savukārt otrajā cīņā, rezultātam esot 2:3, mājinieki galotnē, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, ielaida bumbiņu jau tukšos vārtos. Šoreiz par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Roberts Alonderis un Miks Urstiņš.

Sērijas trešā un, ja nepieciešams, ceturtā spēle norisināsies 1. un 2. aprīlī Grobiņas Sporta centrā.