Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Īstie čempioni kļūst par patiesajiem čempioniem

23.05.2016 07:05

Par 2016. gada Liepājas florbola čempioni ir kļuvusi komanda “Real Campeones”, kas finālā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja “Silabriedi”.

Piektdienas vakarā notikušajās pusfināla spēlēs regulārās sezonas uzvarētājs “Kefīrs” ar 8:11 zaudēja “Silabriedim”. Pirmajā periodā minimālā vadībā trīsreiz bija raudzētā piena dzēriena cienītāji, pabeidzot šīs 15 minūtes ar 3:2, bet otrajā trešdaļā iniciatīvu pārtvēra ragaiņi, kas trešdaļu pabeidza ar divu vārtus pārsvaru 7:5. Trešajā periodā pirmās pusotras minūtes laikā “Kefīrs” panāca neizšķirtu, vēlreiz minimālu deficītu likvidēja 40. minūtē, tomēr galotni sekmīgāk aizvadīja “Silabriedis”. Uz šīs komandas devītajiem vārtiem “Kefīrs” atbildēja ar vārtsarga Mārtiņa Saulīša aizstāšanu ar laukuma sesto spēlētāju, un brieži divreiz trāpīja sāncenšu tukšajos vārtos.

Vēl spraigākā cīņā vietu finālā izkaroja “Real Campeones”, kas ar 5:4 pieveica “IBK Ģimeni”. Čempioni pirmajā periodā atspēlēja vienu vārtu deficītu, otrajā trešdaļā bija vadībā ar 3:1, tomēr arī šī mača liktenis izšķīrās tikai galotnē, kad 41. minūtē uzvaras vārtus guva Mārtiņš Matuks.

Finālspēlē abas komandas bija visai piesardzīgas, lielu uzmanību pievēršot aizsardzībai, bet abos vārtos gandrīz nepārspējami bija Dāvids Jansons (“Real Campeones”) un Edgars Rimarenko (“Silabriedis”). Atvērtāks florbols bija vērojams otrajā trešdaļā, kad abas komandas nopelnīja pa diviem noraidījumiem, tādējādi vismaz uz brīdi netieši sekmējot sāncenšu uzbrukuma jaudas palielināšanu.

Rezultātu atklāja čempioni, kuri vārtus guva pēc florbola virslīgā spēlējošā Edgara Freimaņa un hokeja virslīgā spēlējošā Kārļa Liepiņa sadarbības, kas noslēdzās ar HK “Liepāja” aizsarga Liepiņa gūtajiem vārtiem. Pēc nepilnām četrām minūtēm brieži ar tālu piespēli ievadīja savu uzbrukumu, kuru vārtu guvumā pārvērta Jānis Kokins. Trešajā periodā iniciatīva brīžiem ceļoja no vienas komandas pie otras, tomēr nedaudz vairāk darba vārtos bija D. Jansonam. “Real Campeones” ne tikai nosargāja neskartus savus vārtus, bet divas minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaru šai komandai ar velkošu metienu izrāva viens no “Kuršu” uzbrukuma līderiem Kaspars Klamers.

Spēlē par 3. vietu “IBK Ģimene” ar 10:3 sakāva “Kefīru”, B divīzijas finālā “Komanda” ar 6:2 uzvarēja “Liepājas Crew” vienību, bet cīņā par B divīzijas 3. vietu “Priekule” pēcspēles metienos ar 3:2 pieveica “Durbi”.

Par A divīzijas rezultatīvāko spēlētāju ar 27 (10+17) punktiem kļuva Gints Siliņš (“Kefīrs”), bet labākā vārtsarga balvu saņēma Dāvids Jansons (“Real Campeones”). B divīzijas punktu izcilnieks ir Edgars Jaunsleinis, kurš guva 21 vārtus un tikpat reižu rezultatīvi piespēlēja.