“Kurši/Ekovalis” Ulbrokā izgāza pirmo periodu

Liepājas komandas otros vārtus guva Ričards Dēvits, kurš šosezon ir liepājnieku otrs rezultatīvākais spēlētājs. (Foto: Ģirts Gertsons)
14.01.2020 07:00

Andris Sudmalis

“Kurši/Ekovalis” svētdienas vakara izbraukuma spēles pirmajā periodā ielaida piecus vārtus, bet visā mačā ar rezultātu 2:5 (0:5, 1:0, 1:0) piekāpās komandai “LH.LV/Oxdog Ulbroka”, kas Latvijas florbola virslīgas kopvērtējumā atrodas 2. vietā.

Vārti: 00:16 Blinds – 1:0, 1:34 Lapiņš – 2:0, 7:41 Jaunzems – 3:0, 9:18 Kovaļevskis – 4:0, 13:39 Mende – 5:0. 30:01 Klamers – 5:1, 58:18 Dēvits – 5:2.

Mūsējiem īpaši rūgti bija jau spēles pirmie kumosi. Mājiniekiem vajadzēja tikai 16 sekundes, lai kuršu aizsardzības kļūdu pārvērstu precīzā metienā tukšā vārtu stūrī. Līdz pirmā perioda vidum liepājnieki darbos neapliecināja savu šosezon uzņemto kursu dzelžainas aizsardzības virzienā.

Izpaudās gan komunikācijas problēmas laukumā un pretspēlētāju nesadalīšana, gan bija vērojama savlaicīga neatgriešanās aizsardzībā. Ulbrokas vienība piedāvāja visai aktīvu presingu un bumbas atņemšanu, kam sekoja trīs augstāk spēlējošo mājinieku ātra pāreja uzbrukumā. Liepājnieki vārtus ielaida arī pēc zaudētas cīņas vārtu priekšā, pēc standartsituācijas un ātrajā pretuzbrukumā.

Pēc pirmā perioda viesi nokļuva nokdaunā, no kura atguvās tikai daļēji. Mača atlikušajās 40 minūtēs kurši sakārtoja savu aizsardzību, bet uzbrukumu uzlaboja tikai nedaudz.

Dažas sekundes pēc vairākuma beigām Kaspars Klamers noslēdza skaistu saspēli, bet pamatlaika izskaņā Ričards Dēvits pārsteidza mājiniekus ar precīzu metienu no patālas distances.

Liepājnieki, kas pēc šī zaudējuma virslīgas kopvērtējumā noslīdēja uz 6. vietu, janvāra pēdējo spēli sestdien, 18. janvārī, aizvadīs Liepājā pret “Ķekavu”, bet šī mēneša izskaņā Liepājā norisināsies pasaules florbola čempionāta atlases turnīrs. Tajā Latvijas izlases sastāvā cīnīsies arī kuršu līderi Toms Akmeņlauks un Mihails Kostusevs.

KOMENTĀRS

“Kuršu/Ekovaļa” galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Kārtējā spēle, kurā izgāžam vienu posmu. Liepājā pret “Ulbroku” pirmo periodu zaudējām ar 0:4. Diemžēl nekādus secinājumus neizdarīja ne spēlētāji, ne, savā ziņā, arī treneri. Faktiski 13. minūtē spēle bija beigusies. Jutām, ka varam iekosties, bet momentu realizācija bija zem katras kritikas. Lai arī pretinieku vārtsargs aizvadīja labu spēli, viņu aizsardzība nebija nocementēta. Mums pašiem bija problēmas ar realizāciju. Nebijām gatavi spēles sākumam. Mums vai nu bija problēmas ar komunikāciju, vai arī zālē bija tāda atmosfēra, ka nevienu nevarējām sasaukt (maču klātienē vēroja 173 skatītāji – A.S.).

“Ulbroka” apliecināja sava soliņa dziļumu, jo mājiniekiem laukumā nedevās četri spēlētāji no pirmajām divām maiņām. Mums joprojām ir diezgan vājš vairākums. Uzskatu, ka zaudējām pelnīti.