“Kurši” piedzīvo pirmo zaudējumu šajā gadā

Pērno gadu Liepājas ”Kurši” pabeidza uz pozitīvas nots, kad savā laukumā negaidīti pārliecinoši ar 13:4 tika pieveikta ”Ķekava”. Tomēr jauno gadu Latvijas Florbola līgā ar panākumu iesākt neizdevās. Pirmajā mačā šaipus gadumijai mūsējie izbraukumā ar 4:7 (1:4, 1:1, 2:2) piekāpās ”Valmierai”.

09.01.2022 01:26

Spēles sākumā bumbiņu vairāk kontrolēja laukuma saimnieki, bet pirmie vārtus guva viesi. Teju pirmais bīstamais moments pie ”Valmieras” vārtiem arī atnesa pozitīvu iznākumu. Komandas kapteiņa Gustava Griezīša spēcīgs patāls raidījums ceturtajā minūtē vārtu devītniekā bija netverams.

Pēc zaudētiem vārtiem vidzemnieki turpināja aktīvi uzbrukt un īsā laika sprīdī guva divus vārtus. Vispirms ne labāko sniegumu vārtos nodemonstrēja Edgars Rimarenko, bet vēl pēc brīža kurzemnieki iekrita pretuzbrukumā.

Spiediens uz ”Kuršu” vārtiem bija gana izteikts, bet liepājnieki laimi pārsvarā meklēja pretuzbrukumos. Likumsakarīgi bija mājinieku vārtu guvumi 17. minūtē, kad Lauris Alvis Stiprais panāca 3:1, bet Jēkabs Berkolts sasniedza jau triju vārtu pārsvaru.

Otrais periods iesākās pēc līdzīga scenārija kā pirmā trešdaļa. Laukuma saimnieki veidoja uzbrukuma rēbusus, bet vārtus guva Griezītis. Kapteinis no laukuma centra atrada spraugu Agra Rogaiņa vārtos, un valmieriešu pirmajam numuram jāuzņemas atbildība par šo golu.

Pēc zaudētiem vārtiem laukuma saimnieki nopelnīja skaitlisko vairākumu, bet neko ievērības cienīgu pie Rimarenko vārtiem neizveidoja. 29. minūtē nepatīkama sadursme notika aiz ”Valmieras” vārtiem, pēc kuras Patriks Bliska laukumu pameta tikai ar komandas biedru palīdzību.

Laba iespēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam bija Ralfam Polim, bet liepājnieku uzbrucējs nerealizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Arī mūsējie šajā trešdaļā uzspēlēja vairākumā, tomēr to izdarīja nesekmīgi. Laukuma saimnieki divreiz pamanījās aizskriet bīstamos prettriecienos un vienā no epizodēm guva vārtus.

Cerības uz pozitīvu rezultātu Vidzemes citadelē samazinājās trešās trešdaļas pirmajā minūtē, kad liepājnieki pavirši nospēlēja laukuma vidū, un valmierieši izveidoja skatāmu kombināciju, kas noslēdzās ar sesto golu.

Kopumā mūsējo aizsardzība bija gana caurumaina, tikai mājinieki šīs labvēlīgās epizodes bieži izniekoja. Spēles ritējums pieņēma jau mierīgākas nokrāsas, lai gan vienības vēl sarīkoja pa dažiem uzplaiksnījumiem. 52. minūtē laukuma saimnieki sasniedza jau piecu vārtu pārsvaru, bet mūsējie pēc Toma Akmeņlauka un Griezīša precīziem metieniem rezultātu padarīja nedaudz pievilcīgāku.

Par labāko spēlētāju ”Kuršu” rindās atzina triju vārtu autoru Gustavu Griezīti. 15. janvārī liepājnieki savā laukumā sacentīsies ar ”SĀC”.

Kuršu” kluba pārstāvis un vārtsargs Normunds Krūmiņš:

– Kopumā nospēlējām ne to labāko un arī ne to sliktāko spēli. Pretinieks nebija divas klases pārāks, tāpēc varējām spēkoties par uzvaru. Labi iesākām spēli, bijām mobili, bet turpinājumā izpaudās sešu stundu garais ceļš, un fiziski atpalikām. Par pagrieziena punktu var dēvēt brīdi, kad pie 2:4 ieguvām vairākumu, bet tā vietā, lai samazinātu rezultāta starpību, pretinieks divreiz izgāja vienatnē pret vārtsargu un arī guva vārtus. Šajā brīdī valmierieši ieguva papildu iedvesmu un droši nokontrolēja spēli līdz beigām. Diemžēl jaunais gads sākts ar zaudējumu, bet nenokaram galvas, turpināsim strādāt, un nākamnedēļ notiks divas mājas spēles pret pretiniekiem, kurus varam pārspēt.