Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

“Kurši” viesos savalda Ķekavas buldogu

Latvijas florbola 1. līgas Rietumu zonas regulārā turnīra spēlē FK “Kurši FSS” pēc zaudējuma “Ogres vilkiem” atgriezās uz uzvaras takas, savukārt SK “Leģions/Grobiņas SC” pēc sekmīgā oktobra nopelnīja otro zaudējumu pēc kārtas.

16.11.2023 07:00

“Ķekavas Bulldogs”–”Kurši FSS” 3:7 (1:4, 1:0, 1:3).

Pēc produktīvā oktobra, kad liepājnieki trīs spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, novembri sāka ar klupienu pret “Ogres vilkiem”.

Neveiksme motivēja mūsējos, un “Kurši”, viesos aizvadot jaudīgu pirmo trešdaļu, pieveica tabulā līdzās esošo “Ķekavas Bulldogs”.

Jau pirmais periods parādīja, ka viesi gatavi  no izbraukuma atgriezties ar trim punktiem. Liepājnieki teju divreiz biežāk apdraudēja sāncenšu vārtus (14:8) un mača pirmo nogriezni noslēdza ar triju vārtu handikapu.

Cīņas pirmajā minūtē rezultātu atklāja Roberts Alonderis, trešdaļas vidū pārsvaru dubultoja Martins Eniņš, savukārt perioda pēdējā minūtē 4:1 panāca Markuss Lēvalds un Markuss Šterns.

Cīņas 39. minūtē laukuma saimnieki aizturētā soda laikā vienus vārtus atguva, bet mača noslēdzošajā trešdaļā mūsējie pārliecinošāk nosvēra svaru kausus sev par labu un uzvarēja gana droši.

Vispirms Šterns nokārtoja piekto vārtu guvumu, bet mača galotnē ar precīziem goliem atzīmējās Toms Peniķis un Artūrs Lūsēns.

Mūsējo vārtos Klaids Maļcevs atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem, bet par vērtīgāko spēlētāju atzina divu vārtu autoru Markusu Šternu.

“Kurši” ar septiņās spēlēs iekrātiem 12 punktiem Rietumu zonas turnīra tabulā atrodas 5. vietā.

Novembrī liepājniekiem vairs nav paredzēts spēlēt, bet decembris ar sešiem mačiem solās būt gana ražīgs. Šo radošo posmu “Kurši” uzsāks 1. decembrī savā laukumā ar principiālo sāncensi “Leģionu/Grobiņas SC”.

“Kuldīgas NSS/Linde Grupa”–”Leģions/Grobiņas SC” 7:4 (0:1, 6:1, 1:2).

Līdzīgi kā “Kurši”, arī grobiņnieki aizvadīja lielisku oktobri un, solidarizējoties ar novadniekiem, novembri sāka ar zaudējumu “Ogres vilkiem”.

Dzērves pēc nedaudz negaidītās neveiksmes devās uz Kurzemes pērli Kuldīgu un saņēma vēl vienu pērienu.

Mūsējiem izteikti neveiksmīgs izvērtās otrais periods, kad kuldīdznieki Mika Urstiņa cietoksnī sabēra sešas bumbiņas.

16. minūtē vienības spēlējošais treneris Madars Plepis viesus izvirzīja vadībā, bet otrās trešdaļas sākumā Aivars Dēvics panāca 2:1.

Turpinājums bija diezgan skaudrs, un pirms izšķirošās trešdaļas viesi nonāca iedzinējos ar 2:6.

Ričards Griezītis un Lauris Zaicevs atgrieza mūsējiem cerību vismaz uz punktu, tomēr pēdējā bumbiņa jau lidoja grobiņnieku tukšos vārtos, un mūsējie nopelnīja otro zaudējumu pēc kārtas.

Par labāko florbolistu dzērvju rindās atzina divu rezultatīvu piespēļu autoru Rūdolfu Valdmani.

“Leģions/Grobiņas SC” ar astoņās spēlēs nopelnītiem 17 punktiem turnīra tabulā ieņem 3. vietu. 25. novembrī mūsējiem viesos būs lieliska iespēja revanšēties “Ogres vilkiem” par neseno zaudējumu.