Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Kuršu” jauniešiem trīs uzvaras ļauj pakāpties uz Liepājas florbola čempionāta 2. vietu

Aizvadītajā nogalē norisinājās Liepājas čempionāta florbolā ceturtais posms, kurā trīs panākumus guva FK “Kurši FSS” jaunieši gan laukumā, gan tabulā apspēlējot arī tiešos konkurentus “BEL CIBO/MBR” vienību, informē čempionāta organizators Normunds Krūmiņš.

06.12.2023 15:06

Svētdien aizvadītais posms bija pamatturnīra pirmā apļa noslēgums un otrā apļa sākums, kas nozīmē, ka katra komanda ar katru ir aizvadījusi pirmās savstarpējās spēles.

Tāpat posms no līdzšinējiem atšķīrās ar to, ka ierasto astoņu maču vietā tika aizvadītas deviņas spēles.

Turnīra līdervienība “Tornado Titans/CF Liepāja” rīta agrumā nokārtoja divas pārliecinošas uzvaras ar 10:3. Pirmajā mačā pieveikti “Liepājas Karaļi”, bet otrajā tuvākie sekotāji “BEL CIBO/MBR”.

Uzvarētājiem ar 11 rezultativitātes punktiem izcēlās Edžus Bunka, bet Kristaps Ošs-Ervics pievienoja deviņus.

Pirmā apļa noslēdzošajā cīņā savu otro uzvaru regulārajā turnīrā izcīnīja pērnie sudraba medaļu īpašnieki “Dunalka”, kuri no 4:1 vadības knapi spēja saglābt uzvaru 4:3 pret “Priekules” komandu. Uzvaru ar diviem vārtiem kaldināja Dans Hūns.

Arī dienas otrajā mačā “Dunalka” rādīja raksturu, tomēr Madara Pusaudža precīzais raidījums sarūgtināja dunalcniekus, atnesot mazrezultatīvu uzvaru FK “Kurši FSS” vienībai.

Par aizraujošu dueli savstarpējā cīņā parūpējās “Priekule” un “Liepājas Karaļi”. Pēc pirmā puslaika tablo vēstīja par kaujiniecisku 2:2, bet pēc pārtraukuma divus ātrus vārtus guva priekulnieki. Pārsvars gan nebija uz palikšanu un mača 30. minūtē rezultāts atkal kļuva neizšķirts – 5:5.

Par galveno varoni Priekules komandā kļuva uzbrucējs Artūrs Strēlis, kura vārti panāca vadību, bet spēles izskaņā Ralfs Grīnbergs ar metienu tukšos vārtos noslēdza jautājumus par uzvarētāju.

Par dienas centrālo spēli varēja uzskatīt tabulas sīvāko konkurentu “BEL CIBO/MBR” un FK “Kurši FSS” komandu spēkošanos, kas sanākušajiem līdzjutējiem vilties nelika.

Spēles ievadā Florbola sporta skolas audzēkņi spēlēja rezultatīvi un panāca 3:0 vadību. Varam tikai minēt, kādu burvju vārdus puslaika pārtraukumā pārsprieda “BEL CIBO/MBR”, bet pēc pauzes laukumā atgriezās pavisam cita komanda, kas 13 minūšu laikā ne tikai sadeldēja pārsvaru, bet arī izvirzījās vadībā ar 4:3.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Armands Gulbis atjaunoja līdzsvaru uz tablo un nosūtīja spēli uz pēcspēles metienu sēriju. Tur vienīgos vārtus guva Gvido Griezītis, atnesot uzvaru un divus punktus tabulā FK “Kurši FSS” komandai.

Pēc piedzīvotās neveiksmes “BEL CIBO/MBR” visas savas dusmas izlādēja pār “Kuršu vecākiem”, izcīnot sezonas pārliecinošāko uzvaru ar 16:1.

Skaidrs, ka “BEL CIBO/MBR” diktēja noteikumus laukumā, bet šajā mačā izceļama komandas precizitāte – pretinieku vārtu tīkliņu sasniedza 16 no 33 izdarītajiem metieniem, kas šķiet vai teju neticami.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar četrām piespēlēm bija Klāvs Matuks, bet kopumā uzvarā ar rezultativitāti izcēlās 12 spēlētāji.

Arī posma trešajā mačā FK “Kurši FSS” sarūpēja aizraujošu cīņu pret “Aver/Liels Auto”. Spēles 25. minūtē kurši izvirzījās vadībā ar 3:1, taču oponenti parādīja raksturu un mača galotnē prata panākt izlīdzinājumu – 3:3. Nepatraucēja arī tas, ka abus noslēdzošos vārtus “Aver/Liels Auto” guva skaitliskajā mazākumā.

Dienas otrajā pēcspēles metienu sērijā FK “Kurši FSS” ar precīziem raidījumiem izcēlās Gvido Griezītis un Armands Gulbis, bet vārtos nevainojams bija Markuss Nerets.

Florbola diena LOC Manēžā noslēdzās ar “Kuršu vecāku” šīs sezonas spraigāko cīņu, kurā viņi spēkojās ar “Aver/Liels Auto”.

Spēlējot skaitliskajā vairākumā, mača rezultātu 2. minūtē atklāja Ringolds Kurvins. Šī bija pirmā reize 2023./2024. gada sezonā, kad vecāki izvirzījās vadībā kādā no spēlēm. Viņu priekus gan pabojāja Ralfs Grīnbergs, kurš līdz puslaika pārtraukumam guva divus bezatbildes vārtus.

Otro puslaiku ar vārtiem atklāja Kristaps Nīmanis, palielinot “Aver/Liels Auto” vadību līdz 3:1. Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika izskaņas R. Kurvins izcēlās otrreiz, samazinot deficītu līdz minimumam. Mača izskaņā “Kuršu vecāki” atdeva visus spēkus, lai izcīnītu sezonas pirmo punktu, bet ar to nebija gana.

Pēc Liepājas čempionāta ceturtā posma noslēguma ar 16 punktiem vadību saglabā “Tornado Titans/CF Liepāja”.

Pēc trīs uzvaru posma ar 14 punktiem punktiem uz otro vietu pakāpušies FK “Kurši FSS”, kas tuvākos sekotājus “BEL CIBO/MBR” apsteidz par vienu punktu.

Rezultatīvāko spēlētāju galvgalī nu jau ar 39 (25+14) punktiem ir Edžus Bunka, bet starp vārtsargiem, kuri aizvadījuši vairāk nekā vienu spēli, labākais ar 87,5% ir Edgars Laugalis.i.

Par Liepājas čempionāta trešā posma vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Aver/Liels Auto” uzbrucējs Kristaps Nīmanis.

Viņa “hat-trick” sekmēja uzvaru pret tiešajiem konkurentiem “Liepājas Karaļiem”, kā arī ar 6 (4+2) punktiem kaldināja graujošu 13:0 uzvaru pret “Kuršu vecākiem”.