Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Liepājniekiem pirmā, grobiņniekiem ceturtā uzvara florbola čempionāta 1. līgā

Kārtējās spēles Latvijas florbola 1. līgā aizvadīja mūspuses klubi. “Leģions/Grobiņas SC” sezonu turpina bez zaudējumiem, savukārt FK “Kurši FSS” rezultatīvā cīņā tika pie pirmā panākuma.

18.10.2023 06:10

SK “Slampe/Zevid”-FK “Kurši FSS” 11:13 (4:4, 5:4, 2:5).

Abas vienības aizvadītajam mačam uzrakstīja fantastisku scenāriju, kas atbilstu lieliskam spriedzes romānam. Spēles laikā netrūka iespaidīgu izrāvienu, notikumu pavērsienu un vārtu birumu.

Lai gan liepājnieki ievērojami pārspēja pretiniekus metienu skaita ziņā (39:19), uzvarētāja liktenis tika izšķirts vien cīņas galotnē.

Abas vienības pirmajā trešdaļā apmainījās vareniem uzplaiksnījumiem – vispirms mūsējie septiņu minūšu laikā iemeta četrus vārtus, bet mājinieki nekavējās atbildēt ar četriem goliem, bet otrā perioda sākumā laukuma saimnieki vairākumā pirmo reizi izvirzījās vadībā.

Līdzvērtīga spēkošanās turpinājās līdz 45. minūtei, kad kopumā četras reizes tika fiksēts neizšķirts.

Liepājnieku nākamo izrāvienu uzsāka Patriks Bliska, no 8:9 viesiem panākot 13:9. Divus golus ”Slampe/Zevid” vēl atspēlēja, bet mūsējie uzvaru nosargāja.

Liepājniekiem pie rezultativitātes punktiem tika 11 florbolisti, bet rezultatīvākie ar trīs punktiem bija Markuss Lēvalds (2+1) un Toms Peniķis (0+3).

Šī bija ”Kuršu” pirmā uzvara turnīrā, un kurzemnieki pēc panākuma ar trim punktiem Rietumu zonas turnīra tabulā pakāpās uz 6. vietu.

Nākamo cīņu liepājnieki aizvadīs 20. oktobrī savā laukumā ar ”Kuldīgas NSS/Linde Grupu”.

“Leģions/Grobiņas SC”-“LU/FS Masters” 5:4 (2:1, 1:2, 1:1, 1:0).

Ceturtās kārtas spēlē savā starpā spēkojās komandas, kuras līdz šim cīnījās bez zaudējumiem un līdzās Kuldīgas vienībai atradās Rietumu zonas galvgalī.

Cerības par intriģējošu maču pilnībā attaisnojās, un līdzvērtīgs duelis risinājās visas 60 minūtes, bet uzvarētājs tika noteikts vien pagarinājumā.

Grobiņnieki aizvadītajā spēlē nolēma darboties kā otrais numurs, un šāds lēmums pilnībā attaisnojās. Studentiem, kas cīnās par iekļūšanu FS ”Masters/Ulbroka” galvenajā komandā, laukumā devās sportisti kuri dzimuši 2003.–2006. gadā.

Jaunība uzdeva augstu tempu, bet mūsējie šajā komponentē neatpalika un ar kvalitatīvu presingu jauca viesu centienus iekarot mājinieku vārtus.

Kopumā aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, un pie saviem vārtiem vienības darbojās visnotaļ disciplinēti.

Lai gan metienu attiecība bija līdzvērtīga, laukuma saimnieku raidījumi bija bīstamāki un dzērvēm bija labākas iespējas vārtu atslēgšanai.

Cīņas gaitā divreiz vadībā izvirzījās mūsējie, bet divreiz vienu vārtu handikaps bija viesiem.

Lielisku maču aizvadīja mājinieku vārtsargs Mārtiņš Saulītis, kā arī pēdējo divu vārtu autors Ingars Jansons, kurš tika atzīts par savas vienības vērtīgāko spēlētāju.

Pēc aizvadītām četrām cīņām ”Leģions/Grobiņas SC” Rietumu zonā ar 11 punktiem atrodas 2. vietā.

Nākamo spēli mūsējie aizvadīs 20. oktobrī viesos ar FK ”Ozolnieki/JN”.