Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Florbolistiem nākamais solis palika nesperts

Florbolistiem nākamais solis palika nesperts
Viens no Liepājas florbola kluba lielākajiem spēkiem ir jaunatnes sporta skola, kas nākotnē, iespējams, kuršiem agrāk vai vēlāk atnesīs kārotās virslīgas godalgas. (Foto: Ģirts Gertsons)
11.03.2020 07:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Liepājas florbola komanda “Kurši/Ekovalis” jau pirms sezonas sākuma dažus gadus neslēpj savas ambīcijas cīnīties par Latvijas virslīgas godalgām, tomēr liepājniekiem nekādi neizdodas nākamais kvalitatīvais lēciens un čempionātu mūsējie atkal un atkal noslēdz izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Tā notika arī šosezon, kuras finišā bija četri zaudējumi Ulbrokas komandai ceturtdaļfināla sērijā.

Regulārā sezona

Sezonas startā liepājnieki savā laukumā pēcspēles metienos ar 6:5 pieveica “Rubeni” un pie punktiem tika virslīgas pirmajās 4 spēlēs. Tad kurši rezultatīvā cīņā ar 4:8 atzina “Ulbrokas” pārākumu un divos spraigos dueļos minimāli piekāpās “Lielvārdei” un “Lekringam”. Šie zaudējumi bija nepatīkami, tomēr iezīmēja komandas potenciālu, ko tā apliecināja ar sekojošu 6 uzvaru sēriju. Starp pieveiktajām sāncensēm bija arī “Pārgauja”, “Rubene” un “Talsi”, bet tāpat šajā laikā tika sakautas pastarītes “Bauska” un “Ogres vilki”.

Kopš 22. decembra, kad mūsējie izcīnīja sesto panākumu pēc kārtas, liepājnieki uzvarēja tikai divos no astoņiem mačiem, un tas radīja bažas par komandas gatavību rokas stiepiena attālumā esošajām izslēgšanas spēlēm.

Tur “Kurši/Ekovalis” trīsreiz izrādīja labu pretestību vieniem no līgas galvenajiem favorītiem no Ulbrokas, tomēr piekāpās visās četrās spēlēs.

Liepājnieki šosezon spēlēja pragmatiskāku florbolu un vairāk uzmanības pievērsa aizsardzībai. Pagājušajā sezonā mūsējo uzbrukums bija izcils, savukārt savu vārtu drošība atpalika no tāda līmeņa. Lai arī pirms sezonas komandas sastāvu papildināja virslīgas punktu mašīna Toms Akmeņlauks, klubs jau laikus definēja, ka primāro uzmanību veltīs aizsardzībai un lielai bumbas kontrolei. Atsevišķos spēļu nogriežņos šie elementi strādāja labi, taču ilgtermiņā var secināt – šosezon ielaisti par 30 vārtiem mazāk nekā iepriekšējā regulārajā sezonā, kad aizvadīja par 2 spēlēm mazāk, kamēr gūto vārtu šosezon bija par 39 mazāk.

Jā, bija lielākā punktu summa pēdējās sezonās, taču vienmērīgais spēku samērs virslīgā neļāva regulārajā sezonā finišēt augstāk par pieticīgo 7. vietu.

Ambīcijas

Latvijā mēdz apsmiet ambiciozas personības, un Latvijā mēdz priecāties par šādu cilvēku neveiksmēm. Nav zināms, vai tas attiecas arī uz Liepājas florbola kluba gadījumu, taču iespējams, ka jā. Vai pamatoti? Drīzāk nē, taču ar atsevišķām piebildēm.

Sportā vispār nav vērts ne trenēties, ne sacensties, ja nav vēlmes uzvarēt. Tāpēc Liepājas florbola kluba kāre pēc medaļām ir acīmredzama un pašsaprotama. Klubā palielinās audzēkņu skaits, klubs izcīna medaļas bērnu un jauniešu līmenī, klubs aug organizatoriski, klubs ir ieguvis modernu florbola arēnu, klubs piesaista spēlētājus ar Latvijas florbolā skaļu vārdu. Attieksmes, mērķtiecības un profesionalitātes ziņā kuršu vadītāji, iespējams, pat varētu atrasties kādas profesionālas sporta veida organizācijas galvgalī un, iespējams, gūt ar to panākumus. Taču Liepājas klubs nekādi nespēj izlauzties no Kurzemes cietokšņa un uz ilgāku brīdi pietuvoties Latvijas florbola elitei, kur mūsējie pēdējās divās sezonās epizodiski ir nokļuvuši atsevišķos sezonas posmos.

Lai arī ambīcijas ir nepieciešamas, iespējams, ka pagaidām tās vairāk ir traucējušas objektīvi apzināties – komanda šim līmenim vēl nav gatava. Jā, individuāli spilgtu spēlētāju netrūkst. Pirms šīs sezonas uz Liepāju pārcēlās Toms Akmeņlauks un Normunds Krūmiņš. Vēl agrāk par kursi kļuva Mihails Kostusevs. No vietējiem kadriem kādreiz izlases krāsas aizstāvēja Gints Siliņš, ir laba līmeņa vietējie spēlētāji Ričards Dēvits, Kaspars Klamers, Edgars Freimanis un citi. Ir talantīga jaunā paaudze, kas laiku pa laikam liek par sevi runāt diezgan skaļi.

Taču kolektīvā snieguma vai tā neesamības ziņā jāsecina, ka visi iepriekš uzskaitītie elementi progresu nav nesuši. Kāpēc? Skaidras atbildes nav, bet varbūt galvenais iemesls ir centieni apsteigt laiku. Varbūt kuršiem vispirms regulārā sezona ir jāpabeidz vismaz pirmajā četriniekā un tikai tad jāidentificē sevi kā medaļu pretendentus. Līdz šim ir radies iespaids, ka klubs sevi iztēlojas kā virslīgas medaļnieku, jo strādā ļoti profesionāli. Taču ambīcijas pagaidām apsteidz sportiskos rezultātus. Tas gan nenozīmē, ka nākotnē situācija nemainīsies. Patiesībā pat vajadzētu mainīties, ja klubs saglabās savu attīstības vektoru.

KOMENTĀRS

“Kuršu/Ekovaļa” galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:
– Izslēgšanas spēlēs mājās nospēlējām sliktāk nekā izbraukumā. Lai arī Liepājā vienu spēli zaudējām ar vienu vārtu deficītu, tas nebija labākais mačs. Izbraukuma pirmajā spēlē varbūt ne līdz galam noticējām, ka varam uzvarēt, bet otrā spēle Ulbrokā man patika daudz labāk. Izgājām laukumā ar pārliecību, ka varam spēlēt un uzvarēt. Spēles gaitā to pierādījām. Bija līdzīgs mačs. Noteikti, ka sērija izvērstos daudz citādāk, ja aizķertos vienā izbraukuma spēlē. Kad sērijā esi iedzinējos ar 0-2, tad spiež psiholoģija.

Tomēr spiediens varbūt bija zemapziņā, bet komandā to nejutām. Spēlētāji aktīvi iesaistījās spēļu plānošanā, domās par to, ko mēs darīsim. Bija pozitīvs noskaņojums.

Varam runāt par “Ulbrokas” spēlētāju rezervju dziļumu. Pretiniekiem izkrita līderi Edžus Ceriņš un Daniels Anis, tomēr viņi atrada spēlētājus, kuri aizstāja savainotos. Turklāt nevis tādus, kuri aizpilda robus, bet tādus, kuri veido rezultātu.

Mūsu lielais mīnuss bija vairākuma realizācija, kas sērijas laikā vispār neizdevās. Ja izmantojām vairākumu, tad ne tādās epizodēs, ko zīmējām un plānojām. Varu uzteikt mūsu vārtsarga Normunda Krūmiņa sniegumu. Play-off laikā tas bija vārtsargs, ar kuru, es ceru, mēs varam rēķināties arī tālākā nākotnē. Redzējām viņā izlases līmeni.

Negribu teikt, ka mums vispār nebija iespēju. Tādas noteikti bija, bet varēja just, ka, tikko “Ulbrokai” parādījās kritiskas situācijas, tā ieslēdza nākamos apgriezienus un mūs apspēlēja.

Negribas noslēgt sezonu šādā veidā – sērijā ar 0-4 savu tribīņu priekšā. Ieguldījām daudz laika, bet vai ieguldītais darbs bija pietiekami liels, pietiekami pareizs un ar īsto attieksmi? Par to ir daudz jautājumu.

Izslēgšanas spēlēs zaudējām diezgan pelnīti.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz