Florbola pusfinālā Dienvidkurzemes derbijs

Latvijas florbola 1. līgas pusfinālā satiksies abas mūspuses komandas – FK “Kurši FSS” un “Leģions/Grobiņas SC”. Liepājniekiem ceturtdaļfināla kārta bija brīva, bet grobiņnieki piecu spēļu sērijā ar 3:2 pieveica FK “Valka/Iglu”.

22.03.2023 06:02

FK “Kurši” Rietumu zonas regulāro turnīru noslēdza 1. vietā un izslēgšanas cīņas sāks ar pusfinālu, bet “Leģions/Grobiņas SC” šajā spēļu stadijā nonāca, aizvadot sarežģītu ceturtdaļfināla sēriju pret FK “Valka/Iglu”, kas austrumos finišēja 3. pozīcijā.

Valcēnieši šajā sērijā divreiz izvirzījās vadībā, turklāt panākumus guva diezgan pārliecinoši (10:5 un 7:1).

Mūsējie abas reizes panāca izlīdzinājumu (5:4 un 8:3), un izšķirošo maču abas vienības aizvadīja neitrālā laukumā Kocēnos.

Sērijas piekto maču sekmīgāk aizvadīja dzērves, kas uzvarēja ar 9:6 (3:0, 3:4, 3:2) un iekļuva pusfinālā.

Grobiņnieku vārtu cietoksni svarīgajā mačā sargāja Oskars Apškalns, kurš atvairīja 18 no 24 pretinieku metieniem. Oponentu rindās vārtos cīnījās Jurģis Gartmanis, un valcēnietis atvairīja 29 no 38 grobiņnieku raidījumiem.

Līdz cīņas ekvatoram kurzemnieki aizvadīja teju perfektu cīņu, kad savos vārtos neielaida nevienu bumbiņu, bet vidzemnieku vārtsargu pārspēja četras reizes.

Neliels atslābuma mirklis mūsējiem iezagās pēc 35. minūtes, kad oponenti desmit minūšu laikā iemeta četrus golus.

Tiesa, arī grobiņnieki nesnauda un tuvāk pretiniekus par trim vārtiem nepielaida.

Septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Valters Freijs panāca 9:4, un Kurzemes pusfināls jau zīmējās spilgtās nokrāsās.

Vēl gan valcēnieši iemeta vienu bumbiņu vairākumā, kā arī, spēlējot seši pret pieci, panāca 6:9, tomēr Grobiņas un Liepājas duelis jau bija iekalts akmenī.

Grobiņnieku rindās ar četriem goliem izcēlās Valters Freijs, bet Uģis Savickis nopelnīja 3 (2+1) punktus. Uģis tika atzīts arī par mūsējo vērtīgāko spēlētāju.

FK “Kurši FSS” un “Leģions/Grobiņas SC” pirmo pusfināla cīņu aizvadīs 25. martā Liepājas Olimpiskā centra manēžā. Otrajā pusfinālā sacentīsies FK “Ogre/pgd.lv” un “Kuldīga”.