Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Divas dienas Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau 11. reizi norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs “Liepāja Open 2024”. Turnīra galveno balvu izcīnīja Itālijas pārstāvis Andrea Montomolli.

27.02.2024 10:44

Šogad turnīram bija pieteicies otrs kuplākais dalībnieku skaits šo sacensību vēsturē – 33 spēlētāji no septiņām valstīm.

Sacensību formula nosaka, ka pēc astoņiem apļiem tiek apbalvoti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet devīto apli spēlē labākie 18 sportisti “Open” klasē, izcīnot turnīra absolūtā uzvarētāja titulu.

Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas, un jāatzīmē arī rezultātu ļoti augstvērtīgais līmenis.

Divas reizes vienā aplī tika sasniegts absolūtais rezultāts 18, bet “gandrīz maģisko 19” spēlētāji sasniedza sešas reizes – tajā skaitā sacensību uzvarētājs, bet Liepājas minigolfa vadītājs Verners Kiršs to paveica divos apļos.

Junioru grupā otro gadu pēc kārtas 1. vietu izcīnīja norvēģis Henriks Magnusens (“Halden MGK”, 235 punkti). Savukārt sudraba pozīcijā finišēja 13 gadus jaunais Mārtiņš Medveckis (MGK “Līva”, 295).

Sieviešu konkurencē traumas dēļ nestartēja labākā Latvijas minigolfere, iepriekšējo gadu čempione liepājniece Kristiāna Kirša.

Uzvaru, pirmo reizi viesojoties Liepājā, izcīnīja Čehijas spēlētāja, 2013. gada Eiropas junioru čempione Karolina Jandova, kura pārstāv Vācijas klubu MGC “Neutraubling” (184 punkti).

Trīs Polijas dāmu spraigā cīņā sudrabu izrāva Malgožata Zielinska (MC “Mazowia Warszawa”, 306), bet bronza Ingai Hribai (KS “Minigolf Kolobrzeg”, 309).

Visspraigākās cīņas kā vienmēr norisinājās vīriešu grupā. Ar lielisku un stabilu spēli par čempionu pirmo reizi Liepājā kļuva Itālijas spēlētājs Andrea Montomoli (MC “Follonica”, 172 punkti).

Ļoti labi spēlēja arī labākie no mūsējiem – Emīls Šimanskis, Reinis Mārtiņš Miķelsons, Jānis Džiguns un Rūdolfs Lagzda.

Pirmajā dienā vislabāk veicās Miķelsonam, kurš bija ieņēmis stabilu vietu pirmajā trijniekā. Taču otrajā dienā Reinim spēli patraucēja nesen iegūtā pleca trauma.

Sudraba un bronzas ieguvēju noskaidrošanai bija jārīko pārspēle, jo trīs spēlētāji finišēja ar pilnīgi identiskiem rezultātiem – gan Vācijas minigolferis Miroslavs Stoparičs (MGC “Mainz”), gan liepājnieki Emīls Šimanskis un Rūdolfs Lagzda (visiem pa 176 punktiem).

Pārspēlē pie pirmā laukuma no cīņas izstājās Emīls, ieņemot 4. vietu. Pie ceturtā laukuma Stoparičs izrādījās veiksmīgāks un izcīnīja 2. vietu, bet Rūdolfam pirmo reizi karjerā vīriešu grupā 3. pozīcija.

Senioru grupā jau no pirmā apļa līderpozīcijās iekārtojās Pasaules minigolfa federācijas (WMF) sporta viceprezidents Pasi Aho (BGC “Neutraubling”, Somija), un viņš arī guva uzvaru otro gadu pēc kārtas (183 punkti).

Sudrabu, pirmo reizi spēlējot Liepājā, izcīnīja čehs Dušans Sofka (SK “Tempo Praha”, 196). Liepājas minigolfa kluba prezidentam Verneram Kiršam šoreiz 3. pozīcija (204), par vienu punktu apsteidzot labāko poli Robertu Politovski (MC “Mazovia Warszawa”, 205).

Komandu cīņā pārliecinoši uzvarēja starptautiskā komanda “Fun & Sport” (Karolina Jandova, Miroslavs Stoparičs un Pasi Aho). Čempioniem astoņu apļu summā 543 punkti.

Cīņa par sudraba un bronzas medaļām notika starp trim Latvijas komandām. Šogad 2. vietu ar stabilu spēli izcīnīja bijušo liepājnieku apvienība “Play 4 Score” (Jānis Džiguns, Jānis Medveckis un Reinis Mārtiņš Miķelsons) – 580 punkti, par 2 punktiem apsteidzot jaukto Latvijas-Itālijas komandu “Balsam Spritz” (Andrea Montomoli, Mārtiņš Vilmanis un Verners Kiršs) – 582 punkti.

4. vietā ierindojās Liepājas U25 junioru komanda “REJ” (Rūdolfs Lagzda, Emīls Šimanskis un Jānis Miķelsons) – 596 punkti.

Pēdējā jeb devītajā aplī tika izcīnīti kausi “Open” klasē. Pirms fināla, esot stabilā vadībā ar četru punktu pārsvaru, šo pārsvaru nosargāja un par turnīra absolūto čempionu kļuva Itālijas spēlētājs Andrea Montomoli, pirmo reizi izcīnot “Liepāja Open” Grand Prix (summā 191 punkts).

Sudraba medaļu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Vācijas spēlētājs, 2022. gada čempions Miroslavs Stoparičs (196), bet 3. vietu ieguva liepājnieks Rūdolfs Lagzda (198).