Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Foto un video: Pludmalē aizvadīts sporta festivāls “Beach Games Liepaja 2023”

Liepājas pludmale šodien ir īpaši apmeklēta, sporta festivāla “Beach Games Liepaja 2023” laikā varēja pamanīt, kuri gada vēsos mēnešus aizvadījuši trenējoties, lai ne tikai varētu dižoties ar lielisku ķermeni, bet arī pierādītu savu spēku un izveicību.

15.07.2023 18:19

Dienas gaitā pludmalē varēja vērot sacensības trijos sporta veidos – funkcionālais fitness, pludmales cīņa, pludmales teniss.

Sacensības paredzētas gan pieredzējušiem atlētiem, gan amatieriem un jauniešiem, tāpēc piedalīties varēs jebkurš interesents neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes.

Starp Liepājas spēka vīriem un dāmām, cīņu laukumā sastopam Kaņepu ģimeni no Rīgas. Padsmitgadnieks Toms un viņa tētis Guntis abi trenējas brīvajās cīņās un šādus pasākumus ļoti labprāt apmeklē kā dalībnieki.

”Tas palīdz sevi motivēt un uzturēt labā formā, pārbaudīt savas spējas, saprast, kur jāpiestrādā. Tāpat tā ir laba iespēja pavadīt laiku ar ģimeni, jo jārēķinās, ka gaidot savu rindu paiet teju visa diena,” stāsta Guntis, kurš trenēties brīvajās cīņās sāka aptuveni piecus gadus.

”Skaidrs, ka esmu pievērsies cīņām jau pieaugušā vecumā un uz profesionāļa līmeni nemērķēju, tomēr izbaudu to savam priekam.

Dēlam gan ir visas iespējas augt un attīstīties,” stāsta dalībnieks.

”Satraukums ir liels, zinu, kuri ir spēcīgāki pretinieki, kuri vājāki. Ejot cīņā ar spēcīgāku, jau aptuveni nojaušu rezultātu, tomēr visbailīgāk cīkstēties ar vājāku, jo, ja kādas neveiksmes dēļ zaudēju vājākam, ir grūti to pieņemt,” atzīst jaunietis.

Sacensībās kopā piedalījās 222 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas, līdz ar to augusi arī pārstāvniecības ģeogrāfija un kopējais sacensību līmenis.

Vislielākais skaits dalībnieku startēja pludmales cīņā, kur sacentās sportisti no Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas, kā arī vairākām Latvijas pilsētām un novadiem.

Par sacensību absolūto čempionu kļuva liepājnieks Kārlis Stelps, kurš palika nepārspēts gan svara kategorijā līdz 90kg, gan absolūtajā kategorijā.

Pieaugušo konkurencē no liepājniekiem par čempioniem kļuva arī Māris Štāls (70kg) un Andrejs Ušakovs (80kg).

Jauniešu konkurencē no liepājniekiem par uzvarētājiem kļuva Vincents Jansons (25kg), Kristians Sokolovs (40kg), Andrejs Hudjakovs (45kg), Ruslans Bormotovs (50kg), Ralfs Štigners (60kg), Aleks Kļava (70kg), Ričijs Žalims (90kg) un Genādijs Ušakovs (+90kg).

Funkcionālā fitnesa sacensībās vīriešu konkurencē visu goda pjedestālu aizpildīja ”Power House” atlēti – par uzvarētāju kļuva Egons Gūtmanis, aiz sevis atstājot Rihardu Neju un Andri Freimani.

Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Sandija Freimane (Sporta centrs Jugla), otrajā vietā Annija Zāģere (OZO Functional Fitness), bet trešajā vietā Inta Pelna (CF Liepāja).

Jauniešu klasē zēniem pirmo vietu izcīnīja Marks Zaltans (Sporta centrs Jugla), otrajā vietā Roberts Preiss (CF Liepāja), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Edvards Jonaitis.

Meitenēm par uzvarētāju kļuva Kitija Burtniece (Funkcionālais fitness Kalnsētas pamatskola).

Pludmales tenisā sacensības norisinājās jaukto pāru spēlēs, kur dalībnieki atkarībā no iepriekšējās pieredzes un sagatavotības līmeņa tika iedalīti divās grupās.

Intermediate grupā par uzvarētājiem kļuva Arta Jurika un Pauls Juriks, otro vietu izcīnīja Guna Navicka un Maksims Lavrovs, bet trešajā vietā ierindojās Dace Freidenfelde un Romāns Zakaļužnijs.

Beginners grupā labākie bija Madara Berga un Kristaps Bergs, finālā pārspējot Daigu Jākobsoni un Jāni Jākobsoni, savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ilze Mikne-Šaudine un Klāvs Važa, informēja pasākuma organizētājs Jānis Rērihs.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.