Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

1:1 pret Lietuvas čempioniem

26.01.2018 07:00

Latvijas vicečempions, futbola klubs “Liepāja/Mogo” vakar Marijampoles futbola manēžā notikušajā pārbaudes spēlē cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Lietuvas čempionvienību “Sūduva”. Liepājnieku vārtus guva uzbrucējs Verners Apiņš.

Liepājnieki spēli sāka ar tā saucamo dimanta izkārtojumu, piesātinot viduslīniju ar centra pussargiem. Balstā darbojās mūsējo šīs ziemas papildinājums Kozlovs, centra pussargu pienākumi bija uzticēti Hmizam un Toberam, bet Torress spēlēja sev ierastajā uzbrūkošā pussarga pozīcijā.

Aizsardzības centru veidoja divi futbolisti, kuri pagājušajā gadā pārstāvēja citas komandas – Gucs bija izīrēts “Grobiņas SC”, bet Jemeļins dzimtajā Liepājā atgriezās no Ventspils. “Liepājas/Mogo” kapteinis Ivanovs bija guvis savainojumu un kādu laiku netrenējās kopējā grupā, taču tagad ar viņa veselību viss esot kārtībā.

Arī kreisās malas aizsargs Bērenfelds pērn bija izīrēts un kļuva par Latvijas čempionu “Spartaka” sastāvā, un vienīgi labās malas aizsargs Jurkovskis pagājušajā sezonā pārstāvēja “Liepāju/Mogo”.

Viens komandas debitants bija arī uzbrukuma līnijā, kur līdz ar Karlsonu spēlēja Apiņš, kurš guva liepājnieku pirmos vārtus šīgada pirmajā pārbaudes mačā 10. janvārī un atklāja rezultātu arī vakar.

Spēles pirmajās 15 – 20 minūtēs liepājnieki vairāk kontrolēja bumbu, bet “Sūduva” lielākoties spēlēja savā laukuma pusē, nešķērsojot laukuma centra līniju un paļaujoties uz pretuzbrukumiem. Viens no tiem bija ļoti bīstams un beidzās ar mājinieka nokļūšanu vienatnē pret Raļkeviču, taču oponentu pēdējā brīdī apsteidza Jurkovskis, kurš izsita sāncensim bumbu, un draudīgā epizode beidzās bez mūsējo vārtu apdraudēšanas.

Puslaika vidū Apiņš izpildīja to, kas bija sarunāts pirms spēles, proti, atvērās brīvajā zonā uzbrukumā, saņēma bumbu aiz mājinieku aizsargu muguras un ar sitienu vārtu tālajā stūrī izvirzīja liepājniekus vadībā.

Pirms otrā puslaika sākuma notikušo maiņu rezultātā Tobers nokļuva aizsardzības centrā, sev ierastajā aizsardzības labajā flangā spēlēja E. Šlampe, bet Jurkovskis ar uzmainīto Ķipstu vairāk spēlēja kā malējie pussargi. Savukārt Apiņš kļuva par vienīgo uzbrucēju.

Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs liepājnieki laida laukumā visus astoņus rezervistus, bet 64. minūtē “Sūduva” realizēja 11 metru soda sitienu, panākot neizšķirtu 1:1. Vēl pēc neilga brīža mūsējiem nācās veikt arī devīto maiņu, savainojumu guvušā Guca vietā laukumā sūtot vienu no komandas treneriem Kļavu.

Mājinieki pēc sava sastāva rediģēšanas sāka spēlēt uzbrūkošāk, tomēr bumbu joprojām vairāk kontrolēja viesi. Bija liepājniekiem vairāki bīstami centrējumi, bija Grebja izraušanās vārtu virzienā un viņa nopļaušana. Pēc tās mājinieki palika mazākumā, soda sitienu no metriem 20 izpildīja Ķigurs, bet trāpīja spēlētāju mūrī.

“Liepāja/Mogo” savu pēdējo pārbaudes spēli pirms došanās uz Kipru aizvadīs 2. februārī pulksten 12 “Daugavas” stadiona rezerves laukumā, kur tiksies ar Klaipēdas “Atlantas”.