Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Andrejs Kaļiņins centīsies piejaukt jaunas krāsas

Andrejs Kaļiņins centīsies piejaukt jaunas krāsas
25.01.2020 11:19

Futbola klubam “Liepāja” ir noslēdzies pirmais sagatavošanās posms pirms 2020. gada sezonas, bet sestdien mūsējie dosies ceļā uz Kipru, kur komandu gaida gan nākamais treniņu cikls, gan trīs kontroles mači. Pirms došanās ceļā komandas galvenais treneris ANDREJS KAĻIŅINS atklāj, ka šonedēļ startējošajā liepājnieku pirmajā treniņnometnē Kiprā mūsējo galvenais uzdevums būs slīpēt taktiku un būvēt komandas spēles modeli.

– Ko komanda jau ir paveikusi šajā gatavošanās posmā?
– Decembrī aizvadījām adaptācijas periodu. Vēl visi spēlētāji nebija atbraukuši. Bija mazliet fizisko vingrinājumu, lai organisms adaptētos turpmākajam darbam. Šonedēļ noslēdzas vispārējās sagatavošanās posms Liepājā. Ņēmām vērā to, ka laika apstākļi būs ne pārāk labi, bet šajā posmā tam nav lielas nozīmes. Vairāk domājām par komandas fizisko gatavību, mazāk par taktiskajiem risinājumiem. Divi nākamie gatavošanās posmi būs Kiprā, kur risināsim taktiskos uzdevumus, veidosim komandas spēles modeli laika apstākļos, kas ļauj to darīt.

– Komandas treneru štābu ir papildinājuši divi jaunpienācēji. Vai abi speciālisti jau strādā Liepājā?
– Jā. Treneru štāba pastiprināšanā saskatu lielus plusus. Atnākuši kvalificēti un pieredzējuši speciālisti. Fiziskās sagatavotības trenerim [Georgem Kodicam] ir pieredze arī Latvijā – Jūrmalas “Spartakā” 2016. gadā, kad komanda kļuva par Latvijas čempioni. Viņš ir arī UEFA instruktors, pārzina gan praksi, gan teoriju. Šāds komplekts klubam palīdzēs spert attīstības soli. Otrs jaunpienācējs ir Dmitrijs Mološs, kurš iepriekšējos divus gadus pavadīja “BATE”.

Palicis štābā ir komandas simbols Mareks Zuntners, lielisks speciālists un profesionālis ir vārtsargu treneris Viktors Spole. Viņu pazīstu kopš bērnības, jo abi nākam no Daugavpils. Veidojas labs treneru kolektīvs, valda darba atmosfēra, un ir labas cilvēciskās attiecības. Tas pārceļas arī uz komandu.

– Ko jūs pagājušā gada izskaņā darījāt Nigērijā?
– Nodarbojos ar skautingu. Mums ir partnerattiecības ar akadēmiju, kurā no visas Nigērijas piesaista futbolistus. Mana funkcija bija viņus novērtēt, bet konkurētspējīgos puišus atvest uz Liepāju. Akcentu liekam uz jauniem spēlētājiem, lai Liepājas akadēmijas spēlētājiem arī būtu iespēja sevi apliecināt un parādīties “Liepājas” pirmajā komandā. Dažus leģionārus vēl vērtējam, daži jau ir papildinājuši komandu.

– Pastāstiet, lūdzu, smalkāk par Kristera Tobera un Jāņa Ikaunieka došanos prom no “Liepājas”.
– Kristers ļoti gribēja apliecināt sevi ārzemēs, un viņam radās tāda iespēja. Mūsu kluba prezidents ļoti gāja pretī [poļu klubam]. Esmu bijis liecinieks dažādām pārrunām. Nedomāju, ka citu klubu prezidenti tik ļoti piekāpjas, lai spēlētājam būtu iespēja izmēģināt spēkus stiprākā čempionātā. Tas nāk par labu Toberam, Latvijas futbolam un mūsu izlasei.

Arī Jāņa gadījumā klubs izrādīja pretimnākšanu. Spēlētājam ir jāattīstās un jārealizē savs potenciāls augstākā līmenī. Puses panāca abpusēju vienošanos un atbrīvoja viņu. Novēlu viņam veiksmi iekārtoties labā komandā. Viņam ir ļoti labs potenciāls.

– Vai “Liepāja” ir atradusi meklētos uzbrucēju un balsta pussargu?
– Balsta pussarga pozīcijā piesaistījām laba līmeņa spēlētāju, mūsu mērogam pat top līmeņa futbolistu Seidu Jahaija (Minskas “Dinamo” sastāvā spēlēja pret “Liepāju” – A.S.).

Neesam aktīvos uzbrucēja meklējumos. Mums ir viens jauns uzbrucējs no Nigērijas, ir Dodo, bet šo pozīciju gribam pastiprināt, jo čempionāts būs ļoti sarežģīts. Spēles notiks ik pēc trim dienām, čempionāta pirmā daļa notiks uz mākslīgajiem laukumiem, kas saistās ar traumatismu. Spēlētāji vairāk nogurst, lēnāk atjaunojas, tāpēc aktuāla būs rotācija. Ir vajadzīgs soliņa dziļums.

– Kas veidos centra aizsargu duetu?
– Ir Mali aizsargs Klements. Manuprāt, pagājušajā gadā viņš bija drusku nenovērtēts. Skatos viņu darbā, veidoju ar viņu cilvēciskās attiecības. Viņš emocionāli jutās slikti, viņam pievērsa maz uzmanības, deva maz iespēju. Cik atceros, viņš ne pārāk veiksmīgi aizvadīja vienu spēli, un ar to viņa karjera “Liepājā” beidzās. Kad pirmoreiz ieraudzīju viņu ģērbtuvē, tas bija cilvēks bez emocijām. Sāku viņu mazliet atbalstīt. Tagad viņš pamazām atveras. Testi parādīja, ka viņa spēka un ātruma īpašības ir ļoti labā līmenī. Manuprāt, jāturpina ar viņu strādāt un jāuzticas. Domāju, ka šis cilvēks mums šogad palīdzēs. Otrs centra aizsargs ir Keitā, kurš trešdien aizvadīja pirmo treniņu kopā ar komandu. Viņa atjaunošanās pēc traumas tuvojas tam, ka viņš drīzumā parādīsies laukumā. Komandā ir Jaunarājs un vēl viens jauns nigēriešu spēlētājs, kuram vajadzīgs laiks attīstībai. Tāpat ir pieredzējušie Jemeļins un Ivanovs. Ticu viņiem. Treniņnometnē pārbaudes spēļu pretinieki būs nopietni. Ja redzēsim, ka šī pozīcija jāpastiprina, tad to darīsim.

– Kādi būs pretinieki Kiprā?
– Pirmajā nometnē tiksimies ar Polijas augstākās līgas klubu, Krievijas “Ufu” un Rumānijas “Cluj”.

– Kāda ir situācija ar malējiem aizsargiem?
– Pamatsastāva spēlētājs ir Jurkovskis, kā arī mums ir Žuļevs. Ir arī viens laba līmeņa jauns nigēriešu spēlētājs, kurš ir tuvu sastāvam. Turklāt flangā var spēlēt Keitā.

– Vai par vārtsargiem jautājumi ir lieki?
– Jā, šajā līnijā nav izmaiņu. Mums ir Raļkevičs, Zviedris un Emulovs. Uzskatu, ka šim līmenim mums ir ļoti labi vārtsargi.

– Vai klubam ir oficiāli pievienojies Edgars Vardanjans?
– Jā, viņš parakstīja līgumu. Vēl mums vidējā līnijā ir Torress, Ķigurs, Fortišs, vēl viens jauns nigērietis. Uzbrukuma grupa ir labi nokomplektēta.

– Vai Fortišs un Fraidejs arī turpmāk būs uzbrūkošie flanga spēlētāji?
– Jā.

– Vai esat pabeiguši “Liepājas” Nigērijas akadēmijas audzēkņu izvērtēšanu, un cik viņu ir komandā?
– Astoņi. Neviens klāt vairs nenāks, bet vēl vērtējam, kā daži no viņiem adaptēsies Latvijā, kā izskatīsies šajā līmenī. Varbūt, ka kāds mūs pametīs.

– Pieļauju, ka zināt – ārzemnieku jautājums Liepājas futbolā ir sensitīvs jautājums.
– Es šajā jautājumā problēmu neredzu. Esmu vērtējis “Liepājas” dublierus treniņā, esmu pastāvīgā kontaktā ar dublieru treneri. Vienmēr labprāt piesaistīšu virslīgas komandai vietējās akadēmijas spēlētāju, tikko kāds būs tuvu virslīgas komandai.

– Cik daudzi no dublieru komandas spēlētājiem šogad var pretendēt uz iekļūšanu virslīgas sastāvā?
– Mūsu dublieru komanda ir ļoti jauna. Grūti 16 gadu vecumā būt konkurētspējīgam augstākajā līgā, bet mēs ar Oskaru Kļavu esam atzīmējuši 5-8 cilvēkus, kuriem ir labs potenciāls domāšanas, atlētisma, tehnikas ziņā.

– Kā raugāties uz virslīgas leģionāru limita izmaiņām, kas pieļaus astoņu ārzemnieku vienlaicīgu atrašanos laukumā?
– Pozitīvi. Konkurence vairo kvalitāti. Ja man būs pieejami divi vienādi spēlētāji, tad labprāt došu spēles laiku vietējam futbolistam, lai veicinātu viņa izaugsmi. Mūsu pirmajā pārbaudes spēlē Viļņā (2:0 pret “Riteriai” – A.S.) pirmajā puslaikā laukumā devās seši futbolisti ar Latvijas pasi. Tomēr es uzskatu, ka pasaule jau ir kļuvusi internacionāla. Vadošo līgu piemērs apliecina, ka robežas izzūd, ka ādas krāsa un reliģija vairs nav šķērslis. Primārais ir kvalitāte un konkurētspēja.

– Vai sekojat līdzi konkurentiem, un kādas tendences ir vērojamas komandu komplektācijā?
– Pagaidām ir grūti pateikt. Aktīvi un kvalitatīvi pastiprinās “Riga”, bet par pārējiem pagaidām informācijas nav daudz. Parasti jaunpienācējus prezentē drusku vēlāk, ap februāra vidu. Tendence, manuprāt, būs piesaistīt gados jaunus spēlētājus, tai skaitā no Āfrikas un Dienvidamerikas. Daudziem klubiem tas būs biznesa modelis.

– Vai “Liepājas” līdzjutēji no jums joprojām var gaidīt intensīvu futbolu?
– Jā, mēģināsim to darīt, spēlēt ar augstu aizsardzības līniju, ar spiedienu uz pretiniekiem. Nav vēlēšanās atkāpties savā soda laukumā. Tā ir mana vīzija, turklāt es saprotu, kādā pilsētā uzturos un kādu komandu trenēju. Šeit vienmēr bijusi gudra un tehniska komanda, kas liek akcentu uz uzbrukumu. Gribētu turpināt “Metalurga” un “Liepājas” līniju. Varbūt pēc pagājušās sezonas 6. vietas psiholoģija ir nedaudz iedragāta, bet šeit gadiem ir krājusies uzvarētāju aura. Šīs atmiņas ir jāatsvaidzina, jāatgriež futbolistiem pārliecība. Atceros, ka pret “Liepāju” vienmēr bija grūti spēlēt. Tā vienmēr kontrolēja bumbu un uzbruka. Mans tāds stils vienmēr paticis. Centīsimies šim stilam piejaukt jaunas krāsas, paātrināt spēli. Bumbas kontrole bumbas kontroles dēļ vairs nav tik efektīga. Visas komandas ir iemācījušās aizsargāties pozicionāli. Grūti tādu aizsardzību uzlauzt. Mūsdienu futbolā daudz izšķir ātrās pārejas. Centīsimies šajā spēles fāzē būt labā līmenī.

– Kā esat iejuties Liepājā ārpus futbola?
– Dzīvoju kluba piešķirtā dzīvoklī. Man ļoti patīk Liepājas enerģētika. Man ir svarīgi, lai pilsēta atrastos pie jūras, okeāna, kaut vai upes. Ja nogurstu, izeju pastaigāt pludmalē. Vienalga – gaismā vai tumsā. Atgūstu enerģiju. Patīk Liepājas iedzīvotāji, kuri ir pietiekami laipni. Jūtu, ka šī ir futbola pilsēta. Noteikti, ka būs daudz kritikas, bet tā ir daļa no mūsu dzīves un daļa no komandas attīstības. No tās nebaidāmies, bet vēlamies, lai tā būtu profesionāla. Tādai kritikai vienmēr esam atvērti.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz