Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Antirekords dubultots: sieviešu izlasei milzīga sagrāve Anglijā

Latvijas sieviešu futbola šovakar Anglijā aizvadīja Pasaules kausa kvalifikācijas maču, kurā pret vienu no pasaules spēcīgākajām komandām Angliju cieta sakāvi ar 0:20. Tā ir gan Latvijas izlases pārliecinoši visu laiku lielākā sakāve, gan Anglijas izlases lielākā uzvara.

30.11.2021 23:44

Latvijas sieviešu izlase pirms mēneša Angliju uzņēma savā laukumā, toreiz ciešot neveiksmi ar 0:10, kas mūsu izlasei bija jauns antirekords. Diemžēl šodien Anglijas izlase desmit vārtus bija guvusi jau līdz mača 52. minūtei.

Anglijas dāmu izlase FIFA pasaules rangā ieņem astoto vietu un bija neapšaubāma šī mača favorīte. Tiesa, arī Anglijai 20 vārti spēlē ne tuvu nav ikdiena – Anglijas līdz šim lielākā uzvara oficiālos mačos bija 13:0 pār Ungāriju 2005. gadā.

Anglijas izlase savu skatītāju priekšā pirmos vārtus guva jau trešajā minūtē, līdz devītajai minūtei bija panākusi 3:0 un savu pārākumu apliecināja arī pēc tam, pirmo puslaiku pabeidzot ar pārsvaru 8:0.

Anglijas izlasē pa trim vārtiem guva četras spēlētājas – Beta Mīda, Elena Vaita, Laurena Hempa un Alesa Ruso.

Diemžēl rezultāts visnotaļ precīzi atspoguļoja mača gaitu. Latvijas izlases futbolistes praktiski netika ārā no savas laukuma puses un bumbu ieguva tikai epizodiski, ko apliecina arī statistika – bumbas kontroles laika ziņā Anglijai pārsvars 86% pret 14%, kamēr sitienu skaita atšķirība ir pavisam neticama (63:0).

Tieši tā, Anglijas izlase šajā spēlē veica 63 sitienu vārtu virzienā, 30 no tiem bija vārtu rāmī.

Atsevišķos momentos veiksmīgi nospēlēja Latvijas vārtsardzes Laura Siņutkina un 17 gadus vecā Alīna Skļemenova, kura nāca uz maiņu pēc pirmā puslaika, taču šie momenti bija pārāk reti un neko īsti nemainīja.

Latvijas izlases rindās šovakar debitēja piecas futbolistes – ???????, ???̧???????, ???????, ?????????̌? un ?????????.

PK atlases grupā Latvijai pagaidām nav punktu, taču nākamajā spēlē būs iespējas reabilitēties. Astotajā aprīlī paredzēta spēle pret Luksemburgu. Te gan jāatzīmē, ka arī pirms šodienas mača Latvijas izlases bilance nebija lieliska, pavisam pretēji, ciesti 16 zaudējumi pēc kārtas.

Anglija – Latvija 20:0 (8:0)

Vārti: Mīda 3`, 12`, 23`,Vaita 6`,9`, 49`, Tūna 43`, Hempa 18`, 44`, 76`, 88`, Stenveja 52`, Kārtere 56`, Inglanda 61`, 84`,Skota 67`, Ruso 71`, 81`, 82`, Nobsa 80`.
Latvijas izlases sastāvs: Siņutkina (Skļemenova 46`), Voitāne, Gergeležiu, Lubiņa, Tumāne, Gornela, Gaiķe (Vitmore 46`), Zaičikova, Šenberga (Vingreviča 67`), Baļičeva (Gricinejko 85`), Freidenfelde (Skribiņa 56`).