Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Apiņam trešie vārti, Ķigurs izrauj uzvaru

02.02.2018 15:13

FK “Liepāja/Mogo” piektdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms došanās uz Kipru savā laukumā ar 3:2 (1:2) pārspēja Klaipēdas “Atlantas”. Mājinieku labā vārtus guva Keitā, Apiņš un Ķigurs.

Mūsējie iztika bez trim Latvijas izlasē aizņemtajiem pussargiem, bet Karašausks Liepājā atgriezīšoties tikai sestdien. Vietu vārtos pirmoreiz šajā starspsezonā ieņēma Zviedris, nespēlēja arī Gucs, kurš guva savainojumu pirms nedēļas Marijampolē, bet pārējie laukumā izgājušie futbolisti bija pamatsastāva vai šobrīd stabili rotācijas spēlētāji. Viesu rindās spēlēja liepājnieku bijušais vārtsargs Doroševs, kā arī mūsējo 2014. gada sezonas centra aizsargs Peča.

Laukuma saimnieki cīņu sāka labā tempā, pie kādreizējā liepājnieku vārtsarga Doroševa sargātā “Atlantas” cietokšņa izveidojot dažas labas iespējas atklāt rezultātu. No vidējas distances sita Apiņš un Bērenfelds, kurš sarūpēja liepājniekiem stūra sitienu, kas beidzās bez rezultāta maiņas.

Mājinieki cīņu sāka ar trim uzbrucējiem, kurus aktīvi atbalstīja Dobrecovs, bet diemžēl viņam šī spēle pēc sadursmes ar pretinieku jau pirmajās minūtēs beidzās ar pušumu zem acs un ar došanos uz slimnīcu.

“Atlantas” uzbrukumā paļāvās uz līdzīgu spēlētāju izkārtojumu, bet sākotnēji atšķīrās abu komandu uzbrukumu temps, kas mūsējiem bija straujāks, līdz ar to liepājnieki biežāk pietuvojās pretinieku soda laukumam. Pluss bija arī vidējās līnijas un malējo aizsargu pieslēgšanās uzbrukumiem.

Pamazām ātrumu atrada arī klaipēdnieki, kuri vispirms radīja iespēju Zviedrim pirmoreiz mačā nodemonstrēt skaistu seivu, bet turpinājumā mūsu dienvidu kaimiņi ar presingu uz neilgu brīdi ieslodzīja liepājniekus viņu aizsardzības zonā.

“Liepāja/Mogo” uz to atbildēja ar Karlsona sitienu pāri vārtiem no tuvas distances pēc sāncenšu kļūdas savā soda laukumā, bet viesi – ar diviem goliem 8 minūšu laikā pirmā puslaika izskaņā.

Vispirms liepājnieki neieņēma savas pozīcijas aizsardzībā un lietuvieši ar brīvu sitienu no dažu metru attāluma atklāja rezultātu, bet tad mūsējie pēc zaudētas gaisa kaujas nesadalīja tā saucamo otro bumbu, ko no tuvas distances vārtos ieripināja “Atlantas” pārbaudāmais senegāliešu leģionārs.

“Liepāja/Mogo” noskaņojumu dodoties pārtraukumā nedaudz uzlaboja mūsējo senegālietis Keitā, kurš gaisā labi sagrupējās un arī no tuvas distances pārspēja Doroševu.

Otro puslaiku liepājnieki aizvadīja bez tādām kļūdām aizsardzībā kā pirmajā puslaikā, bet aktīvās pirmās minūtes ievadīja pretiniekiem draudīgas 45 minūtes. Doroševs glāba viesus pēc Karlsona bīstama sitiena, bet drīz vien savus trešos vārtus komandas trešajā pārbaudes spēlē guva Apiņš, ar galvu skaisti noslēdzot centrējumu.

Visai asajā spēlē 75. minūtē par sitienu apmaiņu noraidījumu nopelnīja Strumija un Labuks, taču komandas cīņu līdz galam aizvadīja pilnos sastāvos. Uzvaru mājiniekiem izrāva labu sniegumu demonstrējušais Ķigurs, kurš vienatnē ielauzās atlantu soda laukumā un savu reidu noslēdza ar skaistu sitienu vārtu tīklā.

Otrdien, 6. februārī “Liepāja/Mogo” pārbaudes spēlē Kiprā tiksies ar Belgradas “Partizan”.