Braucam uz Kijevu! (papildināts ar bildēm)

19.07.2006 22:12

0

Trešdienas vakarā “Liepājas metalur­ga” futbolisti saulainajā Aktobe pilsētā aizvadīja UEFA Čempionu līgas atbil­des spēli ar vietējo “Aktobe” komandu, kas savā lauku­mā astoņās līdzšinējās Ka­zah­stānas čempionāta spē­lēs vēl nav zaudējusi, turklāt nav arī ielaidusi nevienus vārtus. Mūsēji cīnījās neiz­šķirti 1:1 (0:1), bet divu spēļu summā izcīnīja uzvaru ar 2:1, nodro­šinot līdzda­lību nākamajā kārtā, kurā tiksies ar titulē­to Kijevas “Dinamo”.

“Aktobe” (Kazahstāna) – “Lie­pājas metalurgs” – 1:1 (1:0). “Liepājas metalurgs”: Krucs, Kļava, Zirnis, Ivanovs, Surņins, Petrenko, Kalons, Tamošausks, Soloņicins, Karlsons, Astrausks (Grebis, 58; Kecs 89.).
Vārtu guvēji: “Aktobe” – Niko­lajevs, 19.min; “Liepājas metalurgs” – Ivanovs, 57.min. (11 metru s.s.).
Brīdinājumi: “Aktobe” – Golov­skojs (34.), Samčenko (50.); “Liepā­jas metalurgs” – Zirnis (27.).
Noraidījumi: Rogačovs (84.).

Futbola svētki Aktobe gal­ve­najā futbola arēnā, atšķirībā no spēles Liepājā, sākās ar Čempio­nu līgas himnas atska­ņošanu, bet līdzjutēji, lielās dienas ie­dvesmoti, spēles gaitā tribīnēs vei­doja vilni. Pēc vietējo žurnā­listu sacītā tas Ka­zah­stānas čem­pionāta spēlēs līdz šim nebija redzēts.
Liepājnieki spēli sāka aktī­vi. Jau piektajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles Karlsons nebija gatavs tam, ka bumba pēkšņi atleks viņam pa sitie­nam tieši vārtu priekšā un sita pāri. Pēc īsa brīža no labas pozīcijas garām vār­tiem ar galvu sita arī akto­biešu pussargs Golovskojs.
No kazahu gaidītā spiedie­na spēles ievadā nebija ne vēsts. Mājinieki, vairāk nekā desmit tūkstošu līdzjutēju vētraini atbalstīti un uzmun­drināti, spēlēja uzmanīgi, ļau­jot ik pa brīdim viesiem bīsta­mi pietuvo­ties saviem vārtiem. Liepājnieki 30 grādu karstumā pat vairāk kontrolēja bumbu, bet… 19.mi­nūtē, pēc stūra sitiena Uzbe­kistānas izlases aizsargs Niko­lajevs izdarīja sitienu, un bumba no Soloņicina galvas ielidoja vārtu stūrī.
Panākuma iedvesmoti mā­ji­nieki aktivizējās, tomēr mūsu aizsargi neļāva viņiem nonākt līdz brīvam noslēdzošam sitie­nam. Pusmomenti pārmaiņus radās pie vieniem un otriem vārtiem. 34.minūtē tikai brī­nums glāba mūsu vārtus pēc tam, kad Kļava nesapratās ar Krucu. Savukārt 39.minūtē Kalons pa centru pietuvojās lieliskai sitie­na pozīcijai, taču viņa raidījumu no 17 metriem pārtrauca izmi­sīgs aizsarga izklupiens. Pirmā puslaika pēdējā minūtē no 23 metriem vārtsarga modrību pārbaudīja Soloņicins, bet vēl pēc brīža, ielaužoties soda laukumā – Karlsons.
Otro puslaiku “Liepājas me­­ta­­lurgs” sāka aktīvi. As­trausks no labās malas ieskrē­ja soda laukumā un spēcīgi sita pāri. 55.minūtē bīstama situā­cija jau radās pie mūsu vār­tiem, bet to novērsa Kļava, izsitot uz stūri bumbu, ko sev priekšā bija atvairījis Krucs.
57.minūtē pretinieku soda laukumā tika nogāzts Karlsons – brīdī, kad Ģirts centās ar galvu aizsniegties līdz bumbai, viņu  aiz krekla parāva māji­nieku spēlē­tājs. Ivanovs no 11 metru atzīmes mājinieku vārt­sargam Ņesteren­ko neatstāja ne mazā­kās cerības. Uzreiz laukumā Astrauska vietā de­vās Grebis, bet mājinieku rin­dās, ovāciju pavadīts iznāca publikas mīlulis Aširbekovs.
Piecpadsmit minūtes līdz spēles beigām Malkovs no gaisa vārtu priekšā aizsita nedaudz garām, vēlāk divas labas iespē­jas ar galvu uzsist bija Karl­sonam, tomēr cīņā ar aizsar­giem sitieni neizdevās.
Mājinieki uzsāka izmisīgus pūliņus glābt spēli. Viens pēc otra pie mūsu vārtiem sāka vei­doties bīstami momenti, bet me­talurgi atbildēja ar pret­uz­brukumiem. Spēles izskaņā mūsējie sāka spēlēt pārliecino­ši un mierīgi, savukārt māji­niekus bija ķēris mērens šoks.
“Liepājas metalurga” pir­mā spēle pret Kijevas “Dinamo” notiks jau nākošajā nedēļā.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Šajā pārī tikās pirmās kvalifikācijas kārtas divas spēcīgākās vienības. Abas bija pelnījušas tikt tālāk, bet šoreiz vienai komandai nepaveicās. Šodien iesākām labi, sākums mums padevās. Izveidojām vairākus bīstamus momentus, kad varējām gūt vārtus, ko diemžēl, neizdarījām. Pretinieks pamazām pārņēma iniciatīvu un ar savām garajām piespēlēm sagādāja mums diezgan lielas problēmas, kas beidzās ar gūtajiem vārtiem. Par laimi pretinieks pie tā apstājās un pārsvaru nepalielināja, sāka nervozēt, un nu jau mums radās iespēja izlīdzināt spēles gaitu, kā arī brīžiem pat pārņemt iniciatīvu. Beigās guvām zelta vārtus, jo pretinieka laukumā gūti vārti ir zelta vērtībā.
Galotni nospēlējām taktiski gudri, un, lai arī pretiniekiem bija pārsvars, neļāvām viņiem to izmantot, nosargājot sev vēlamo rezultātu.

“Aktobe” galvenais treneris Vladimirs Muhanovs:
– Neizmantojām ļoti daudzus vārtu gūšanas momentus, turklāt spēles gaitu salauza galvenais tiesnesis, kurš nepamatoti piešķīra 11 metru sitienu. Ja tādās situācijās dod pendeli, tad to vajadzēja darīt vēl reizes piecas. Abas komandas nospēlēja vienādā līmenī, mēs parādījām to, uz ko dotajā brīdī esam gatavi, bet pretinieks divu spēļu summā izrādījās nedaudz pārāks.