Otrdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis

Būvē tiltu uz Āfriku

Būvē tiltu uz Āfriku
Foto: Mareka Zuntnera facebook.com konts
19.05.2016 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Es esmu iemīlējis Āfriku, un drīz tur atgriezīšos,” maija sākumā pauda futbola kluba “Liepāja” treneris Mareks Zuntners, kurš šomēnes vienu nedēļu pavadīja Mauritānijas otras lielākās pilsētas Nuadibu futbola klubā “Nouadhibou”. Pastāv varbūtība, ka jau tuvākajā laikā “Liepājai” varētu pievienoties viens vai divi šī kluba spēlētāji – balsta pussargs un uzbrūkošais pussargs.

Mareks stāsta, ka viņš ir pazīstams ar šīs valsts bijušo futbola federācijas prezidentu Abdelu Azizu Bugurbalu, kurš ir arī futbola kluba “Nouadhibou” prezidents. “Pirms pāris gadiem mani ar viņu iepazīstināja, un viņš jau kopš pagājušā gada gribēja, lai es aizbraucu ciemos. Mērķis bija izveidot divu komandu sadarbību un mēģināt Āfrikas futbolistiem izveidot taciņu uz Eiropu. Latvija un Mauritānija FIFA pasaules rangā atrodas plus/mīnus vienā pozīcijā (Latvija šomēnes atrodas 107., bet Mauritānija – 109. vietā. – Aut.). FK “Liepāja” un mans draugs Oļegs Hramovs man palīdzēja doties šajā braucienā. Mēs nolēmām, ka es braukšu un mēģināšu sākt kaut ko darīt, spert pirmo soli, un domāju, ka pirmo soli izdevās spert diezgan labi,” skaidro M. Zuntners.

Nuadibu pavadītās nedēļas laikā “Liepājas” galvenā trenera asistents Mareks Zuntners vēroja Mauritānijas premjerlīgas spēli, virslīgas komandas treniņus, daudzu jauniešu komandu spēles un draudzības spēles. “Ķēru visu, ko nedēļas laikā varēju noķert. No stadiona gandrīz negāju ārā,” pauž Mareks.

Futbola klubs “Nouadhibou” ir izveidots 1999. gadā, un tas ir pieckārtējs savas valsts čempions (pēdējo reizi 2014. gadā. – Aut.). Ja iepriekš klubā bijis daudz pieredzējušo spēlētāju, tad šogad ir pamainīta kluba stratēģija, dodot vietu jaunajiem, lai viņi progresētu un lai viņus varētu pārdot. “Vienu spēlētāju viņi ir pārdevuši uz Spāniju, uz futbola klubu “Levante”, vēl vienu mēģina pārdot uz Franciju. Tagad ir sperts pirmais solis sadarbībā ar Latviju. Nuadibu kluba prezidents ir ilgi darbojies UEFA, un viņam nav sarežģīti atrast jaunus sadarbības ceļus, bet viņš meklē cilvēkus, kuriem viņš var uzticēties, jo viņam ir bijušas problēmas ar aģentiem, kas savāc spēlētājus, bet pēc tam pazūd,” Āfrikas rietumu valsts futbola kluba interesi par Latviju ieskicē Mareks.

“Liepājas” vēstnieks Mauritānijā norāda, ka abu klubu prezidenti esot runājuši pa tālruni un jau iezīmējas to iespējamā sadarbība: “Mans mērķis bija ne tikai iepazīties, bet arī paskatīties šī kluba spēlētājus FK “Liepāja” virslīgas komandai. Es jau pirmajā treniņā ievēroju vienu futbolistu, kuram drīz būs vēl tikai 18 gadu, bet viņu jau grasās izsaukt uz Mauritānijas pieaugušo izlasi. Runāju gan ar šo futbolistu, gan ar vēl vienu. Tālākais ir atkarīgs no abu klubu vadītājiem, bet mans viedoklis ir tāds, ka abi šie spēlētāji varētu iekļauties “Liepājā”. Iespējams, ka ne uzreiz, jo var būt vajadzīgs adaptācijas laiks.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19.maija numurā.

#kvards-20160519-11#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)